Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadhat engem jogilag az apám?

Kitagadhat engem jogilag az apám?

Figyelt kérdés
Párommal három éve ismerkedtünk meg. Nagyon jól kijövünk, mai napig szeretjük egymást. Az apám nem fogadta el a kezdetek kezdetétől mert duci. Először jött a fogyaszd le duma, majd a beteg lesz és meghal, aztán hogy beteg fogyatékos gyermekeink fognak születni. A rengeteg cseszegetést már nagyon unom, fáj hogy a feleségemet szidalmazza, és egy nagy nullának mondja. Apám mai napig uralkodni akarna felettem, nem fogja fel hogy felnőttem. Két hetente cirkuszok vannak, a kisgyermekünket nem látogatja meg, mert a feleségemre nem kíváncsi. Jelenleg pánikbetegséget diagnosztizáltak az orvosok a sok stresz miatt. Majdnem két éve szinte teljesen leredukáltuk a kapcsolatot szüleimmel, hogy ezzel se adjunk okot a kötekedésre. Jelen pillanatban hogy a sok fenyegetőzésével nem tudott megtörni kitagadással fenyeget... Szeretem a feleségem és a gyermekem, nem fogom eldobni magamtól őket azért mart az apám ezt akarja. Jogilag milyen indokkal tudna engem kitagadni? 32/F

2015. márc. 20. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell ahhoz indok.Ha írásba adja hogy kitagad,akkor az lesz.
2015. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

" Csak közjegyzönél, de nagyon komoly indok szükséges ehhez: pl. bünözö, vagy hasonló. Az, hogy nem jönnek ki egymással, nem elég ok ilyenre. A kitagadás egyébként is maximum öröklés esetén léphet érvénybe, más jelentösége nincs. "


Forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2015. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Maga a kapcsolattartás hiánya nem jogosítja a kitagadásra. Ha az életére törsz, bűnöző vagy, megtagadod tőle a segítségnyújtást, vagy bármi már bizonyíthatóan elítélendő vagy ellene irányuló dolgot tud bizonyítani, akkor megteheti. Ebben az esetben nem jár örökség.

Másik lehetőség a kizárás. Ezt nem kell indokolni, de ebben az esetben jár a kötelesrész, ami az amúgy téged megillető örökség fele.

2015. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
80%
Még életében elad mindenét holtig tartó haszonélvezeti joggal, a pénzt feléli, osztán jónapot.
2015. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Te tagadd meg ezt a zsarnokot. ÉS ne hagyd, hogy megbetegítsen, hogy tönkretegye a kis családodat.
2015. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A kitagadás jogilag valóban körülményes. De azt simán megteheti,hogy ír egy végrendeletet és mindent másra hagy. Ez egyszerű mód,hogy veled kiszúrjon.
2015. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem hagyhat mindent másra, a kötelesrész akkor is jár a törvényes örökösnek. Sőt, a halála előtti 5 (vagy 10?) évben elajándékozott dolgok is az örökségbe számítanak, direkt azért, hogy nehezebb legyen manipulálni az örökösödést.
2015. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kitagadást már leírták.

A végrendeletet is, hogy azzal csak bizonyos részét veheti el a leendő örökségednek (kötelesrész jár).


De ha nagyon akarja, meg tudja oldani, hogy tényleg ne szálljon rád semmi.

Módszer: még életében eltartási szerződést köt valakivel. Ebben az esetben nincs kötelesrész.

2015. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az örökség része egyedül a pici fiam miatt érdekelne, senki más miatt nem...
2015. márc. 20. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha ez a gonosz, alattomos erő nem túrja szét a kis családodat, megmaradtok és nevelitek szeretetben békességben, a gyereked többet örököl, és gazdagabb lesz.
2015. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!