Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert mondjak azt a szuleink,...

Miert mondjak azt a szuleink, hogy hulyeseg szepiteni a szobankat?

Figyelt kérdés

A hazban az osszes szoba fel van ujitva, festes, butor, szonyeg...

A mi szobank lett eloszor renovalva, halvany kek, halvany sargaval.

A padlo szurke, a butor pedig sotet barna. A szonyeg piros, de olyan regi tipusu, nem modern.

A noveremmel egyutt lakunk ebben a szobaban, es szeretnenk esetleg mas festest, butort, szonyeget, amik modernebbek, de nem mennek bele egyikbe se, mondvan, hogy jo az ugy.

Baratunk van mindkettonknek, valamint a baratnoink is szoktak jonni hozzank, es szinte mindegyiknek modernebb szobaja van.

Van olyan ismerosom, akinek gipszkartonos polc van a szobajaban, hatalmas LCD tv-vel, uj butorral, modern szonyeggel es festessel.

Arrol nem is beszelve, hogy a mi szobankban van az osszes kacat a polcokon, regi nippek, miegymas...


2015. márc. 19. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

annak idején, mikor 17 éves voltam, kitaláltam, hogy ujabb butorokat szeretnék, uj villanykapcsolokat, csillárt, szép bársony fuggonyt.

én elmentem dolgozni és megvettem magamnak mindent.

egyébként az én szuleim sem támogatták, azzal érveltek, hogy pár év mulva ugyis kirepulok a családi fészekbol, akkor meg felesleges bármit is csinálni, azert mert én -modernebb- szobát szerettem volna. végulis igazuk lett, rá 2 évre el is koltoztem, igy már csak -vendégségbe járok haza, évente egyszer.

2015. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Szerintem ha ügyesek vagytok akkor kevés pénzből is meg tudjátok oldani a felújítást. (Persze nem az egészet, de azért jelentős mértékben át tudjátok alakítani a szobátokat, kedvetek szerint.) Javaslom az IKEÁT ahol már pl.: 10 000 Ft környékén is lehet szerintem nagyon igényes és szép szőnyegeket kapni. Mellesleg vannak kiegészítők 1000 Ft körül és a dekorációk ügyes használata is sokat dobhat a szobán. Egyébként szerintem először mondjuk csak próbáljátok a szüleiteket meggyőzni az új szőnyegről, utána mondjuk egy új szekrényről, és így szép fokozatosan újítsátok fel a szobátokat. Ha pedig így sem egyeznek bele, akkor kénytelenek vagytok valahogy saját pénzetekből állni az egész költségét. Remélem, sikerült hasznos válasszal szolgálnom és, hogy sikerül majd olyan teret kialakítani magatoknak, ahol szívesen töltitek az időt. :)
2015. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Dobozoljátok el azt, ami nem a tiétek. Tegyétek a padlásra, vagy másik szobába, pincébe, vagy a szekrény tetejére. (Vannak nagyon takaros díszdobozok is, pl IKEA-ban.)

2. Ha van felesleges bútor, ami így felszabadul, akkor döntsétek el, hogy tudjátok-e használni, esetleg másik bútor helyett. Ami nem kell, azt szintén tegyétek fel a padlásra, másik szobába, vagy ha a szülők engedik, adjátok el.

3. Nézzétek meg, hogy milyen bútorok maradtak ezek után.

Rendezzétek át a szobátokat úgy, hogy élhető és rendezett életteret kapjatok.


És itt jön a lényeg, válogass kedvedre:


4. DEKORÁLJ DEKORÁLJ DEKORÁLJ

Van rengeteg olcsó és jó bútormatrica, olyan színű és anyagú lesz a régi bútor, amilyet csak akartok.


Vegyetek flakonos festéket, azt a szórófejeset, és fújjátok be az általatok választott színre a bútorokat.


Vásároljatok megfelelő színű kiegészítőket. Ha mondjuk minden bútor fehér lesz a szobában, csak a fal marad kék-sárga, akkor érdemes kék-sárga kiegészítőket venni.


