Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért nem tudnak...

A szüleim miért nem tudnak megbarátkozni a gondolattal, hogy én egy nálam jóval idősebb férfit választottam?

Figyelt kérdés

Már megbarátkoztam a gondolattal, hogy soha nem fognak változni, de egy-egy újabb családi esemény nyomán még mindig rágódok ezen. Most is.

Tény, hogy valóban nagy a korkülönbség, 19 év. Mi viszont úgy éreztük, hogy megtaláltuk a másikban azt amit kerestünk, így amint lehetett összeházasodtunk. A szüleim azóta folyamatosan mondják, hogy miért is fogom én ezt megbánni (otthagy a gyerekekkel, lecserél fiatalabbra stb.). Mikor egy állításukra rácáfolunk, jön a másik. Közben állandóan azt hangoztatják, hogy mennyi tervük volt velem kapcsolatban (tanulmányok, esküvő, unokák) és nem veszik észre, hogy szépen lassan mindenről lemaradnak, mert képtelenek felülemelkedni a sértettségükön. Miért ennyire vakok? Más szülei is ennyire ragaszkodnak a saját igazukhoz?


2013. júl. 26. 13:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

A szüleid jót akarnak neked.


Az ilyen nagy korkülönbséggel létrejövő kapcsolatok soha nem alakulnak jól, maximum kívülről, látszólag. Ha a nő 30, a férfi már 50. Az egyik fiatalkora csúcspontját éli, gyerekeket szeretne, aktív, élettel teli, a másik már többnyire otthon ülne, a gyerek meg a háta közepére se kell. Nem is jó ilyen korkülönbséggel gyereket szülni: ha az apjuk 50 mikor születnek, 20 éves korukra már temethetik is, ez szinte borítékolható, és a gyerekkorukban sem fog aktívan, tevékenyen részt venni.


Az ilyen problémák nem az elején ütköznek ki, hanem 5-10-15 év múlva. A szüleid azt nem szeretnék, hogy ott légy majd 40-50 évesen özvegyen, úgy, hogy a gyereked téged hibáztat, hogy minek kellett megszületnie arra, hogy az apja sosem foglalkozik vele és kiskorában eltemethette...

2013. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Talán azért nem, mert nem természetes. Tudod, a vén kecske is megnyalja a sót, meg hasonlók. Tudod azért javasolnám, ha már ide írsz, akkor előtte olvasgass bele a régebbi levelezésekbe, amikor azt írják ( legtöbbször a nők), hogy nem alakult jól az életük, mert vén kecskéhez mentek hozzá, aki nem akart dolgozni, csak osztani az észt, stb. Szal a valóságnak van egy ilyen oldala is. A szülők már ezt az oldalt látják, téged meg még vakít a szivárvány köde...
2013. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk nem mindegy, hogy 30 évesen jöttél össze egy 49 éves férfival, vagy 16 évesen egy 35 évessel.

Feltételezem, hogy nagyon fiatal vagy még és tetszik, hogy egy a kortársaidnál érettebben gondolkodó, igazi férfi észrevett téged. De sajnos a legtöbb pasi ilyenkor egyet akar: könnyű szexet. Fiatal vagy és naív, nem kell rád sokat költeni, gyorsan megvagy neki, jó kis sikerélmény. Persze kívánom, hogy ne így legyen, de sajnos nagy rá az esély.

2013. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Te miért nem tudsz megbarátkozni a gondolattal, hogy a szüleid nem tudnak megbarátkozni a gondolattal, hogy....?

Miért kellene neked megváltoztatni az ő értékrendjüket? Az övék reálisabb, normálisabb. Te is ugyan úgy lemaradsz a szüleiddel való élményekről, mert hoztál egy rossz döntést és ragaszkodsz hozzá.

2013. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
Nekem meg az jön le az írásól, hogy a kérdező az idősebb.
2013. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%

Ne foglalkozz a sértettségükkel.

Az a lényeg, hogy ti szeressétek egymást. És azokra, akik azt írják itt, hogy mi lesz 5-10-15 év múlva ne hallgass. Lehet, összejönnél most egy korodbeli férfival, és tartana a házasságotok 2-3-4 évig.

Amíg ti szeretitek egymást, jól érzitek magatokat egymással, boldogok vagytok, addig ne számítson, ki mit mond. Még akkor sem, ha azok a szüleid.

2013. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

"Nekem meg az jön le az írásól, hogy a kérdező az idősebb."


Nekem is ez jött le elsőnek a "lecserél fiatalabbra" szöveg miatt, de aztán elolvastam még egyszer.

2013. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

ezért nem,mert ők a szüleid és aggódnak. én sem örülnék ha majd a lányom ennyivel idősebb férfit választana,mert egyáltalán nem érezném biztosnak ezt a kapcsolatot.

gondolom húsz körüli vagy,esetleg kicsivel több vagy,és ilyenkor még vonzó és izgalmas egy 40-es férfi. de gondolj bele amikor te még csak 30as vagy és még mindig milyen fiatal,addigra ő már 50-es lassan nagypapa korú-más érdeklődéssel. na,ezért nem örülnek..

2013. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Hány évesek vagytok ? Egyáltalán nem mindegy !
2013. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen, fiatalon ismertem meg, 18 voltam mikor összeházsodtunk, de annak már 23 éve.

Azt, hogy lemaradnak, úgy értettem, hogy nem tudtak nagyszülők lenni, mert nekik nem tetszett, hogy ki a gyerekek apja, ezért inkább nem is foglalkoztak velük, most lesz az első unokánk (az ő dédunokájuk) 1 éves, de nem jönnek el, mert a férjem is ott lesz. Mindezek mellé meg azt mondogatják, hogy xy milyen szerencsés, mert mennek hozzá a 6-8 éves kisunokái a nyárra, de nekik nincs kisunokájuk (a legkisebb gyermekünk 16 éves), pedig nekem is most kellene ilyen korú gyerekeket nevelnem...

2013. júl. 26. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!