Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így, hogy már szülők vagytok...

Így, hogy már szülők vagytok hogyan szólítjátok a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre, hogy ha megszületik a baba, akkor már az anyuka is maminak, mamának szólítja az anyját, mint a gyerek. Szemtől szembe is. Neme gy életbevágó probléma, vagy ilyesmi csak érdekel, nálatok hogy van. :) Azt tudom, hogy az én anyám mindig is utálta a mama kifejezést, ha egy gyerek az anyjának mondta, kíváncsi leszek, hogy alakul majd az unokánál. :)
2012. aug. 23. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor változott meg a megszólítás amikor bátyám kisifa elkezdett beszélni. Azóta anyukámat az összes (4) gyereke mamikának hívja. :)
2012. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Számunkra a szülők mindig is Mama és Papa voltak (hol Papaus, hol Mamus). Most a mi szüleink, akik nagyszülők lettek Nagymama és Nagypapának vannak nevezve az unokák által. Ha csak a párommal beszélgetek, akkor marad Mama, Papa, de ha a gyerekek is ott vannak, akkor Nagymama, Nagypapa. Olyan automatikusan jön, nem kell rajta gondolkozni. Persze biztos van, hogy mást mondok, de nem vettem még észre.
2012. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

a Nagyit én Anyunak szólítom :-)

a gyerekek Nagyinak de érdekes h mind a 5 unoka elsőre Anyuzta mert ezt hallotta tőlünk :-)


nálunk az Édesanya a Mama (míg kicsit a gyerekek)

és a Nagymama a Nagyi

2012. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy úgy működik hogy amikor meg szólítom akkor szinte mindig anya.Ha ott van a gyerek akkor is.Szóval ez így meg maradt. Viszont ha beszélünk róla a fiammal akkor pedig Erika-mama. Ezt a megszólítást egyébként a fiam találta ki mikor elkezdett beszélni, tök magától elkezdte az anyukámat Erika-mamának, az apja anyukáját pedig Zsuzsa-mamának szólítani! :)
2012. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is Anyanak es Apanak szolitottam oket es ez nem valtozott a gyerekek szuletese utan sem. Ok Nagyinak es Papanak hivjak oket, sosem volt ebbol gond.

Mint ahogy a parom szuleinek a megszolitasabol sem.

Sot, mi a parommal is a keresztnevunkon hivjuk egymast, a gyerekeknek megis Anya es Apa vagyunk... :)

2012. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én négyszemközt anyukámat anyunak hívom, anyósomat a keresztnevén, ha a kisfiam is hallja, akkor mamizom mindkettőt, hogy ne keveredjen meg. Még szülés előtt megkérdeztem őket, hogy szeretnék ha szólítanánk őket és mindketten a Mamira voksoltak, a mamától, nagyitól felállt a szőr a hátukon :D még csak egy éves a fiam, kíváncsi leszek ő hogy fogja hívni őket, mármint hogyan különbözteti majd meg őket elnevezésben
2012. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Anyunak és apunak hívom őket.

Ha a gyerekeknek mondok valamit velük kapcsolatban, akkor mama és papa.

Én nem tudnám lepapázni az apukámat.

2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem született meg a baba, de mindenkit megfogok kérdezni hogy szólítsam majd előtte.

Amugy a szüleim a szüleiket Anyunak, Apunak szólították mindig, ha beszéltünk róluk ...mama és ...papa. A ... a város/falu nevét jelenti, ahol laknak. pl pestimama. A dédik dédimama és dédipapa, az ükmamát nagyanyózzuk:)

2012. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha édesanyámmal beszélgetek, vagy én szólok neki, akkor Anyunak hívom. Ha ott a lányunk, akkor Mamának mondom, de ha megszólítom, akkor ismét Anyunak hívom. Én nem tudnám azt mondani neki, pl hogy : "Mama, hol van a seprű?" De a lányomnak meg azt mondom, hogy : "Nézd, hozott Mama neked valamit."

A nagyszülők közül már csak Édesanyám él, de így volt Édesapámmal is.

2012. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy eddig is! Nem változott semmit a helyzet
2012. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!