Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
80%

A közeggel van a baj, amiben van.

Idővel be fog nőni a feje lágya, efelől nem kell aggódnod, ugyanilyen kamasz voltam, és lám,teljesen más lettem. Szóval ne félj, nem marad ilyen.

Próbáld párszor szépen elmondani neki, ha kell műkönnyekkel az arcodon (nekem ez hatott volna).

2011. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
91%

Megoldás:

"Kislányom,mostantól kapsz havonta egy 1000est,ha ez nem tetszik akk menj el dolgozni és költsd a saját pénzed."


Valahogy így kéne előadni. Mellesleg a követeléséről csak ti tehettek. Ti kényeztettétek el,ti szoktattátok hozzá a kényelmes élethez.

2011. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kaptam soha semennyit. Suliba vittem két szendvicset, aztán annyi. Karácsonyra kaptam mindig 20 ezret(még annyit se), születésnapra, névnapra meg kb 10-et. Mobilomat félévente jó, h egyszer feltöltötték, akkor is ímmel-ámmal...
2011. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
94%

Hát, én egyáltalán nem kaptam zsebpénzt. Ha valami kellett, anyukám megvette, ha volt rá pénze, de leginkább ünnepekre kértem. Ha bulizni mentem, kaptam 2-3000 Ft-ot, másra meg nem igazán kellett költenem. Ruhát vettünk, ha kellett, másra meg mire?Kaja volt otthon, nem is értem, miért kellett volna még külön zsebpénz. Mobilom akkor lett, amikor dolgozni kezdtem.

Szerintem ha nem tudtok adni, azt meg kell értenie. Ha meg nem, hát nem, puffoghat, attól nem lesz több pénzetek. Mondd meg neki, hogy nem érdekelnek a barátai, nektek sajnos akkor sincs. Kicsit el van kényeztetve, nem?

2011. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
88%

Nos nézd, én még bőven gyerek vagyok a 19 évemmel, de azt elmondhatom, hogy a határozatlanságotok és az eddigi engedményeitek hatására alakult ki benne ez a pénzéhség. Mi az, hogy leadja a kívánaságlistát? 17 évesen - ami nemrég volt - azt ettem, amit elém tettek, akkor kaptam valamit, ha szükségem volt rá. Ha havi 40 ropit kaptam volna 17 éves korom óra, összegyűlt volna már több százezrem. Mert nem cs*szem el a pénzt. Vagy összekapod magad, a sarkadra álsz, esetleg elküldöd nyáron dolgozni(és nem hostesskedni, p*csáskodni, hanem kukoricaföldre), hogy lássa a pénz értékét, vagy hagyod, hogy levegyen havi minimum 40 ropival. Nem is értem, hogy hagyhattad idáig fajulni a dolgot, ki vagyok akadva... le lehet pontozni, mert nem válaszoltam érdemben a kérdésedre, de mekkora egy elkényeztetett, buta lányt neveltél fel :/


19L

2011. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
94%
Én sosem kaptam zsebpénzt. A közegemben a csajok igen. Mentek cukiba, moziba, vásárolni, kirándulásokon vették a sok cuccot, anyu (egyedül kellett nevelnie kiskamasz koromtól) adott egy keveset, mikor osztálykirándulásra mentünk, de hozzátette, hogy neki ne vegyek szuvenírt, mert akkor fog örülni, ha visszahozom a pénzt. Mindig visszavittem, tudtam, hogy fontos neki. Sajnálom, ha a lányod nem tud belegondolni abba, hogy a pénzt meg is kell keresni :( Mi a férjemmel már jobb helyzetben vagyunk, mégsem adunk zsebpénzt a gyerekeknek, apró segítségek vannak, és ezért jutalmak.
2011. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
33%
Én biztosan adnék a gyerekemnek. És azt az elvet is vallom, hogy ha megtehetem mindent megadok, nem fogom csak azért kevésbé "elhalmozni", mert másnak se futja rá, de ennek a feltétele az, hogy értékeli, amit kap.
2011. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
61%
Hol a szigor meg a következetesség?
2011. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
85%

Én tudod, hogy kaptam zsebpénzt? Tanulásért. A fő tantárgyakból kapott jegyek alapján. Ha mondjuk matekból hoztam egy 5-öst, akkor ( a vége felé) kaptam érte 200 ft-ot. A 4-es 100-ot ért, a 3-asért már semmit nem kaptam. Ezt anyuék elkezdték felső tagozatban, és érettségiig kihúztam vele. Gondolhatod, úgy tanultam, mint a kisangyal, csak hogy legyen pénzem, amit arra költhetek, amire akarok. Hozzáteszem, 11 éves korom óta mindenkinek a zsebpénzemből vettem szülinapra+karácsonyra ajándékokat, szóval magamnak nem is igen maradt sok.


Lányoddal az a baj, hogy azt hiszi, hogy a pénz az magától jön, mert magától is adjátok oda neki. Nem küzd meg érte, nem érzi azt, hogy abban a pénzben munka van. Ezért nem is tudja értékelni.

2011. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
40%

A pszichológusok nagyon mérgesek ezért, hogy a jó jegyekért kapnak pénzt a gyerekek, egyet is értek velük.

Diplomás művelt szülők neveltek így 2 gyereket,egyikből sem lett valami húde, már elnézést, pedig nem voltak buták és nem is a szakma volt az álmuk, mielőtt valaki ezzel jön, szóval ezt én nagyon nem helyeslem.

2011. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!