Csináld magad: keress rá a neten, van egy rakatnyi ötlet, hogyan lehet feldobni egy szobát, térelválasztót csinálni házilag, vagy bútort újítani. DIY (Do It Yourself) a jelszó.


Újíttasd fel a régi bútorokat! Polír, új lakkozás, és máris szebb, mint új korában.


Legmesszemenőbb esetben fessétek át a szobát ti magatok. Bár ezt nem javaslom. Több szempontból se.


Néhány link:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

10 eve lett festve es bebutorozva a szobank, gyerekek voltunk, azt se tudtunk rendesen, hogy milyen szin milyennel lenne szep, es nem hinnem, hogy szamitott volna, hogy mit mondunk.

Masnak ezido alatt mar 2.jara lett atfestve, nekunk 1x se.

2015. márc. 19. 18:11
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem az a fo ok, amiert at szeretnenk a szobat teljesen valtoztatni, hogy masnak mi van, mivel ez csak egy pelda volt, nem kell olyan nagy feneket keriteni neki.

10 eves a festesunk, keret lenne ra, ha nem mas, a festesre, mivel tobb, mint 10 eve lakunk ebbena hazban, es az elso par evben lett minden szoba renovalva.

Nem kerdeztek minket, hogy mit szeretnenk, mivel meg 10 evesek se voltunk

2015. márc. 19. 18:20
 16/21 Költőnő? ***** válasza:
27%
hát mivel ők keresik rá a pénzt meg, így ők döntenek. Ennyi.
2015. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

Lehet az a baj, hogy én koleszos vagyok és máshoz szoktam, de nálam a szépítés azt jelenti, hogy szobanövényeket telepítek (szinte filléres), képeket/plakátot/falikendőt akasztok ki (filléres), nagyon max. egy festés, aminek a menete az, hogy elmegyek az OBIba, kiválasztom a kívánt színt, kiszámítom a mennyiséget (a szobám fala m2-ben), az eladó segítségével kiválasztom a megfelelő hengert, majd otthon leterítem a cuccokat fóliával... És r hadtul megcsinálom magam, mert úgy kijött legutóbb is 20000-ből. És akkor még csak 15 voltam, és lány (sőt, még most is az vagyok... :D ) de mivel a saját összegyűjtött manimból csináltam magamnak, a szüleimnek nem volt semmi kofogása.

A tesód idősebb? Csak hogy vállalhattok-e már nyári munkát,ert ahhoz, amit leírtál, bizony kell lé.

19/L

2015. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%
lombtalanitani kell és átrendezni a szobákat minden más buta pénzkidobás
2015. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, annak ellenére, hogy egy csomó jó ötletet kaptatok hogyan oldhatnátok meg, hogy jobb legyen a szobátok - ennek ellenére még mindig csak hisztizel, hogy de másnál már kétszer kifestettek.

Ha ilyen stílusban adtad elő a dolgot a szülőknek is, nem csoda, hogy elküldtek a sunyi p*cs*ba :) Ketten vagytok, egy hétvégi napon röhögve kifesthetnétek a szobátokat.

2015. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a szüleitek miért mondják, hogy hülyeség, de az biztos, hogy sok mindent ti is meg tudtok csinálni. Például egy szobát diszperzittel kifesteni nem egy hatalmas tudomány, és nem is drága, cserébe rengeteget dob rajta. Mi anyukámmal szoktunk festeni náluk - annyi hogy a profi festőnek valószínűleg elég lenne egy réteg is oda, ahol nekünk kettő kell, hogy ne látsszanak az egyenetlenségek.

A bútorok újralakkozása már más tészta, annak szerintem ne álljatok neki. Viszont tényleg rengeteg megoldás van, hogy feldobjátok, keressetek rá a neten. Én anno a régi, csúnya, tűzre való szekrényeket egyszerűen kifestettem temperával. Ennél csak jobb megoldásokat találhattok :)

De a legelső az, hogy a kacatokat dobjátok ki a szobából. Ne okozzatok kárt, csomagoljátok be és tegyétek el egy dobozba. Ha a szüleiteknek tetszik, akkor elő tudják venni és kirakni az ő szobájukban.

2015. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!