Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El lettem kényeztetve vagy...

El lettem kényeztetve vagy nem jó szakmát választottam?

Figyelt kérdés

Szüleim azt mondták mindig, hogy amíg tanulok, addig ne dolgozzak (diákmunkát sem). 19 éves koromtól, a diploma megszerzéséig anyagilag nem támogattak, ösztöndíjból és szociális támogatásból éltem. Elég szűkösen, de nem panaszkodtam, mert diplomát szerezhettem.


Egy éve dolgozom már és gyakran nincs kedvem bemenni dolgozni, pedig nem fizikai munkát végzek, amiben elfáradhatnék.

Ha iskolás éveim alatt megtapasztaltam volna, hogy milyen egy gyárban dolgozni vagy milyen fizikai munkát végezni, akkor lehet most jobban becsülném a munkámat?


(A fizetés nem motivál, közalkalmazotti bértáblába vagyok besorolva, havi 87 ezer Ft-ot kapok.)


2015. márc. 29. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha azt mondták, hogy amíg tanulsz, ne dolgozz, akkor miért nem támogattak anyagilag? Akkor hogy képzelték, hogy tanulsz?


Amúgy a válaszom nem. Én se dolgoztam soha ilyen szörnyű diákmelós helyeken, mégis imádom a munkám, és még úgy is motivált vagyok, hogy nem keresek nagyon sokat. Ez nem azon múlik, hogy volt-e már rosszabb munkád, hanem hogy a mostani megfelel-e a vágyaidnak, képességeidnek, tehetségednek.

2015. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ők sem úgy tervezték, hogy nem támogatnak. Rajtuk kívülálló ok miatt nem tudtak pénzt adni.

A jelenlegi munkahelyemen a munkafeltételekkel és a vezetőséggel is vannak problémák, lehet emiatt bizonytalanodtam el.

2015. márc. 29. 16:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha utálsz a munkahelyedre bemenni, akkor nem élvezed, amit csinálsz, tehát nem a neked való szakmában dolgozol
2015. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a munkatársaid elviselhetetlenek! Sajnos van ilyen, a kimarásig fokozodhat a helyzet. Miért? Pletyka, suskos, irigység, aljasság, szemétség. Ilyen helyet ott kell hagyni időben, amíg nem kapsz infarktust.
2015. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

Egyáltalán milyen diplomád van és most mit dolgozol, hogy ilyen alacsony a fizetésed? Én pályakezdőként közel 200-at kapok kézhez, ehhez képest tartom alacsonynak a fizud :S


Kétlem, hogy jobban becsülnéd. Én is sokszor kapáltam a földet annak idején, mégsem jut eszembe egyszer sem, amikor dolgozom, mert magáért a munkáért szeretek bejárni.


Egyszerűen csak nem szereted a munkahelyed, hiszen végülis végeztél egy egyetemet, de lehet, hogy egy OKJ-s szakmával rendelkező már elsőre jobban keres, mint te, és ez nem olyasmi, ami nagyon ösztönzően hat az emberre. Talán a légkör sem olyan, ahol igazán jól éreznéd magad. Szóval sok minden összeadódhat, de nem hinném, hogy a fizikai munka hiánya lenne az oka.

2015. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Látod, nekem bár nincs diplomám, mégis rühellek bejárni a munkahelyemre. Eddig kb 7 munkahelyem volt, mindegyikre rühelltem bejárni. Amíg új (1-2 hónap) addig oké. Aztán minden rutinná válik és jönnek a szürke unalmas hétköznapok.
2015. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

"Egyáltalán milyen diplomád van és most mit dolgozol, hogy ilyen alacsony a fizetésed?"


A közszférában közalkalmazottként akármilyen jó diplomád van, akárhány nyelvvizsga a zsebedben, ilyen keveset keresel.

Hogy jó diplomával miért vállal el valaki ilyen munkát?

-gyakorlat, ismeretségi kör nélkül csak ezt sikerült megcsípnie, s a gyakorlat megszerzésééig "kivár", "tűr";

- kisgyereke van, hamarosan szülni készül (vagy legalább a kora erre utal) vagy nyugdíj előtt áll, így más munkáltatók számára "selejtes" áru, s örül hogy van egyáltalán munkája.


Egyébként a kérdezőnek:

szerintem nem ez a motiválatlanságod oka. Én egyetem alatt ugyan dolgoztam, de mindig kulturált körülmények között, irodában. Most pedig annak ellenére is megbecsülöm és szeretem a munkám, holott még az egyetem alatt is többet kerestem multinál, mint most közalkalmazottként.


Bizonyára nem látsz kihívást abban, amit végzel. Nem érdekel, nem köt le a munka. Esetleg a munkatársak mennek az agyadra... ezek mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy ne legyen kedved ezt folytatni. Válts!

2015. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

nem értem, hogy azt mondták ne dolgozz, de nem tudtak segíteni. akkor miért nem mentél el mégis dolgozni, ha szűkös volt így?

na mindegy



én dolgoztam már gyárban 12 órákat. nagyon megviselt, mert sokszor délután háromkor volt az első szünetem(Reggel hattól munka, háromkor kelés..) este fél kilenckor értem haza. és másnap megint 3kor kelés, indul előről.. heti 4x

hát tényleg borzasztó volt, de végig csak arra tudtam gondolni, hogyha egyszer végzek a sulival, jobb lehetőségeim lesznek..

de ahogy kijössz a gyárból, és kipihened magad, már nem is tűnik olyan vészesnek, csak abban az időben amíg ott vagy.


szerintem érdemes lett volna kipróbálnod más munkákat, de ha most nem érzed jól magad, keresgélj, és ha találsz jobbat, akkor mondj fel.

de ennyi fizetésért nem volt érdemes diplomát szerezni az biztos

2015. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki hogy van munkád! Ez a mai világban nagy dolog. Ha nem szívesen vagy a munkahelyeden akkor a munkád mellett nyugodtan nézelődhetsz más állások után is.

Lehet hogy jó lett volna megtapasztalni milyen egy gyár, vagy a tesco vagy egyéb munkahelyek, főleg ahol éjszakás műszak is van az összehasonlítás végett. De most már így alakult. Most ezt tapasztalod. Már nem az a világ van mint régen, hogy a legtöbben az első munkahelyükről mentek nyugdíjba is. Tartsd nyitva a szemed és a füled az új lehetőségekre, lehet hogy más csapatban szívesebben dolgoznál.

2015. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akik a munkatársakra gyanakodnak, Ők is jó helyen kapiskálnak. Egy irodában vagyunk 4-en és ha az egyik kolléganő bejön, lehetetlenné teszi a munkát.Megpróbálok koncentrálni a dolgomra (tanulni is egyedül tudtam csak), de nem nagyon megy. Ha sokáig nem társulok be a beszélgetésbe, akkor kiprovokálja. Már többször mondtam, hogy időben szeretnék végezni a munkával, legyen szíves most ne zavarjon. Egy ideig bírja, de utána nem.

Ráadásul olyan, mintha kettős személyisége lenne. Egyik nap mond valamit, a másik nap az ellenkezőjét.


Egyik válaszoló írta, hogy 7. munkahelye van és egy idő után befásul.

Lehet ez is közrejátszik nálam is. De ha munkahelyet váltok, lehet újra belefásulok.

2015. márc. 29. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!