Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegesít ha anyukám beszélget...

Idegesít ha anyukám beszélget velem vagy ha itthon van, hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

17 éves leszek 1 hét múlva és kb 14 éves korom óta várom hogy végre felnőjek és elhúzzak innen. Valamiért idegesít az anyám. Apával nincsen semmi baj ő sose zavar de anya igen. Régebben kb masfel éve volt egy kis balhém anyámmal talált nálam egy doboz cigit és egy üveg piját. Akkor elvette tőlem az összes megtakírított pénzem mert fél hogy rosszra költöm. 2 hete pl eladtam a számító gépem kaptam érte 100 ezer forintot és oda kellett adnom. Anya maximum 2000 FT enged magamnál hordanom. Persze ettöl függetlenül eladtam par régi cuccomat amit nem vettek észre és most is van pénzem. De egyébként mindig azudnom kell arról hogy hol vagyok mit csinalok mert elvileg nem lehet nálam annyi penz. Mindig felek hogy mikor haza megyek kipakoltatják velem a táskám és rájönnek mennyi penz van benne. Mióta megtaláta álam a cigit kb 2x ha szívtam mert amúgy se szoktam sose csak buliban. És mindig félnem kell mikor mit talűlnak meg nálam. Nemrég haza mentem vörös volt a szemem a fáradtságtól és anya kerdezte hogy mit ittam vagy drogoztam? Biztos azért Piros a szemem. Ha csak egy tollvonás van a kezemen azt is olyan gyanakodva kérdezi hogy mégis mi az ott a kezemen. Mindig felek hogy kipakoltam e a zsebeim mert ha anya bejön a szobaámba és kiakarja mosni a nadrágom talál benne egy mozijegyet és lebasz hogy erre honnan volt pénzem. Volt olyan is hogy egy osztalytarsam telojat javítottam emg és egyből kérdezgette mi ez a telefon? miből vetem meg? vagy elloptam valakitől? Én szedem az osztalypenzt is. és anya mindig fel hogy lenyulom és veszek pl cigit belőle. Latom anyám szemén ahogy legszívebben minden lépésem követné. Minden egyes kérdésen hallom a gyanakodast. Ha csak azt kérdezi mi volt a suliban mar ott is hallom hogy igazából arra kivancsi mi rosszat tettem. Pedig egyébként egy jó gyerek vagyok. 4 fölötti átlagom van és ezen a balhén kívül nem volt mas hasonló sem. Régen tudtam hova teszik a megtakírott penzt ami nem a bankba megy mostmár anya új helyre dugta mert mi van ha lopok belőle. Álandóan gyanakodik mindenert meg masfel év után is. Nem lehet így élni hogy tudod minden lépésed figyelik. Előfizetéses vagyok és mindig nagy szemekkel nézi a számlám hogy kikkel beszéltem. Apa nem foglalkozik ilyen dolgokkal. Régebben se voltam jóba anyummal mert ha 3 kaptam mar akkor feltem hogyha haza megyek mekkora ordítás lesz. Mert régen anyám kicsit idegbeteg volt... olyan ordibálást le tudott nyomni. Ha már nem szokott kiabálni, inkább örültnek vagy betegnek mondanam ezt a fura gyanakvo viselkedést. Most a 17. születésnapom szeretnem neki elmagyarázni hogy szeretném ha lenne saját pénzem, elmehetek oda ahova akarok (nem bulizásra gondolok mert kb életmben voltam 2 szórakozó helyen). Csak szeretnék többet a barátnőmmel lenni. Szeretnék vele moziba lenni nála aludni stb. Anya 14 éves koromig azt sem engedte meg hogy ott aludjak egy barátomnál mert biztos valami rosszat csinalok. Szóval régebben is megvolt ez a gyanakvás de most sokkal erőssebb. De most emg abban a korban vagyok hogy a barátnőmmel akarok aludni. De megmerni se kérdezem. Mikor haza megyek és nincs otthon anya olyan örömöt lenyomok hogy nem kell félnem hogy mi van. Meg zenet se merek hangosan hallgatni. Nem elköltözni akarok mert szerintem nincsen azzal se baj ha valaki 23-4 éves korában még a szüleivel él sőőőt.. szerintem természetes. Én se akarnek elhúzni innen ha nem lenne az anyam ilyen. Hogy magyarzzam el neki hogy lehet saját pénzem, hogy azt a penzt nem pijára hanem a barátnőmre költeném, hogy aggódnia lehet de ne gyanakodjon. Ezeket hogy tálaljam neki? hogy beszéljem meg vele?


(bocsi hogy ennyit írtam de ezt ki kellett adnom magamból)



2015. márc. 15. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne legyél benne olyan biztos, hogy nem vették észre, pár dolgod hiányzik.

Ha mindig van pénzed, ez is ad okot a gyanakvásra, mert ha nem dolgozol, ugyan honnan van?

2015. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz amit leírtál akkot-elnézést,de-nagyon sajnállak.

En azt mondanám,hogy ha nem adjak oda a saját (!!)penzemet lehetseges,hogy mastol kell elvenem az övét.

En a helyedben toltenem a 18-at es elhuznek onnan.

2015. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez egy ilyen megszoksz vagy megszöksz szituáció. anyákat nem lehet csak úgy meggyőzni dolgokról. Ha egyetemre mész szépen elköltözöl albérletbe, keresel valami munkát, és abból a pénzből azt veszel, amit akarsz.
2015. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első: Nem veszik észre azt a pár dolgot mert apróságok. Pl volt egy 10 éves processzorom ami kellett valami gyüjtőnek a kutya se veszi észre ha nincs ott és +4-5 ezer. És a penzt meg mindig nagyon nagyon jol elrejtem. Szóval azt a penzt amit megkeresek arról semmit nem tudnak. Nem tudjak hogy moziba megyek mert azt mondom nekik sétálni voltam, vagy nála voltunk, vagy csak elmentünk mekizni ami sokkal kevesebb penzt azt meg tudjak
2015. márc. 15. 19:13
 5/6 A kérdező kommentje:
de meg csak 10.-es vagyok, nem tudok elmenni. meg legalább másfél év hogy munkám legyen
2015. márc. 15. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Apukád mit szól hozzá hogy mindig ilyen gyanakvó veled anyukád?
2016. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!