Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsémmel a szüleim túl...

Az öcsémmel a szüleim túl engedékenyek. Mindent ráhagynak, ha én teszek valami rosszat akkor rögtön leszidnak.20 éves vagyok, ő 14. Senki sem értékeli ha jót teszek és ha véletlen rosszul csinálok valamit akkor az öcsém rögtön kiemeli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsokat, hogy mit csinálhatnék, hogy ez változzon?
2014. szept. 22. 13:14
 1/7 csabika1971 ***** válasza:
Semmit. Sajnos szülők estében sokszor kedvezményezett a kisebb. Tűrj, idővel majd kinövik (tapasztalat).
2014. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

20 éves - felnőtt, önálló, cselekvőképes személy

14 éves - gyerek, korlátozottan cselekvőképes személy

Ennyiből megérted, vagy szükség van további magyarázatra?

2014. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem sokat tehetsz a helyzet ellen, hiszen úgy tűnik, hogy mindenki ellened van.

Ha leültél már velük erről beszélgetni és semmi nem változott, akkor vagy tűrsz, vagy elköltözöl, ha van anyagi lehetőséged.

2014. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Majd idôvel a szüleid bànni fogják, h elkènyeztetik a tesód az ilyen engedèkeny viselkedêssel. Most pedig meg"szoksz" vagy meg"szöksz"
2014. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy esetleg kis túlzás is van a kérdésedben? Tőled felnőtt viselkedést várnak, a tesód meg még gyerek, akként bánnak vele. Az meg, hogy az öcséd "kiemeli", ha valamit nem jól csinálsz, teljesen gyerekes. Próbáld kicsit más szemmel nézni a családodat, és készülj a külön költözésre is. Minden jót!
2014. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 éve én is hasonló válaszokat kaptam hasonló kérdésre.

Most az öcsém 24 éves és nem csinál semmit, szüleimen élősködik, még a tányérját sem rakja odébb.

Mindenképpen beszélj szüleiddel, de ne indulatosan.

2014. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KJUsul ***** válasza:

Ugyan mit kéne tenned? Felnőtt vagy már, önálló döntéseket kell hoznod. Az öcséd gyerek, most ő van a középpontban fogadd el!


Ha zavar a helyzet keress lakást és költözz el. Hidd el nekem, ha nem teszed meg időben, örökre ilyen nyafogó, felelősséget másra kenő nyápic maradsz (saját magamról tudom).


A szüleid szeretnek, de már más az életük, ahogy a tiéd is. Ha jót teszel, azt azért tedd, mert az helyes, ne azért hogy dicsérjenek, sőt ne is várd el a dicséretet! Ez a felnőtt élet barátom. Hozol egy döntést megteszed, és ha neked jól esett és úgy érzed helyesen döntöttél, akkor elégedett lehetsz. Ha megtalálod életed párját, vele megoszthatod majd az örömeidet és garantálom, hogy szüleiddel is helyreáll a kapcsolatod bár nyilván más lesz mint amíg gyerek voltál.


De jelen pillanatban az öcséd a gyerek és őt kell nevelniük, te csak egy kolonc vagy. Isten hozott a felnőtt létben!

2015. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!