Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki felnőtt/ebb tudna...

Valaki felnőtt/ebb tudna segíteni, mit csináljak ebben a helyzetben? Anyum és új pasija téma. Font0s lenne, nem tudom mit tehetnék.17L

Figyelt kérdés

A háttér a következő: Apukám elhunyt 3 évvel ezelőtt.Eléggé nehéz helyzetben maradtunk, vidéken élünk,míg élt belekezdtek egy mezőgazdasági projektbe ami csak ránk maradt.De elfogadtam,hogy az élet megy tovább,így segítek itthon amennyit tudok és suliban is helyt állok,hogy majd jó állásom legyen.


Láttam,hogy nem jó anyumnak egyedül,ezét kitaláltam,hogy segítek neki,de mostmár látom,hogy csak rosszabbat tettem.

Megtanítottam netezni és regisztráltattam társkeresőre.


Talált is valakit.

Itt jöttek a gondok.

Nagyon fura férfi.Már az elején furcsálltam,de próbáltam elfogadni hisz anyum döntése volt.Mikor jött ide párszor láttam,hogy nagyon komoly ember, furcsa,tanítói dumája van,büszke,csak neki lehet igaza típusú, néha-néha tanítói 'leckéket'foglal bele a beszédébe és a bibliából idéz.

Anyum elmondása szerint néha dúrván és érzéketlenül beszélt vele,pl nőnap előtt egy nappal azt írta neki,hogy nem kapott a városban virágot nőnapra neki.Mintha diktatórikus rendszerből jött volna.

Ez így ment egy darabig,én általában esténként elmentem a barátommal,hogy legyen kettesben, hisz legtöbbször csak kufircolni jött.


És ami a napokban volt az volt csak pont az i-re.

Az egész úgy kezdődött,hogy nagyszüleim disznót vágtak(akinem tudja,ez hagyományos dolog a faluban)és én ugye elmentem hozzájuk,megnéztem mit csináltak,de nem várták el tőlem soha,hogy én álljak neki ott disznót boncolni.Délután eljöttem,mert este koncertre készültünk a barátommal,már 2 hete terveztük.E nap ott volt ez a hapsi is.Majd másnap hallottam amint beszél anyummal és engem elkényeztetettnek nevez, azt mondja nem vagyok jól megnevelve és ez csak rosszabb lesz.Azt monda,hogy anyum meg kellett volna mondja nekem,hogy nem megyek semmi koncertre,mert a nagyszüleimnél ez és ez van és segítenem kell.Anyum nem értett vele egyet.Majd folytatta,hogy én egy 'álomvilágban'élek, nem tudom mi az élet és túl elvagyok kényeztetve.


Nagyon sértő volt ezt hallani és egyben dühítő is.Mégis hogy jön ő,hogy megmondja milyen vagyok,és kioktassa anyumat és nagyszüleimet hogy miért vagyok így nevelve,holott neki 40 évesen nincs családja és nem is volt-már látom,hogy okkal.Kb összesen 10 mondatot váltottunk egymással,szerintem ebből semmi sem szűrhető le,pláne nem az,hogy nem élek a földön, mert szerintem eléggé tudom már milyen...


Azonnal kitöröltem az ismerőseim közül Facebookról, és mikor ezt észrevette anyum nagyon felháborodott,hogy mégis miért, és tegyem vissza azonnal.

Nem mondott okot,csak fenyegetett,hogy ezután nem engem a barátommal se sehova és le nem száll a témáról.

Én nem akarom azt az embert látni, nem akarok ismerőse lenni se sehol,de anyummal most emiatt összetűzésbe kerültünk.

Nem akarom,hogy ez az ember befolyásolja őt.

Mit tegyek?:(


2015. márc. 24. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Viselkedj felnőttként, amikor ilyen kifogásolható dolgai vannak, azt TÁRGYILAGOSAN mondd el neki, amikor kettesben vagytok. A facebookról letörlés iszonyú dedós lépés (mondom ezt úgy, hogy engem a saját anyósom törölt és a mai napig nem tudom, miért :D ).

Mondd el anyukádnak, hogy hallottad, ahogy a pasi őt kioktatta, és nem tetszett, hogy felülbírálja anyukád és a családod véleményét. Az a lényeg, hogy ne indulatosan mondd és ne a saját sérelmeid, hanem a tényeket. Aztán majd anyukád elgondolkozik rajta - egy higgadt embert általában komolyabban vesz mindenki, mint egy indulatosat!


Vedd vissza a pasit az ismerőseid közé, hogy lenyugodjon, és ha hasonlót tapasztalsz, arra is hívd fel anyukád figyelmét. Ne akard megmondani, mit gondoljon - a pasi is ezt csinálja, és valószínűleg ez se tetszik anyukádnak, csak fél, hogy nem találna mást. Csak hívd fel a figyelmét az ilyen dolgokra és várd ki, amíg ő saját magától rájön, hogy ki kell dobnia a pasit.

2015. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
feltehetőleg jól látod: ez a pali nem képes normális emberi kapcsolatot teremteni, ezért maradt szingli az sem kizárt, hogy enyhén pszichopata). Nagy valószínűséggel nálatok sem lesz "hosszú életű", mert vagy anyád ébred fel a rózsaszín ködből, vagy a pali tűnik el (esetleg pénzzel és ékszerrel együtt). Igyekezz közömbösen viselkedni. Anyádat ne próbáld hergelni, mert az mindig visszájára sül el.
2015. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy időt szakítottál rá és válaszoltál.


