Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a megoldás erre? Semmit se...

Mi a megoldás erre? Semmit se tudok venni magamnak a szüleim miatt.

Figyelt kérdés
Minimálbért keresek, 40-et hazaadok. Nem élünk luxusban, de rosszul sem. Elköltözni ennyi pénzből egyelőre nem tudok. A probléma a következő: sokszor olyat főznek amit én nem szeretek vagy csak mást ennék. Ezzel nincs is gond, megbeszéltük, ha nekem más kell, fizetem. De ha bármit veszek nekik is kell! Semmit, de szó szerint semmit nem tudok venni, ami nem kéne nekik. Múltkor vettem 1 doboz medve sajtot, másnapra a fele elfogyott. És állandóan ez van. Nem is kérdeznek csak elveszik. De a mostani se semmi! Gondoltam rendelek 1 pizzát, most akciós(2000/3 pizza) ha többet vesz az ember, megkérdeztem nekik nem-e kell. Válasz nem, nem kell. Így én rendelhettem meg eredeti áron az 1 pizzát (1000ft), aztán amikor kihozták apám már jött a tányérral, hogy adja 1 szeletet. Ha nem adok megy a sértődés, huzzak a francba, milyen köcsög vagyok stb. De nem értik meg, hogy amíg nekik van havi 100+20(tőlem) kajára, nekem csak kb 5000 ft-om van havonta +kajára. Arról nem is beszélve, hogy ők hányszor nem adnak ha vesznek valamit, pl megeszik hazafelé. De engem ez nem is érdekel, nem kell nekem semmi extra , csak amit magamnak veszek, az maradjon meg.
2015. márc. 16. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha veszel pizzát, ne otthon edd meg, hanem a pizzériában. Vagy azt edd te is amit ők főznek, gondolom gyerekkorodban is azt etted.
2015. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Minimálbéren egy kisebb albérletben, pl mifelénk ez havi 20ezer plusz a rezsi amit magadra költesz, esetleg egyéb rezsi költség ami nekünk gyerekkel 25 egy hónapban.. főleg ha otthon se vagy egész nap ellentétben velünk, képes lennél megélni egyedül. Mi a további kérdés? El kell költözni ha nem tetszik az otthoni rendszer... nem kifogásokat kell keresni, hanem megoldást. Magyarul 70-75-ből megélsz egy hónapban és a magad ura vagy. Ha ez mellé találsz plusz állást plusz pénzt, tedd félre a házadra egy borítékba, vagy takarékszámlára.. pár éven belül van egy kis vityillód.
2015. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha tehetem azt szoktam:) De most kiszállítással rendeltem, ha értemegyek az még 1000 ft. Régebben nem nagyon csináltak olyat amit nem szerettem. Mióta dolgozom ez megváltozott, bár így se panaszkodhatom, csak havi 2-3 alkalommal készül olyan étel amit nem eszem meg. Nem is baj, csak ne ennék meg azt amit magamnak veszek. A legnagyobb baj nem is ezzel van, elég ritkán rendelek otthonra ételt, de apróságokat szoktam venni (sajt, kakaópor... stb)
2015. márc. 16. 21:12
 4/7 A kérdező kommentje:
35-40 körül van a legolcsóbb szoba is errefelé rezsivel együtt. És akkor a maradékból egyek, ruházkodjak, közlekedjek? Semmire se elég sajnos.
2015. márc. 16. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Másik város ahol nem ilyen drágák az albérletek? Légy egy kicsit mobilisebb, ne ragaszkodj ennyire ....
2015. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Körülnézek
2015. márc. 16. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
a megoldás szerintem az,ha kajába nem adsz be pénzt,csak a rezsirészed fizeted.Veszel a szobádba egy mini hűtőt használtan,és abba teszed a kajádat,aztán magadnak főzőcskézel.
2015. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!