Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim utálnak, rosszat...

A szüleim utálnak, rosszat akarnak vajon nekem?

Figyelt kérdés
A szüleim sajnos elég rossz szülők voltak vagyis inkább apukám,vert minket,agresszív volt,mindenkivel ordítozik akármi van,ha csak a virágot kell arrébb tenni is ordítozik. Számára mi hülyék vagyunk,és fogyatékosok így 10 éves koromra kialakult egy utálat féle felé..16éves korom környékén kzdett változni,a szemembe kedves volt ,de a hátam mögött mindig hallottam hogy szapul engem is testvéreim is.ma már 20 éves vagyok tele elfojtott érzelmekkel. a lényeg az,hogy nagyon sok pénzük van a szüleimnek,van egy nővérem akinek mindig mindent megvettek egy szóra,tőlem sajnáltak bármit is,tehát csak a létszükséglethez legalapvetőbb dolgokat kaptam meg és pont.Így történt,hogy tanulmányaim miatt internetre lett volna szükségem mondtam nekik,hogy beköttetem. Igazából nem szóltak semmit ,mint ahogy lenni szokott, mert kb hozzám sem szólnak ,olyanok nekem mint az utca emberei,semmit nem szólnak hozzám. igen ám,de nem fizették ezt a számlát,pedig mnit mondtam nagyon nagyon sok pénzük van. amennyire tudtam fizettem,de az utolsó félévben mivel egyetemre mentem el is kerültem másra kellett a pénz ,az internetet nem tudtam fizetni a lényeg az,hogy felmondta a szolgálató a szerződést és nem rég érkezett behajtótól egy levél a családi házunkba. érdekes módon szüleim mindig minden levelem felbontják elolvassák,ezt nem bontották fel,hanem amikor utaztam volna el a kezembe nyomták,hogy ez jött nekem.én akkor még nem tudtam mi az,láttam anyám arcán,hogy elég nagy bűntudattal nyújtja felém mikor kérdeztem mi ez? mondja nem tudom remegő hangon... szóval láttam ,hogy egy 80 ezres csekk,felszólítás már amúgy ez is lejárt több mint egy hónapja mivel nem jártam ugye otthon. jól tudják,hogy nem tudom kifizetni. azóta aludni sem bírok és folyton sírok,hogy lehetnek ilyen szüleim? Rosszat akarnak nekem szándékosan? nekik semmibe telne kifizetni,meg a másik meg se említették egy szóval sem. síri csend. soha nem keresnek. régóta fájnak ezek a dolgok. néha azon gondolkodok,hogy jobb lenne nélkülem a világ. amúgy is nagyon lelkizős voltam világéletemben ,és pont nekem alakult így az életem? ilyen szülőkkel akik azt nevelték belém,hogy semmire sem vagyok jó. semmit sem tanítottak meg nekem,nincs semmi tapasztalatom,életképtelen vagyok,mit tegyek? hogy fizessem ki önerőből ezt a számlát? mert a szüleimre biztos,hogy nem számíthatok . jelnelg nappalin tanulok ,néztem munkákat már régen,de egyszerűen nem jön össze az iskola miatt,mert olyat kérnek ,hogy heti 3 nap hétköznap minimum,de nekm óráim vannak. Nekik csak a nővérem a gyerekük neki mindig mindent megadtak,szó nélkül. egyébként ennek a szeretet nélküli nevelésnek tudom a számlájára írni azt is,hogy az ex barátommal szétmentünk.mindig mondta,hogy nem tudom kifejezni a szeretetem. ez annyira fájt,mert iszonyatosan szerettem őt,hiszen mástól nem kaptam szeretetet, és mondtam neki,hogy próbálkozok,de nem volt elég.. kérlek benneteket adjatok segítséget,mert nem tudok aludni ,a gyomrom görcsben van,a zh-ra se tudok úgy koncentrálni most emiatt,mert szörnyű felfogni most úgy igazán,hogy én ténlyeg semmit nem jelntek a szüleimnek..
2015. márc. 21. 20:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Hány éves vagy?
2015. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
23%
Nem kötekedni akarok, de ha nincs munkád, akkor miből van pénz az albérletre? Úgy olvastam, hogy már elkerültél onnan. Amúgy nekem se jobbak a szüleim, sokkal több szeretetet és támogatást tudnának adni, csak nem akarnak. Itt a nem akarás a lényeg, ez ellen nem tudsz mit tenni. Ahogy tudsz, szakadj el tőlük és kezdj új életet olyan emberekkel, akik megbecsülnek.
2015. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%
Irta hogy 20 -.-
2015. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
36%
Ha nincs neted ezt hogy irtad ki
2015. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%
Ha tudtad, h nincs pénz netre és a szüleid is magasrol tesznek rád, miért kötetted be?
2015. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Itt ne várj sok megértést. Általában vagy a zsebedben turkálnak, vagy olyat kérdeznek, aminek sok köze nincs a problémához.

