Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kéredzkedjek el anyukám...

Hogyan kéredzkedjek el anyukámtól buliba?

Figyelt kérdés

Lassan 17 éves (lány) vagyok,szerintem elég megbízható,de anyukám szerintem nem látja így..Pedig más barátnőim szülei is így gondolják. Nagyon szeretnék elmenni az osztálytársaimmal egy szórakozóhelyre viszont őszintén félek tőle :DD és fogalmam sincs,hogy kéredzkedjek el. Tudnátok segíteni?

u.i.:Buli ellenes kommenteket nem kérnék,köszönöm..



2015. márc. 29. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anya, ha te szabod a felteteleket, elengedsz engem az xy-nal egy buliba? -pl igy
2015. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Mindenképpen engedd és fogadd meg a feltételeit az édesanyádnak, mert tudja, miről beszél, valószínűleg te még nem, mert akkor elmenne a kedvet tőle egy életre.


L/20

2015. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mami, Jucival szeretnék menni egy buliba. Őt már elengedte az anyukája, taxival jövök, nem iszok (kicsit lehet kamuzni), éjfélre itthon vagyok.
2015. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
#2-es, azért 20 éves létedre nem kellene játszanod a mindentudót.
2015. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Lehet tapasztalatból mondja :) Nem kell rögtön lehurrogni a kora miatt nyilván nálam ( A KÉRDEZŐNÉL) tapasztaltabb ilyen témában,és ez a fontos most. Szerintem nem kéne egy ilyen egyszerű kérdésnél is veszekedést generálni / belekötni másokba.

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat :)

2015. márc. 29. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Anyu, szeretnék elmenni egy buliba a Marival meg a Józsikával.

Esetleg megbeszélhetnétek, hogy mondjuk X-időre hazaérsz, nem rúgsz be, mint a szamár, megengeded, hogy elmenjenek érted (már ha akarnak.)


Nálunk is így volt annak idején. MEgbeszéltem anyuval, hogy kikkel megyek, anyu eljött értem 1-re, nem ittam, csak amennyit megbeszéltünk (1 sör). Mikor látta, hogy nem történt semmi, utána nyugodtabb szívvel elengedett.

2015. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

kérd meg őket, hogy menjenek eléd. engem úgy engedtek el ennyi idősen, hogy odajöttek elém kocsival a szórakozóhely elé.

lehet picit ciki is volt, meg nem a legmodernebb kocsink van, de legalább elengedtek.

meg kell tapasztalni a szórakozóhelyek világát. ezzel nem azt mondom, hogy be kell rúgnod meg csókolózni idegenekkel, kipróbálni a cigit stb..

én ezeket 16-17 évesen tettem, és utána lett komoly kapcsolatom. mivel élethosszig tervezünk egymással, már nem akarok több fiúval ismerkedni, bulizni. elmúlt az az idő.

és nagyon sajnálnám, ha nem történt volna meg az az egy év.

de ezzel tényleg nem biztatni akarlak, csak azt mondani, hogy most vagy fiatal, mikor menj bulizni ha nem most? 18 évesen már ott lesz az érettségi, utána az egyetem, akkor nem biztos lesz annyi szabad időd.

anyukádnak pedig lehet jót tenne, ha ismerné a barátaid, tudná kikkel mész el. én kezdetben dobtam nekik egy smst , hogy ha átmentünk valahonnan másik helyre.

szóval elvileg mindig tudták, hogy hol vagyok, ha baj lenne hol keressenek.

aztán utána minél többször voltam elengedve,annál jobban megbíztak bennem, és hogy nem csinálok hülyeséget. de ismerték is a barátaimat , és volt akiknek katona szülei voltak, semmi alkoholt nem ihatott, szondájuk is volt otthon.

nekem mindig megkérdezték, hogy mennyit és mit ittam, mi volt.

fontos, hogy azért őszinte legyél, és tartsd majd a szavad ha elengednek.

szóval ha akkor engednek el, ha nem iszol egy kortyot sem, akkor tartsd be. ugyanígy az időt is, ne késs a megbeszélttől el.

nincsen nővéred, vagy unokatesód aki már idősebb, és vele esetleg elengednének?

2015. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja és az elején amíg még nem nagyon akarnak elengedni , csak kérezkedj el utolsó buszig, utána már mondjuk éjfélig majd egyig.

ne akarj egyből hajnalig maradni, mert nem fogják megengedni

elsőre hagyd, ő szabja meg az időt, igazodj hozzá

2015. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!