Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazuk van a szüleimnek?...

Igazuk van a szüleimnek? Jogosan akarnak itthon hagyni?

Figyelt kérdés

Téli szünetben a keresztanyukám elvitt a Wiener Adventzauberre (bécsi karácsonyi vásár), a húgomat is akarta, de ő meg volt fázva és anyáék nem engedték el.

Most hétvégén úgy volt, hogy megyünk Ausztriába a hegyekbe, de mivel én nem rég voltam Bécsbe így engem nem visznek.Azt mondják így fair, de szerintem meg nem, mert az csak egy nap volt (reggel mentünk-késő este jöttünk) és keresztanyuékkal nem olyan volt, mintha a családommal lennék.Mármint nagyon jó volt, de sokkal jobb lett volna, ha legalább a húgom ott van velem.Keresztanyuék Kanadába laknak kiskoromóta és évente 1x látom őket, így alig ismerem. Ráadásul húgomat holnap kiveszik a suliból, engem meg nem.Én egészhétvégén mamánál leszek, aki a legszigorúbb teremtés a Földön. Még tvézni se lehet este, mert szerinte az már káros a szemeimnek és be van osztva,hogy pontosan hányszor és mikor lehet enni..mikor én voltam Bécsbe a húgomat nem küldték javítóba(mert mama olyan), akkor miért jogos? Meg alapból anyuék nem engedték őt.

15/L


2015. febr. 26. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem jogos, hogy nem visznek magukkal, de ezzel nem vagy kisegítve.

Mond el nekik ezt ugyanígy. És kérd meg, hogy elég nagy vagy már és akkor otthon maradhass, ne a nagyinál.

2015. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ez nem jogos. Szülő vagyok, van két gyermkem, a fiama az apja el szokta vinni, nyaralni is, mi ha megyünk visszük mind a két gyereket, sőt ha úgy megyünk el csak egy játszóra kicsit lelkifurdalásom van,hogy a fiam most nincs velünk,mert apánál va hiába tudom,hogy Ő is jól van,és Ők is mennek.
2015. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nem jogos, ezzel nem vagy kisegítve... Én baromira meg lennék sértődve.
2015. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem jogos, és ezzel tényleg nem vagy kisegítve.

Mondjuk a szüleid logikáját képtelen vagyok megérteni. Nem lehet, hogy valami miatt büntetni akarnak?


A húgodnak pl. mi a véleménye arról, hogy nem mehetnél velük? Ha neki is hiányoznál, akkor próbáljátok ketten együtt megpuhítani a szüleiteket. Ha a húgod szívhez szólóan elmondaná, hogy ő úúúúúúgy szeretné, hogy a nővére is vele mehessen, az talán hatna a szülőkre.

2015. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Már elmondtam nekik ugyanígy, de csak azt mondogatják, hogy ha mennék az meg húgommal szemben nem lenne jogos.

A legjobban az fáj, hogy tegnapig nekem el se mondták, hogy nem mehetek, hogy ne kelljen a hisztimet hallgatniuk és már nagyon beleéltem magam.:(

Azért nem maradhatok egyedül, mert félnek, hogy elmegyek bulizni vagy ilyesmi. Talán azt még ki tudom könyörögni, hogy egy barátnőméknél lehessek, de én inkább velük akarok menni :( Ha tudom, hogy ezzel jár inkább nem is mentem volna Bécsbe.

2015. febr. 26. 13:13
 6/15 A kérdező kommentje:

Tegnap tesóm is mondta, hogy ez így nem is családi kirándulás lesz, de egyébként nem nagyon mer kiállni mellettem, mert fél, hogy akkor őt sem viszik. Vagy inkább attól fél, hogy mamával kell lennie egy egész hétvégét.

Arra gondoltam, hogy később megmutatom nekik a válaszokat. Egyszer már csináltam ilyet és akkor bevált :)..igaz akkor csak apát kellett meggyőzni.

2015. febr. 26. 13:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet hogy megmutatnod nekik a válaszokat. Én is azt mondom hogy nem jogos, és nem is értem hogy tudnának ilyet megtenni. Azért a bécsi karácsonyi vásárt nem lehet összehasonlítani egy ausztriai családi hétvégével csak mert mindkettő Ausztriában van.
2015. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

B...us, mi az, hogy a húgodat sem vinnék????


Menne a két szülő magában????


Képesek ekkora önzésre?


Útban vannak nekik a gyerekeik és örülnek, ha valamilyen ürüggyel lepattinthatják őket?


Az értem, hogy néha a szülőknek jólesik kettesben lenniük, de ezt nem ilyen sunyi módon kéne megoldaniuk.


(41 éves családapa vagyok.)

2015. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sztrájkoljatok egyet. Ne menjetek sem Ausztriába sem a nagyihoz, de egyikőtök se.
2015. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Undorito amit a szuleid muvelnek...
2015. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!