Mit tegyél? Kérd meg a szüleidet, hogy fizessék ki a számlát, hiszen nekik nem okoz gondot, te pedig apránként megadod.


A többiben nem tudunk így segíteni, az sem, aki jószándékkal fordulna feléd. Fel kellene keresned egy pszichológust, mert ha nem dolgozod fel ezt az egészet, akkor az csúnyán rányomhatja a bélyegét az életedre.

2015. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Egyetértek előzővel, próbálj meg leválni róluk, ahogy lehet. Megértem, hogy fáj, de ez, ahogy viselkednek, nem a te hibád, ne hagyd, hogy tönkretegyenek. Nem tudhatod, mi van a háttérben, számomra szülőként teljesen érthetetlen az egész ügy, hacsak nem lappang valami titok mögötte.

Amit még nem értek: gondolom, a ház a szüleidé. Nekem furcsa, hogy a te neveden van az internet, sztem egy szolgáltató sem köt szerződést a tulajdonos beleegyezése nélkül. Mivel te tanulsz, és felteszem, nincs állandó saját jövedelmed, nem sokat tud tenni a végrehajtó sem, a házban foglalhat maximum. Ezt lehet, hogy érdemes lenne megbeszélni a szüleiddel, mindenki jobban jár, ha mielőbb kifizetik, ahogy írod, megengedhetik maguknak.

2015. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

De épp ez az,hogy ők tudnak a számláról mégsem fizetik ki,meg sem említik...ez a furcsa a egészben.oké,hogy nem tudná behajtani rajtam senki,de mire keresetem lesz ki tudja milyen kamatok mennek rá kb 1 millió ft-os csekkem lesz. Arra gondoltam felhívom a behajtó céget és megkérem őket ,hogy részletekben fizessem be. Mást nem tudok kitalálni.

Igen a családom egyik házába lett bekötve,nem abba ahol a szüleim élnek ,hanem egy másikba.

Nagyon nyomja ez a lelkemet már egyre durvább dolgokra gondoltam ,mint könnyű pénzkereset..... nincsen se apám,se anyám..

2015. márc. 21. 22:16
 9/26 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezted már tőlük, hogy miért ilyenek veled? És miért tesznek különbséget a tesód meg te közted?

Nyilván bennük is van hiba, de úgy tűnik most ezen nem tudsz változtatni, inkább próbáld valahogy feltalálni magad. Biztosan van olyan diákmunka ami kevésbé kötött, regisztrálj be valamelyik diákszövetkezetbe oda több ajánlat befut, mintha magánba keresnál, ráadásul biztonságosabb is minden szempontból. Ja és ne válogass nagyon, amit úgy gondolod, hogy képes vagy elvégezni, azt vállald el mert lesz más, aki megteszi helyetted.

2015. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Sajnálom, én is hasonlóan nőttem fel, ami a hozzáállást illeti, szeretethiány, állandó csesztetés, igaz csak egyik szülőmtől, de az épp elég. Nem vagy ezzel sajnos egyedül! Sajnos sok ilyen család van így, kis vigasz talán. Megkérdezhetnéd miért nem segítenek rajtad, ha nem akarnak, akkor nyúld le a bankkártyáját és rendezd le a tartozást, jobbat nem tudok. Vagy kérj a tesódtól kölcsön, gondolom van pénze. És keress azért barátot aki támaszt nyújt.
2015. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!