Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sose fogják megbocsájtani...

Sose fogják megbocsájtani hogy nem mentem egyetemre? Mit tegyek, ha egyszerűen nem erre akartam menni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre, felvettek államira, már erre nagyon büszkék voltak.

Aztán mikor bementem eligazításra, és meghallottam milyen tantárgyaim lesznek, meg miket fogok tanulni, rá döbbentem, hogy nem erre gondoltam, mikor erre a szakra jelentkeztem!


És nem iratkoztam be.

És feszültség van a családban, meg minden nap le hülyéznek, hogy államit elszúrtam, meg ilyen lehetőséget elszalasztani! Nem volt ez egy orvosi, ne higyjétek azt, hogy ezzel én nagy dolgoktól estem, el, igazi büfészak volt, de nem gondoltam, hogy ilyen lesz, másra számítottam, tantárgyakra, meg magára az egész szakra!


Most dolgozok, és jövőre jelentkezek másik szakra, de ez se nyugtatja meg őket, folyamatosan azt mondják, hogy elrontottam!

Sose fogják ezt megbocsájtani?

18/F



2014. okt. 2. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Mire jelentkeztél?:)
2014. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Pedig igazad van... Menj vissza a sulipadba és tanulj meg írni, aztán menj egyetemre!
2014. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

71/te mindenhol csak a helyes.i. ellenorzod?!! Hogy te mindenkinėl okosabbnak erzed magad??!! Jobb lett volna ha csondben maradsz!

Kerdezõ:olyanra jelentkezz ami neked is tetszik mert ha 1x nincs hozza kedved nem azt kaptad amire vartal akkor nem biztos hogy be is fejezted volna a sulit... nah de :)az eletben nagyon sok minden van ami nem ugy van alakul ahogyan mi szerettnuk:(

2014. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

abban igazuk van, hogy korábban is tájékozódhattál volna arról, mit is fogsz tanulni, mindenhol fent vannak a tanmenetek, hol milyen tárgyakat kell tanulni, ennek ellenőrzése a te felelősséged lett volna, legközelebb légy körültekintő

gondolom, még egy darabig mérgesek lesznek rád és sokáig fel fogják ezt még hánytorgatni, de ha meglátják, hogy komolyan gondoltad a következő felvételit, akkor ők is másképp fognak tekinteni a múltra

2014. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el, az államilag támogatott féléveid így megmaradtak. Most mennyivel lenne jobb fél vagy egy év után otthagyni? Akkor fogytak a féléveid, plusz fizethetnéd is vissza a tandíjat.

Okosan döntöttél, használd fel ezt az egy évet (főként ön megismerésre), és a következő döntésed legyen jól megfontolt, szívből jövő :)

2014. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van. Pláne ha dolgozol most egy évig, és nemcsak lógatod a lábadat. Egy év múlva meg majd jobban megfontolod a választást.


Bár annyit megjegyeznék, hogy az első féléves tantárgyak nem mindig relevánsak, az általában még nagyon bevezető, alapozás, a hiányzó középiskolai ismeretek pótlása; illetve azért kellenek, hogy azokkal szórják ki az évfolyam jelentős részét, aki pontszám alapján bejutott, de nem egyetemre való.

2014. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Ne aggódj. Ilyenek lesznek 1 ideig aztán elcsitulnak a kedélyek. Már az is nagyon jó, hogy dolgozol, és van tapasztalatod. Sokszor, a tapasztalat többet ér mindenféle tanulásnál. Most képzeld el, mégy egy állásinterjúra!


- Jónapot kívánok, Én Kiss Peti vagyok, elküldtem az önéletrajzomat!

- Aha értem látom! Nos önnek diplomája van igaz?

- És szakmai tapasztalata?

- Hát az nincs!

- Értem. Köszönöm szépen majd értesítjük önt!



Kb ennyi!

2014. okt. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért azt én is nagyon furcsállnám, ha a gyerekem választana egy szakot, aminek annyira se nézne utána, hogy mégis mi a fenét fog ott tanulni. Meglátod az órarendet és akkor azt mondod, hogy kösz, inkább nem. Lehet, hogy tényleg nem való neked az egyetem. Nem kell mindenkinek oda járni. Másrészt egy tantárgy címéből nem lehet sok dologra következtetni. Nagyon sok múlik az előadón is. Én sokszor vettem fel nagyon érdekes című tárgyat, ami iszonyat unalmas volt és volt olyan is, amitől megijedtem cím alapján és az egyik kedvenc órám lett. Tehát maga a döntésed nevetséges és megalapozatlan. Ne erőltesd az egyetemet egyébként szülői nyomásra, sokan egy jól megválaszotott okj-val (és nyelvismerettel) többet keresnek, mint más diplomával.
2014. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Jah utolsó...

Főleg ha a munkáltató elvárja a diplomát.... lehet akármilyen tapasztalata ha az feltétel.


Üdv,

Egy fejvadász.

2014. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, utolsó előtti :)
2014. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!