Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vehetem a születendő...

Mikor vehetem a születendő gyermeket a nevemre?

Figyelt kérdés
A gyermeket csak a megszületése előtt vehetem a nevemre, vagy a megszületése után is (a férfi szemszögéből)?

#gyerek #nevemre vétel
2015. ápr. 5. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha hazasok vagytok akkor a nevedre kerul automatikusan,ha nem akkor a terhesseg alatt kell apasanyi nyilatkozatot tenned.es a korhazba vinni a papirt.(ugy tudom hazasoknal meg a hazassagi anyakonyvit de ezt nem tudom biztosra)

Viszont ha a parod a fogantataskor esetleg hazas volt massal(akkor is ha nem voltak egyutt) az o ferje nevere kerul a gyerek..szuletes utan lehet megvaltoztatni ebben az esetben.

2015. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Házasságon kívüli a konkrét eset, és a férfi részéről nem lehet teljes bizonyossággal tudni az apaság meglétét. Ilyenkor mit lehet tenni? Szerintem az lenne a logikus, ha a születés után apasági vizsgálat lenne, és ennek eredményeként kerülne a gyermek névre vétele, vagy sem.
2015. ápr. 5. 08:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem teljesen biztos, hogy ki a gyerek apja, akkor kell apasági vizsgálat.
2015. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

persze, hogy lehet születés után is

az első 3 évben kell rendezni a gyerek anyakönyvében az apa személyét, addig lehet üresen a rublika

2015. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó nem jól tudod, mostmár nem kell rendezni 3 éves korig a gyermek családi jogállását.

Kérdezö! Szülés elött és után is a nevedre veheted.

2015. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat! Egyébként melyik hivatalhoz kell fordulni, ha erre a problémára hivatalos úton szeretném megtudni a választ?
2015. ápr. 9. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Anyakönyvvezető vagy gyámhatóság
2015. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! (mindenkinek adtam a pozitív jelet)
2015. ápr. 18. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!