Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűntudatom van, mert a szüleim...

Bűntudatom van, mert a szüleimnek kell fizetni miattam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Olyan egyetemre megyek, ahol az állami támogatáshoz magas pontszám kell. Jó vagyok humán tárgyakból(min. egyből teszek emelt érettségit, de lehet, hogy kettőből, plusz van egy felsőfokúm és ha a nyáron lesz időm, összeszedem magam olaszból is és abból is leteszek jövő tavasszal egy közepet), de a reál és természettudományos tárgyak nem mennek...

Ezért nem lesz meg az a pontszám, amivel felvennének államira, anyáék azt mondták, hogy ők kifizetik nekem a féléveket.

De bűntudatom van, vagy nem is tudom, hogy mi ez... Rosszul érzem magam emiatt, mert tudom, hogy pl. földrajzból az első 2 évben lehettem volna ötös, vagy négyes, de én még puskát írni is lusta voltam, "az első két év úgysem számít" alapon.


Nem élünk rosszul, de ez a pénz máshová is jó lenne.


2015. márc. 31. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Diakhitel
2015. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Dehogy.

Anyáék nem engedik, hogy adóssággal kezdjem az életem.

2015. márc. 31. 19:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, h nem engedik a diákhitelt. De a diákmunkát és a pénzkeresést csak nem ellenzik?! Ez a megoldás, és legalább magadat el tudod majd tartani, ruhákat, egyéb szükséges dolgaidat meg tudod venni. Ez majdnem olyan, mintha visszafizetnéd nekik amit érted tesznek.
2015. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Ne legyen emiatt bűntudatod. Örülj, hogy segítenek. Sajnos rengeteg szülő nem támogatja a gyerekét, pedig ez lenne a normális.
2015. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem, azt sem.

Azt mondják, hogy amíg nincs diplomám, addig a tanulás az én munkám, azzal foglalkozzak. A többiről majd gondoskodnak ők.

Meg nem is olyan szakra megyek, ami mellett tudnék rendes munkát vállalni.

2015. márc. 31. 19:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ők vállalták, majd visszafizeted, ha lediplomáztál.
2015. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyen nagyon-nagyon jó átlagod az egyetemen, akkor átrakhatnak államira + kapsz ösztöndíjat.
2015. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Valóban átkerülhetsz még államira:)

Viszont végzősként azt tanácsolom, okosan csoportosítsd az energiádat! Nagyon szép dolog a felső meg középfokú nyelvvizsga, de pont szempontjából semmit nem ér, sajnos. Magad miatt csináld, nem akarlak lebeszélni, de tájékozódj alaposan a pontszámításról.

Én a két utolsó évre belehúztam, hamarosan leteszek egy felsőfokot. Van már egy német érettségim, az 96% lett(közép). Ha egy töri emeltet le tudok tenni 90% körül, teljesen mindegy, hányas lesz pl a matekom (én is humános beállítottságú vagyok:)), 400 pont felett leszek. :)

Szóval csak ügyesen, válassz egy irányt, arra koncentrálj ezer százalékban, a többit meg legjobb tudásod szerint .

És nyugi, ahogy államiból ki tudnak dobni fizetősre, úgy át is kerülhetsz ha tényleg jól csinálod :)

2015. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 piriiiii ***** válasza:
Figyelj, szerintem ne legyen bűntudatod. Ők a szüleid, igaz, hogy (gondolom akkor már) felnőttél, de akkor is ők a szüleid, és gondoskodniuk kell rólad, a taníttatásodról, ami tudjuk ugye, hogy sok esetben drága... amit Neked kell tenned (és ettől majd el is múlik a bűntudatod): maximálisan odateszed magadat és tanulsz rendesen, ha egyszer már fizetik, emellett, ahol tudsz, segítesz nekik. De most tényleg a tanulás a fontos. Lesz később éppen elég helyzet, hogy "visszafizesd" ezt nekik. Gondolj bele, hogy 30-40 év múlva hatalmasat fordul majd a kocka, és Neked kell az ő gondjukat viselned (ami talán nem is fog nagy pénzbe kerülni, de annál több lelki erőbe és szeretbe).
2015. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát de én nem értem ezt az egész pontszámos cuccot...

Mindenki mást mond. Nem értem a pontokat, hogy akkor most mikor számít a természettudományos, meg a nyelvvizsgák, stb.

Mert van, aki azt mondja, hogy senki nem figyeli majd, hogy én kettesre érettségiztem matekból, de az osztályfőnök meg azzal nyaggat, hogy az 1.8-as átlagomból júniusra csináljak minimum 3.00-t, mert ez már számít a továbbtanulásnál...

2015. márc. 31. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!