Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire hasonló az ízlésetek...

Mennyire hasonló az ízlésetek a gyerekeitekkel/szüleitekkel zenékben, filmekben, stb?

Figyelt kérdés

Tudtok együtt filmet nézni a családdal? Nálunk soha nem volt még, hogy szüleimmel hárman filmeztünk volna együtt, apámmal még csak-csak, de anyával tényleg semmi közös nincs az ízlésünkben e téren.

Zenében megvagyunk, a szívünk csücske mindhármunknak a rock, így van amit tudunk hallgatni együtt.

Nálatok hogy van? Ha teljesen más zenéket szerettek, akkor pl egy hosszú autóúton mit hallgattok? Szoktatok együtt tévézni?


2015. ápr. 5. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Már elköltöztem, de azelőtt:

én nem néztem tévét, anyám szappanoperákat, nevelőapám valóságműsorokat, így ez sose működött.

Zenei ízlésünk teljesen más, nincs átfedés. Legutóbbi közös autóúton jó pár éve, ami 4 órás volt azt hallgattuk vég nélkül, hogy "Cuki, cuki vagyok, szeretnek is a nagyok!" ezt ismételve... újra, újra s újra.

Egyszer tettem szóvá, hogy váltsunk bármi másra (nem váltott, anyám meg aludt), utána nem szólaltam meg, mert szeretek élni. Szóval nincs kompromisszum, autóútnál az van, amit a vezető akar.

A könyvek terén egyezik az ízlésem az anyukáméval, más nincs.

2015. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy 0%-ban.
2015. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a '70-es, '80-as évek slágereit mindenki szereti, ez az egyetlen átfedés, mindenkinek megvan a saját ízlése. Amikor együtt vagyunk, vagy utazunk, rádiót hallgatunk, aki meg nem akarja, az hallgatja fülessel a saját zenéit.

Tévézni annyira nem szoktunk együtt, de a természetfilmeket mindannyian szeretjük.

2015. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Filmből szüleim elég mindenevők, vagyis inkább kifejezett ízlésük nincs, inkább kikapcsolódásból néznek dolgokat. Van, amit meg tudunk nézni együtt, pl. vígjátékokat, néhány drámát. De pl. engem érdekelnek elég különös dolgok is, pszichológiai dolgok, durvábbak is (pl. sorozatgyilkosok pszichéje, őrültek) - tehát thrillereket egyedül nézek, mert pl. anyukámat az ilyesmiről kirázza a hideg. Ő pl. olyan filmet sem szívesen néz, amiben van vér meg premierplánban gyilkosság (Poirot-t imádja, de hát ott már csak a hullát mutatják meg).


Zene... engem alapvetően nem lehet nagyon zenével kiakasztani, alig van pár szám, amitől hányni tudnék, így el tudom velük hallgatni azokat, amiket ők szeretnek. Bár anyukám egyébként sem nagy zenés, van kb. 2-3 dal, amit szeret, azt' annyi. Viszont az általam kedvelt összes zenét velük nem tudnám meghallgattatni, az fix. Van, ami elvontabb pl. Ja, meg anyának vannak olyan dalai, amiket kifejezetten utál - azzal szoktuk apával szívatni, hogy énekeljük a Don't Worry Be Happyt, mert azzal a világból ki lehet őt kergetni :D. Autóúton Class FM-et vagy Juventust hallgatunk, ha épp zene van rajtuk (mert én pl. a Sebestyén Balázs-féle bandától hányok, tehát azt nem akarnám hallgatni :D), mert nincs kifejezett bajunk a slágerzenékkel sem.

2015. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem sok közös van.


Anya a popot szereti és Pitbullt én a rockot preferálom. Apának teljesen mindegy mit hallgat.

Filmek terén anya a romantikus filmeket szereti. Egy dráma, elvontabb film vagy akár az aktuális szuperhős film számára hülyeség. Engem a hideg ráz a nyáltól csöpögő klisé filmektől. Apának az életrajzi ihletésű filmekkel nincs baja, azokat én is szeretem.


Tesómmal van sok közös az ízlésünkben.


Hosszú autóutakon rádiót hallgatunk, ha pedig megunom, hogy aznap már hatodjára játsszák a call me maybet, akkor ott a fülhallgató.

2015. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyikünk sem szeret filmeket nézni, nálunk nincs az meg, hogy együtt filmezik a család, a tévé inkább csak háttérzajnak megy néha, közben mindenki másra figyel, olvasunk, vagy gépezünk. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltunk együtt moziban, akkor általában művészfilmeket néztünk, azok mindenkinek tetszettek. Anyával van egy-két sorozat amit mindketten szeretünk, azokat régebben néztük együtt, apa egyáltalán nem néz sorozatokat sem.

Zenében már inkább vannak közös pontok, anyától átvettem a klasszikus rock és az alterebb vonalat, apukámtól meg a régebbi punkokat meg a latin zenét. De zenében én mindenevő vagyok, szeretem a mai party zenéket, a pop zenét, meg a rap zenét is, amiket a szüleim nem nagyon bírnak.

Autóban általában rádió megy, vagy anyám rak be valamit amit mindhárman szeretünk, mert zenében bőven van ilyen.

2015. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utáljuk egymás filmjeit és zenéit is. Én gyűlölöm azt, amit apám hallgat, mert az egész gyerekkoromat megkeserítette a zenéivel, hogy nem hagyott vele senkinek nyugalmat. Apám gyűlöli azokat a filmeket, amiket anyám néz, nem tudom, miért, pedig jó filmek. Azok, amiket én nézek és én hallgatok pedig senkit se érdekelnek. Szóval jó kis család vagyunk:)
2015. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zeneileg talán apával van valami egyezés, bár a rock más-más irányzatait preferáljuk jobban, de a rock az mégiscsak rock. Filmben nagyon eltér, bár néha apával megnézünk NatGeo-n 1-2 világháborús műsort, vagy bármit aminek a címében benne van az, hogy Harmadik Birodalom vagy ennek toldalékolt verziója. Hosszú autóúton van aki az autó motorját hallgatja, aki zenét az fejhallgatóval.
2015. ápr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!