Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy szeretnék a barátomnál aludni?

Figyelt kérdés

Barátommal két hónapja vagyunk együtt, és felhozta az együtt alvást. Szívesen mennék, de félek mit reagálnának a szüleim. Előző barátommal csak egy év után aludtunk együtt. Félek, hogy azt mondják korai vagy hasonló. Mit tegyek?

20/L


2015. márc. 29. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Inkább ott indul a probléma, hogy 20 évesen te ezt még megkérdezed és nem bejelented...
2015. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Úristen, te 20 évesen tényleg engedélyt akarsz erre kérni? Eszem áll meg.
2015. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy érett lennél a kapcsolatra és az együtt alvásra, ha ilyen szinten állsz az önállóságban és felnőttségben.
2015. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
"Anya, apa! Ekkor a barátomnál fogok aludni." Bár lehet, hogy hiányozni fogsz nekik az ő ágyukból.
2015. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, xy napon alhat itt a Pisti, vagy én nála? Köszi"

(Én is kérdezni szoktam, mivel én sose tudom mikor van otthon valami nagy meló amiben számítanak a segítségemre)

21/L

2015. márc. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felnőtt nő vagy (elméletileg legalábbis). Bejelented, hogy ekkor és ekkor a barátodnál alszol. Ha van véleményük, azt elmondhatják, te meg meghallgatod, és azt teszed, amit jónak látsz. Miért kell ettől félni?
2015. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
46%
Nem igazán értem, miért kell ennyire leszólni a kérdezőt. Szerintem teljesen normális egy jól működő szülő és gyermek kapcsolatban, hogy az illetőt érdekli, hogy a szülei mit gondolnak róla, illetve azokról a dolgokról, amit tesz, akkor is, ha már egyébként jogilag felnőtt. Főleg, ha még együtt is élnek egyenlőre. Ráadásul szerintem tök normális dolog ilyenekről, ha nem is engedélyt kérni, de legalább bejelenteni, hogy ez és ez van, és véleményt kikérni. Az meg szintén szerintem magától értetődő, hogy az ember bejelenti időben, ha elmegy, mert simán lehet, hogy olyan tennivaló akad/akadna otthon, aminél a szülők számítanak rá, hogy a lányuk besegít.
2015. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, bejelenteni teljesen természetes dolog, ahogyan ha hozzád jön valaki vendégként, arról illik megkérdezni a szülőket, ne legyen láb alatt az illető. Na de a kérdező nem MER engedélyt kérni a szüleitől, mert FÉL attól, hogy a szülei szerint ez korai.

20 évesen az ember már felnőtt annyira, hogy el tudja dönteni, mit szeretne, mit tart korainak és mit nem. A kérdés alapján a kérdező élete úgy néz ki, hogy a szülei mondják meg, mit szabad és mit nem szabad csinálnia, ő meg folyton azon aggódik, hogy a szülei mit fognak gondolni arról, ő hogyan akarja élni az életét. Ez nem normális ennyi idősen.

2015. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20 évesen nem a szüleidnek kéne megfelelned, hanem a saját utadat járnod!


Persze, ha idi.ták, azzal nem tudsz mit tenni - márpedig, ha neked ennyi idősen el kell kéredzkedned, akkor hlyék, már ne is haragudj.


Nekem még 23 évesen is előre el kellett kuncsorognom magam, sőt, az is előfordult, hogy kinn éjszakáztam a kertben, mert "véletlenül" kizártak.


25 évesen, amint lett melóm, úgy léptem le, mint a tűz, és azóta jó, ha 3x mentem "haza".

2015. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!