Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hasonló helyzetben lévő...

Hasonló helyzetben lévő anyák, szülők! Ti hogy fogadtátok fiatok homoszexualitását?

Figyelt kérdés
Nem kertelek, tegnap rákérdeztem a fiamnál, hogy meleg-e és ő bevallotta, hogy igen. Már egy ideje sejtettem, mert 23 éves és soha nem érdeklődött a lányok iránt. Nem mondom azt, hogy nem könnyű elfogadni, de egyetlen fiam és úgy érzem támogatnom kell. Így is elég nehéz lesz neki az élet. Hasonló helyzetben levő szülők, ti hogyan reagáltátok le? Egy picit félek attól, ha bemutatja majd a párját, hogy nagyon zavarban leszek.

2015. jan. 3. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jól csináltad. Ugyan nem járok ilyen cipőben, de ez az egyetlen humánus út. És nyilván zavarban leszel, de hidd el, ez akkor is előfordul, ha lányt visz haza a fiú. ;)
2015. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Őszintén?! Nem tudom. De adja az Isten, hogy ne is kelljen megtudnom.
2015. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Annyira szeretném, hogy az anyukám úgy reagáljon, mint Te :( De nem merem neki elmondani, félek, hogy nem fog szeretni többé.

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

Esetleg tudnál írni nekem arról, hogy hogyan érzel/éreztél amikor megtudtad?

2015. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az unokatestvérem meleg, és a szülei nem tudják elfogadni.. egyáltalán nem. Évek óta. :(

Neki van egy húga is pedig, tehát unoka is biztos lesz...és mégis. :(

2015. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszoló!

Eléggé összetett érzés volt bennem. Csalódottságot éreztem, amiért nem vettem észre korábban és azt gondoltam, hogy nem figyeltem oda rá eléggé viszont örömöt is éreztem, mert volt olyan bátor, hogy elmondta és nem tagadta le. Képtelen lennék nem szeretni őt, amiatt, mert a fiúkat szereti. Büszke vagyok rá, mert tanul, dolgozik és becsületes életet él. Nekem az a legfontosabb, hogy boldog legyen és kötelességem támogatni őt, mert tudom, hogy ma, Magyarországon a legkevésbé elfogadottabbak a homoszexuálisok. Részben meg is értem, mert vannak olyan dolgok, amik provokációnak tűnhetnek, mint pl. pride, de azt gondolom, hogyha az emberek kicsivel is elfogadóbbak lennének, akkor erre nem lenne szükség.

2015. jan. 3. 20:34
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Köszönöm a választ. Jó ilyet olvasni, erőt ad.
2015. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért lassan, de változik ez az ország is pozitív irányba. Az értelmiségi fiatalok közt már egyre kevésbé téma ez az egész, a homoszexuális ismerőseim pont úgy vannak a társaságban, mint a többiek. Most még persze nehezebb nekik, ha a nagy átlagot nézzük, de majdcsak felnő lassan egy generáció, aki túljut ezen...
2015. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem az unokatestvérem meleg, és a szülei nem tudják elfogadni.. egyáltalán nem. Évek óta. :(

Neki van egy húga is pedig, tehát unoka is biztos lesz...és mégis. :("


Aki nem tudja, elfogadni ,hogy mit hozott a világra ,az ne legyen szülő.... Nem a gyerek kérte azt a szaros életet , főleg nem egy olyat,ahol szenved élete végéig, mert nyomorékok elítélik a semmiért. Egy szülőnek gondolom az az öröm ,ha a gyereke boldog. Aki nem fogadja el , esetleg még azt várja el a gyerekétől ,hogy csináljon nekik unokát , mert ez a trendi, és mit fognak mondani mások ,ha nincs nekik unokájuk. Na az ilyenek nem szülők , hanem önző undorító férgek,ilyenektől kapásból el kéne venni a gyereket, mert saját akaratukra akarják formálni a gyereküket, amihez nem sok joguk van. Nekem ilyen családom lenne, már rég az utcán élnék, vagy ne mondjak ettől még rosszabbat...

2015. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyám szerint beteges és undorító vagyok, jó látni, hogy vannak azért még értelmes szülők :)
2015. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező ANYUKA!

Örülök, hogy van ilyen is. Köszönöm, hogy segíted, segítetted a fiadat és a válaszoddal a többi, a fiad cipőjébe járó srácot. Hidd el, hogy rengeteg olyan van, aki mostanába ébred rá, hogy valahogy "más" mint a többi srác. Nekik sok segítség az, ha olvassák, hogy megértést is találhatnak, nemcsak az elítélés, a kirekeztés a jövőjük.

2015. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!