Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőktől függ, hogy milyen...

A szülőktől függ, hogy milyen lesz a gyerekük értékrendje? Nekem miért csak a külsőségek számítanak?

Figyelt kérdés

Normális családból származom.

A nagyszüleim orvosi és jogi egyetemet végeztek, anyukám vállalkozó, apukám tanár. Szóval normális környezetben nőttem fel.

Viszont nekem a pénz, a divat, a bulizás és a jólét a legfontosabb, emiatt a kapcsolatom sem éppen felhőtlen velük. Külföldön élek, de ha otthon vagyok, néhányszor veszekedésbe torkollik a látogatás.


2015. márc. 22. 14:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És pl. nem értem, hogy nekik miért nem fontos az, hogy jobb autójuk legyen, vagy hogy más életet éljenek.
2015. márc. 22. 14:01
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Részben függ csak szülőktől.

Személiség kérdése is, és a külső hatásoknak is nagy szerepe van.

Ha egy családban nagyok a különbségek (pl. nálunk is), akkor a toleranciának nagy szerepe van - mi többnyire jól megvagyunk, de pl. tudom, hogy apám úgy néz rám, mint egy marslakóra (a vicc az, hogy én vagyok a "régimódibb":S).

2015. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
csak mert amiket leírtál, hogy neked mik a legfontosabbak, azokból egyből sem lehet megélni, magyarán nem vagy életrevaló, nem tudsz üzletelni, pénzt csinálni, nem vagy rafinált, zsivány, mindig függsz valakitől, nem tudnád magad eltartani, nem élsz meg a jéghátán is, ugyan melyik szülő is örül ilyen "fejreesett" gyereknek?
2015. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*pénzt költeni mindenki tud, ahhoz nem kell ész..
2015. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen... bár egyénfuggo is ki mit AKAR elérni is neki mi szamit fontosnak...

De pl. (ezt egyáltalán nem sertesnek irom ) a szuleim belem mindig azt "neveltek" hogy ha elutazunk akar egy napr avagy hetre kul v belfoldon adjuk meg a modjat. Strandra megyunk ne hutotaskabol egyuk az otthonrol hozott kajat, vagy a 2 literes kolat igyuk hanem menjunk el a bufebe etterembe es kajaljunk meg.. Nekem ez a "normalis" persze sokaknak pedig nem ez sporolas szemszogebol..

2015. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Ja, anyu-apu pénzét marha könnyű költeni és okoskodni róla...
2015. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

"miért nem fontos az, hogy jobb autójuk legyen"


Az ember egy kor folott rajon hogy ennek semmi jelentosege nincs az egvilagon.


Te is ra fogsz jonni.

2015. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A neveltetés a tudomány mai álláspontja szerint csak kb. 20-30%-ban van hatással az utódok személyiségére, a maradék genetika és különböző környezeti hatások eredménye.


Tehát szinte egyáltalán nem a szülőktől függ, hogy milyen értékrendet tanul a gyerek, viszont a genetikának köszönhetően nagyobb rá az esély, hogy hasonló gondolkodású lesz.

2015. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

#8

Ez hülyeség, a tanult dolgok sokkal nagyobb súlyban számítanak (fajon belül) mint a genetika (értsd: nem hiába van ekkora agyad).


Kérdező, ajánlom neked, hogy egy időre (mondjuk 1-2 évre) mondj le a szüleid által biztosított javakról és előnyökről (ha vannak ilyenek), azaz próbáld meg önmagad erejéből finanszírozni a bulizást, divatot, jólétet, lakást, autót stb. anélkül, hogy akár egy szelet kenyeret is, vagy 5 forintot elfogadnál tőlük, vagy kihasználnád mondjuk a családi vállalkozásban levő "tulajdonrészed", tőlük kapott eszközök előnyeit ha van olyan..


Ha olyan helyzetbe hozod magad, amilyenben a szüleid/nagyszüleid nevelkedtek, sokkal könnyebb lesz megértened gondolkodásukat és azt, hogy pontosan miből is származik ez a konfliktus közöttetek..

Plussz valószínűleg Te is be fogod látni, hogy bulizásból, divatból, menő autókból általában elég nehéz jólétet biztosítani magadnak és gyermekeidnek, sokkal "haszontalanabbak" mint egy cég, ügyvédi iroda, magánorvosi rendelő, munkahely stb.

2015. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs élettapasztalatod gondolom eltartanak, majd ha kikerülsz az igazi életbe észheztérsz

minél elöbb fel kéne nöni mert nagyon nagyot koppansz

2015. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!