Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti havonta mennyi pénzt...

Ti havonta mennyi pénzt adnátok/adtok 18 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Még gimis, tehát tanul. Az apjától (elváltunk), 30 e Ft-ot kap havonta. Nagyjából ebből vásárolgat magának. Néha-néha adok neki 1-1 ezrest (kéthavonta), de ez igen ritka.

Elég nagy bevétel kiesett a családunkból, így most szükség lenne minden forintra.

Amit áll magának:

-havi bérlet (1500 Ft)

-ruhák, smink, amikor szüksége van rá (nem vesz olyan gyakran)

-nasi, tízórai, ebéd, itthonról

-iskolás dolgok kifizetése

-barátnőkkel néha délutáni sütizgetés

barátjával alkalmanként mozi, belépőjegyek


2015. márc. 24. 19:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem havi 30 ezer forintból ez bőven megvan, jó esetben még félre is tud tenni belőle. Ha az a pénz tényleg az övé és ő költi, nem megy közös dolgokra, akkor én nem adnék neki ezen felül, csak ha valamire szükséges.
2015. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
57%
Az a harmincezer bőven elég, én személy szerint annyit se adnék.
2015. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Ja, igen...csak annyit írtam, hogy most szükség lenne minden forintra. Szóval úgy kellett volna feltennem a kérdést, hogy: mennyi pénzt hagynátok ebből nála?
2015. márc. 24. 19:52
 4/41 anonim ***** válasza:
77%
Az én gyerekem 10ezret kap,és megtanult kijönni belőle.
2015. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
72%
Én amikor kollégista voltam 25-öt kaptam amiből olyan 5-10 ezer a kolis meg sulis étkezés volt. Utazásra nem költöttem apukám hozott-vitt hétvégente. Nasi, egyéb kaja, egyéb cuccokat mind abból vettem ami megmaradt. Egy otthon élő "gyereknek" szerintem sok a 30. Bár ha ehhez szokott...én is szívesen költenék magamra 10-20 ezreket
2015. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
67%

Itt az a gáz, hogy gyakorlatilag olyan dolgokat is ebből áll, amit neked kellene. Havi bérlet, sulis cuccok...


Itt tényleg az a kérdés, hogy mennyire nem tudod beosztani azt a pénzt, ami most nálad van. Ha tényleg szükséged lenne az ő pénzére, akkor a megbeszélés a lényeg. Ha nem hülye, akkor nyilván felméri, és akkor amire kell, arra "ad". Annyit azért kellene nála hagyni, hogy havi 1x tudjon barátnőivel és a barátjával is elmenni vmilyen nem túl költséges programra.

2015. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is elég 10-15 ezer Ft zsebpénz. Ha lehet otthon nélkülözni a maradékot, nyittatnék vele egy lakáskasszát, hogy abba tegye.
2015. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
81%
Egy tízest, de a bérletet vsz. én fizetném.
2015. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Értelmes lány? Meg tudod vele beszélni, hogy most kevesebb a pénz, és takarékoskodni kell? Szerintem nagyon hasznos lenne - hosszú távon is - ha együtt nekiállnátok költségvetést készíteni.


Mi, mikor összeházasodtunk a férjemmel, szintén elhatároztunk, hogy készítünk költségvetést, de mituán a keresetünket, a szemétdíjat meg az internet-előfizetés díját beírtuk, lényegében meg is állt a tudomány: egyikünknek se volt gőze se, hogy pl. az élelmiszer mennyibe kerül egy hónapban. Azóta már belejöttünk, de ha a te lányod most kezdi, akkor sokkal talpraesettebb lesz, mint mi voltunk.


Másrészt ebből ő is úgy érezheti, hogy felnőttként, egyenrangú félként kezeled, és talán kevésbé fog eszébe jutni gyerekesen viselkedni vagy nyafogni a spórolás miatt.

2015. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%
nálunk ez úgy működik, hogy a kötelező dolgokat (bérlet, sulis dolgok, kajapénz) a szülő fizeti, pontosan annyit, amennyi kell. kajára napi 300-400 Ft. ezenfelül havi 10es, vagy 5ezer ha kevés van, zsebpénznek. ezt arra költi a gyerek, amire akarja. ruhák, kozmetikumok, programok satöbbi. ebből így szerintem vígan el lehet lenni minden nap. ha valami extra van, mondjuk jön a tél, és nincs egy meleg kabát, vagy cipő, akkor arra pluszban kap pénzt.
2015. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!