Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menekülnék otthonról! Hasonló...

Menekülnék otthonról! Hasonló helyzetben lévők: Létezik kiugrási lehetőség?

Figyelt kérdés

Már egyre nehezebben bírom elviselni a szüleimet. Hosszú évek óta tart ez az állapot és egyre csak rosszabb lesz. Azóta mély depresszióba süllyedtem, több súlyos és kevésbé súlyos betegségem is kialakult és rájöttem, hogy ők egyre inkább élvezik ezt a helyzetet, amiben élnek. Adósságokat felhalmozva, a koszban, a mocsokban, csótányokkal teli lakásban dohányozva, italozva és nyugtatókat szedve.


Ha elmegyek dolgozni, lerabolják a pénzemet, nincs semmi sem biztonságban tőlük. Csak érettségim van meg valamennyi angol nyelvtudásom, ezzel nem tudok olyan munkát találni, amiből el tudok költözni. Ha pénz szagot éreznek, egyből beindulnak.


Az egyetlen esélyem a menekülésre, ha a költözéssel együtt lenne munkám amiből tudnám fizetni annak költségeit, ahol lakom és jutna enni.


Ilyen jellegű problémákkal nem szeretnék egyetlen munkáltató elé sem állni, mert biztos lenne, hogy nem alkalmaz.


Már oda jutottam, hogy bármit elvállalnék. Ház körüli munkák lakhatásért cserébe, akár egy poros kis pincében, bármit, ami fizikailag annyira nem megterhelő, hogy a betegségeim miatt tudom végezni.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Kihez fordulhatnék? Változtatni szeretnék az életemen, de ez csak úgy megy, ha teljesen új életet kezdek.


2015. márc. 28. 14:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Dettó.

Most dolgozol?

Próbálj meg munkát találni. Vállalj el bármilyen szaktudást nem igénylő munkát. A problémáidat ne említsd a felvételi elbeszélgetésen.

Ha tudsz kommunikálni angolul (és lány vagy) megpróbálhatod az au pair-séget külföldön.

Feküdj rá, hogy legyen munkád és akkor menni fog.

(Egy szobát fogsz tudni bérelni, nem fogsz dőzsölni, de boldogabb leszel.)

(Éltem albérletben 87 000 majd 65 000 majd 45 000-ből. 65 000-ből éhen nem halsz, de kb ennyi.) Ha netán tudsz majd félretenni 5-10 000 Ft-ot, spórolj és kezdj majd el egy okj-t. De ha 21 év alatt vagy, akkor ingyenes és kolit is kaphatsz.

Ilyen helyzetben az legyen a vezérfonalad: "Nincs lehetetlen csak tehetetlen."

2015. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

egy szobát bérelni nem olyan drága, keress munkát messze a szüleidtől, addig meg spórolj össze egy kis pénzt (mert pl lakbért előre kell fizetni)

meg persze vannak olyan munkák, amiért szállást adnak

ne vidd haza, ne mondd meg nekik hogy van plusz kereseted

2015. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a továbbtanulást választanám.

Valami olyan szakkal, ami mellett megengedheted magadnak a heti 2-3 napi munkát is. Diákmunkák jól fizetnek, kollégiumban tudsz lakni(nem egy megfizethetetlen összeg, pláne vidéki egyetem esetén), így elkerülsz otthonról és a magad ura lehetsz.

Szociális támogatást is biztosítanak, ha valóban rászoruló vagy(a leírásod alapján valószínűnek tartom, hogy igen)

Hosszútávon a tanulás lehet a kiút, ennyi idősen pedig megérdemled, hogy élj ezzel a lehetőséggel.

2015. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Egyre kevésbé bírom elviselni az otthoni légkört. Félek egy esetleges idegösszeroppanástól, depressziós vagyok, emiatt az első és legfontosabb cél, hogy el tudjak menekülni valahogyan. Ha rájuk jön az ötperc, még aludni sem tudok rendesen, mert veszekednek, csörömpölnek, dühöngenek. A környék és a szomszédság sem épp a nyugalmáról híres. Hol az autót, hol a motort zúgatják a ház alatt, hol a kukát borogatják a hajléktalanok, hol egymás anyját szidják és akarják elvágni egymás torkát.


Nyugalomra van szükségem, legalább az elején, hogy rehabilitálódjak egy kicsit. Egyáltalán nincsenek nagy igényeim. Hajléktalanszállón is gondolkoztam már, csak a lopások miatt az még rosszabb lenne.


Jelenleg munkanélküli vagyok. Így se marad pénzem, meg úgy sem, ha hagyom, hogy ellopják. Elrejteni nem tudom hova előlük.

2015. márc. 28. 15:33
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is dettó....

Én pestre költöztem és egy évig ismeretlenekkel laktam albiban. Így az albi nekem havi 20ezer volt. Nulla munkatapasztalatom volt, írtam egy fényképes önéletrajzot az iskolai tanulmányokról, meg beleírtam néhány hónap nyári munkás kocsmai pultos munkatapasztalatot, ami ugyan nem volt igaz, de gondoltam, hogy vidéki, isten háta mögötti kiskocsmát a kutya se fog felhívni, hogy xy tényleg volt-e ott. Nekiindultam a plázáknak és minden üzletbe beadtam, ahol láttam kiírva, hogy eladót keresnek. 2 nap járkálás után lett munkám. Aztán meg folyamatosan kerestem a jobb állásokat és mostanra a kezdeti havi 60ezres fizuból eljutottam érettségivel a havi 260ra. Szóval van kiút, csak el kell indulni, eleinte meg kompromisszumokat kötni, pl ismeretlen lakótársak. Hajléktalan szállóra bizti nem mentem volna.

2015. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik azt îrták hogy dettó, nem gondoljátok hogy összeköltözhetnétek? Îgy segîtetek egymáson és mindhármatok problémája megoldódhat.
2015. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
12%

5. válaszoló, nagyon mesékben élsz :-D

Várod már a húsvéti nyuszit? XD

2015. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg fővárosi kórházat,menj betegszállítónak,nem kell hozzá semmi végzettség,és általában van fiú szállójuk,ott tudsz lakni potom pénzért,és munkád is lesz.Persze lehet,hogy vidéki kórházaknál is van ilyen lehetőség.
2015. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

a meneülés nem jó érzés, szó


nem azért kell lelépni mert baj van, hanem mert vagy elég érett ahhoz, hogy eltartsd magad, vannak célkitűzéseid, célirányosan végig tudsz vinni mindent, felnőttél és biztosan meg fogsz álli a lábadon.


ha csak meneülésből lépsz, akkor mindig függésben leszel vagy tőlük, vagy másoktól.

2015. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, próbálkozni kell.


A továbbtanulás tényleg jó lehetőség, diákmunkákkal szabadon tervezve lehet pénzhez jutni, és a koli olcsóbb is. Meg sok helyen keresnek munkaerőt, boltoktól kezdve a gyárakig, aki akar az talál munkát. Meg én is pl mindig 2-3 emberrel laktam albérletben, úgy egy fokkal olcsóbb mint sajátot fenntartani.


Mondjuk azt nem értem hogyan veszik el a pénzed, nyitni kell egy bankszámlát, és oda utalni/befizetni, ahhoz nem férnek hozzá.

2015. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!