Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szólítjátok a szüleiteket...

Hogy szólítjátok a szüleiteket? ha valakinek beszéltek róluk hogy említitek őket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy beszéltek valamiről, és azt mondjátok, majd anyum..anyám..anyukám..muterom, faterom, apum..apám... stb...
2015. márc. 31. 10:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha hozzájuk beszélek akkor Anyu, Apu, ha hivatkozom rájuk akkor anyám, apám. Valahogy az anyukám nekem már túl gyerekes, az édesanyám meg túl mézesmázas.
2015. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mama és papa. Ha valakinek beszélek róluk, akkor ők a szüleim vagy édesanyám stb.
2015. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én úgy hívom őket, hogy anya és apa, és ha utalok rájuk, akkor anyám, apám, esetleg anyukám, apukámként szoktam említeni őket.


Párom az anyját mamának hívja vagy anyának, és muterként/anyámként szokta emlegetni másoknak a mostohaapját meg papának hívja és öregként szokta emlegetni másoknak, esetleg faternak. (Az édesapja meghalt).

2015. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Anya és apa, anyám és apám. Ha más szüleiről beszélek (pl pároméról) akkor anyud, apud. (Tehát nem anyád, vagy anyukád)
2015. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Anya, Apa. Ha utalok rájuk, akkor Anyukám, Apukám.
2015. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Anyu, Anyukám,

Apu, Apám

2015. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
hát ha barátokkal vagy ismerősökkel beszélek akkor "anyum" illetve "apum" de családban anya és apa
2015. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!