Az első lépés megvolt már. Miután hallottam a beszélgetést odamentem hozzá és elmondtam,hogy szerinte jogosan mondata-e ezeket?És hogy mennyire sértő és felszínes dolog így elítélni. Ráadásul pont ő oktatna ki egy kétgyerekes nagyszülőt,és anyát?Egy férfi,akinek egyáltalán még családja se volt?

Azt mondta nyugodjak le,ő nem így gondolja. Majd később beszéltek újra,anyum elmondta neki,hogy nem igaz amiket állít és nem vagyok elkényeztetve de nehezen dolgoztam fel apum elvesztését,ezért nem akarja hogy újra csalódjak.

A férfi megint jött a bölcs dumával,hogy de igaza van és majd rájön,csak késő lesz.SZóval egy ilyen jósolást is megmondott,hogy mi lesz,úgy hogy engem nem is ismer.


A facebookos tudom,hogy gyerekes volt,de elhatároztam,hogy én többet nem akarom látni, se élőbe de még a neten se és ezért tettem.Most hogy jönne ki ha újra felvenném?


Szerintem anyum nem fog lemondani róla.

2015. márc. 24. 22:09
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok anyummal összeveszni,pláne egy ilyen ember miatt.

Csak az a gond,hogy ő is megy a saját feje után, és úgy látom nem mond le róla.

Nagyon erősködik most ezzel a dologgal,hogy újra vegyem fel ismerősnek-nem értem miért,és nem is mondja meg.

Szóval nem tudom mit tehetnék.

2015. márc. 24. 22:14
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Vedd fel ismerősnek, aztán állítsd be, hogy ne jelenjenek meg a posztjai az idővonaladon. Így anyukád is megnyugszik, és neked se kell folyton a fejét nézned.

És próbálj meg higgadt maradni! Nem véletlenül írtam nagybetűvel, hogy legyél tárgyilagos és higgadt. Ha indulatos vagy, akkor komolytalanná válsz, és anyukád a szavaid csak az indulatodnak fogja betudni.

2015. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek az előttem szólókkal.

Annyival egészíteném ki, hogy két embert egy közös ellenség nagyon össze tud hozni.

Szóval. Ne legyél velük ellenséges, még akkor sem ha nem vagy az. Azt érezzék, hogy szereted őket, főleg anyukád. Ha sokat szólsz ellene, akkor te lehetsz a közös ellenség, bizonyítva ezzel, hogy a pasinak van igaza.

Most különösen jó kislánynak kell lenned, vagy legalábbis higgyék azt.

2015. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekként is megtapasztaltam, milyen nevelőapa mellett felnőni és felnőttként is éltem olyan kapcsolatban, ahol a páromnak és nekem is volt volt az előző kapcsolatunkból gyermekünk, ezért azt gondolom, hasznos lehet számodra a véleményem.

Egy olyan ember, aki azt képzeli egy friss kapcsolatban, hogy joga van megbántani a partnere gyerekét, azt gondolja, hogy joga van nevelési tanácsokat adni, kritizálni, az nem intelligens. Sok-sok év együttélés után is csak nagyon finoman lehet ezeket a dolgokat kezelni.

Nálam egy férfi azonnal repülne, ha durván viszonyulna a gyerekeimhez, mint ahogy én se formálok jogot arra, hogy a párom gyerekeit kioktassam. Probléma esetén egy ilyen kapcsolatban kizárólag a szülőnek van joga rendet tenni.

2015. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
én nem venném vissza fb-on. egy ilyen ember nem érdemli meg. meg kell neki meg anyudnak mondani, hogy csináljanak amit akarnak de téged hagyjanak ki belőle. 17 vagy egy év és akár el is költözhetsz.
2015. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Bence_ ***** válasza:
100%

Ez a faszi dedós!

Mi, ki a Facebook?

Letörölted és? Komolyan ez neki a mérce? Gyermeteg.

Én sem vagyok az ismerősöd és mégis jól vagyok :)

Van olyan nagyszülő akire hallgat édesanyád? Velük kéne erről beszélni. Nézzék meg a pasit. Van élettapasztalatuk, szeretnek titeket hidd el lesz véleményük.

2015. márc. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

- anyud szrelmes,cmost nem fognak hati ra a eszervek, sajnos - ez vagy eomuoik, vagy nem

- a palinak semmi beleszolasa nincs az eletedbe, ha olyat ker, ami nem tartozik ra, menj ayudhoz - nekibeszed a csavot,hanem inkabb kerd ki anyud vmnyet es MINDIG az egyen a mervado

- ha teheted, menj masik varsba tovabb, de semmkepp ne maradj a ffi kozeleben


Sjat sztori:

- apa osszejott a mostohammal, ainek orultem, vegre van vkije

- koltozes

- es a no mindig kioktatott, beeszot hova-mikor-kivel megyek, mit-miert csinalo

- foyton biralt, beem kotott, megkerdojeezte apa neveleset

- apa semmit nem tett, mert felt, hogy elveszit a not es egyedul marad

- kovetezmeny: a folyamtos leugatas mqtt obizalomhiany, depresszio, ertektelennek erzem magam, es ostobanak...fele az emberektol, nem merem kimondan a felelmeim, mert az csak 'hiszti'...

- pszichologus, es csoportterapia minden honapbqn, egy tamogato ffi mellettem, megs egy senkinek erzem magam, meg egy evvel a koltozest kovetoen is -> ide NE juss el, inkabb lepj le, ha vergodik eene, qkkor is, es anyad 'sorsa' se izgasson, az o elete, az o dontese, amben neked nem kell szabad tonkremenned

- en apa miatt nem mentem el, mert jaj de rossz lesz neki, ha kettesbn marad a novel - hiba volt, mar tudom

2015. márc. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!