Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Javíthat a kapcsolatunkon ha...

Javíthat a kapcsolatunkon ha elköltözöm? Nagyon szeretném megértetni az édesanyámmal, hogy vegye észre, hogy felnőtt vagyok, de nem megy, és lassan beleőrülök.

Figyelt kérdés

Ez egy régebbi kérdésem, de sajnos még mindig aktuális: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

A helyzet az, hogy nemrég ismét volt egy vitánk, és édesanyám ismét az 5 éves óvodás kislány szintjére való lesüllyedést választotta. Ez volt durván három hete. Mivel igazam volt, úgy döntöttem elég volt, most nem fogok bocsánatot kérni. Két hetet lehúztunk így, hogy csak a durcás fejét láttam, és mintha nem is lennék a lánya, mintha semmi köze sem lenne hozzám, átnézett rajtam. Szerintem az sem érdekelte volna ha azt mondom, terhes vagyok. Tartott ez a mai napig, mert mikor hazajöttem a melóból és láttam hogy ugyanitt tartunk (hétvégén nem voltam itthon), besokalltam, és eldöntöttem hogy a páromhoz és az édesanyjához költözöm. Eddig nem akartam, mert kétes érzelmeket táplálunk egymás uránt a barátom édesanyjával, de már azt hiszem ennél az is jobb lenne. A két öcsémet nem érdekli mi van velem, anyám párjától nem várom el, az anyám meg átnéz rajtam. Nagyon rosszul esik, és nem értem mit keresek még itthon.

Úgyhogy eldöntöttem, lesz ami lesz, az állataim miatt így is úgy is vissza kell járnom ide heti kétszer minimum.

Elmondtam anyámnak, egész jól vette az akadályt, meg megpróbáltam vele kibeszélni hogy mi a baja, de szokás szerint egy elejtett mondatomon lovagol, és nem látja a lényeget. Megint neki van igaza.


Akiknél van hasonló, vagy hozzám hasonlóan költözésre adták a fejüket egy konfliktus miatt, nálatok javított ez a helyzeten? Vagy csak tüneti kezelés lesz, mert nem lesz lehetőség hosszas vitákra?

21L, ha ez fontos


2015. márc. 9. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ennyire nem volt rossz a helyzet, de sokat javult, amikor elköltöztem. Nem volt lehetőség vitára, mert nem voltunk folyton egymás nyakán és mindig csak örültünk egymásnak mikor hazamentem.
2015. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És csak így, megbeszélés nélkül odacuccolsz egy másik családhoz? Se a barátoddal szemben nem korrekt ez, azért összekóltözni, mert anyuval összekaptál, se az ő családtagjaival szemben nem szép. Nem lesznek meghökkenve? Felkészültél, hogy ott aztán főleg te leszel a kislány? Anyósod egyszerre várja majd el, hogy csinálj meg mindent, de eközben ne nyúlj semmihez, legyél házias, főzzél, de ne legyél a konyhájában... csöbörből-vödörbe, ez pont a te helyzetedre illik.
2015. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Két és fél éve ugyanabban a rendszerben vagyok itthon is és ott is barátoméknál. Az édesanyját kérdeztük már, nem problémázik rajta, barátom pedig kifejezetten örül. Természetesen még előtte átrágom az anyósjelöltemmel a témát, nem azt mondom, hogy ma este már ott is vagyok.
2015. márc. 9. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha azt akarod bebizonyítani, hogy önálló felnőtt vagy, akkor miért nem csak a pasiddal költözöl össze egy albérletben? Most az, hogy egy másik családnál leszel ugyanolyan státusban, nevezetesen hogy se eltartani nem tudod magad, csak besegítesz a rezsibe, se háztartást nem tudsz önállóan vezetni, csak ott is segítgetsz az anyósodnak... ezzel nem vívod ki édesanyád tiszteletét. Szerintem saját önbizalmadnak se fog jót tenni, mert tényleg az utolsó leszel ott, de ezt majd saját károdon megtanulod. Így viszont kvázi felesleges elköltözni, nem lesz több tekintélyed.
2015. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mert itt az albérlet árak az egekben vannak, és két minimálbéres fizetésből esélytelen hogy fenntarthassuk magunkat, és nem mellesleg a párom édesanyja több szempontból is segítségre szorul, ezért nem akarja magára hagyni a barátom. Nem fejteném ki, mert a kérdés nem ez. Az anyósomnak nagyon szívesen segítek, ha hagyja, édesanyám tisztelete meg sajnos már régen nem érdekel. Eddig igyekeztem hogy elismerje hogy igyekszem itthon segíteni, igyekeztem hogy lássa, hogy rám számíthat, mégis belém rúgja a legnagyobbakat. Most önző leszek, mert eljutottam erre a pontra.

És eddig is utolsó voltam barátoméknál, hozzászoktam a helyzethez, de sajnos az itthoni helyzetnél még azt is szívesebben elfogadom.

2015. márc. 9. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Anyósodnál sem lesz jobb. Én már megjártam ugyanezt.
2015. márc. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hogyha nem akadály az hogy anyósékhoz menjél, akkor hajrá. Én is ugyanebben a szituban vagyok (anya, meg költözés, csak határ közelébe) Előző válaszolónak csak annyit mondok hogy nincs senkinek rengeteg pénze hogy tudja fizetni az albérletet, ugyhogy hogyha már lesz elegendő pénz meg bátorság akkor 2-3 év múlva akár pároddal el is költözhetsz saját lakásba.

19L

2015. márc. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz könnyű sajnos az anyósjelöltednél, mert ott nem leszel otthon ( nem bántásból írom, félre ne értsd, csak az ő gondolkodásuk szerint), ha felkelsz korán az lesz a baj, ha későn, akkor az, nem leszel a magad ura. Viszont elhiszem, hogy szabadulnál otthonról is, nem is egészséges egy idő után együtt élni a szülőkkel, úgyis csak veszekedés a vége. Próbáld meg, hátha jobb lesz, aztán törekedjetek arra, hogy mindenkitől menjetek külön. Az a legjobb, hidd el, ha senki nem pofázik bele az életetekbe.
2015. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Anyósnál lakom több mint fél éve. Hát tényleg nem egy sétagalopp. Otthon sem volt jó. itt sem tökéletes, de erre számítottam is. Mindig van min fennakadnia az öreglánynak, az elején idegesített, mára beletörődtem, hogy jobb, ha hallgatok.

Rajta vagyunk a költözésen, sajnos nem egyszerű. Köszönöm a válaszokat.

2015. szept. 25. 21:13
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, az édesanyámmal hatalmasat javult a kapcsolatom.
2015. szept. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!