Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el anyukámmal?

Hogyan fogadtassam el anyukámmal?

Figyelt kérdés

Van nehány dolog amit meg szeretnék változtatni. Ehez segítségre lenne szükségem. Én a SOTE pszichoterápiás osztályát választottam, nemsokára megyek is első interjúra.

Ez már lassan az 5. évem, hogy nem vagyok jól. Több pszichológussal is beszéltem már, mind mást mondott. Tippeltek már szorongásra és depresszióra is. Mindig ott hagytam őket.

Nekem számít az anyukám véleménye, de zavar, hogy nem fogadja el igazán a döntésemet. Azt hiszi, hogy majd csak begyógyszereznek és majd továbbállítanak/kidobnak.



2015. ápr. 7. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Lehetek őszinte? Nekem az a tapasztalatom, hogy ritka az a hely, ahol a gyógyszerezésen kívül a gyógyítás is cél a pszichés problémák esetén. Közeli családtagom érintett, gyógyszert kap, de nem javul az állapota, plusz még hízik is (gyógyszer mellékhatása).


Egyébként te hogy érzed, mi a probléma?

2015. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sok problémám van.

- napi max. 6 órát alszom, de az átlag az inkább 4

- a hangulatingadozásom már mindenkit megőrít. A nap nagy részében lehangolt vagyok, de mindenki akkor fél, amikor boldog vagyok, mivel utána van a mély pont.

- sokszor előfordúlt már az is, hogy annyira nem volt kedvem semmihez, hogy betegnek mondtam magamat.

- a jegyeim folyamatosan romlanak és romlanak. Régen, simán hoztam a 4.3-as átlagot, most pedig 3.8 lett.

- ami nagyon zavar, hogy nagyon könnyen fel lehet húzni. Sokszor apró dolgokon fel tudom húzni magam. Anyukám ezért már nem is nagyon kér tőlem semmit. A testvéreim, ezért sokszor veszekednek velem, hogy mindig kivétel vagyok.

- de talán a legnagyobb probléma az mégis csak a falcolást (január végén csináltam utoljára) és az öngyilkossági vágyat tartom. 3-szor volt már öngyilkossági kísérletem.

2015. ápr. 7. 22:21
 3/21 egybaba ***** válasza:

környezet változás és erős fizikai munka a javaslatom

Az állatvilágban nincs depresszió, meg idegbaj, meg lelki problémák. Egy nyulat ha megijesztenek elszalad, és mindaddig szalad míg le nem nyugszik.

Egy embert ha felidegesítenek, leül...

A felfokozott idegállapot a leghamarabb mozgással csillapítható le. Ezért tombolunk. Aki eléggé elfáradt a napi teendőktől nem idegbajos, és jól alszik.

Egyszerűen nincs ereje idegesnek lenni , csak legyint a problémákra. A legtöbb megoldódik magától. Ja és a fáradságtól semmi se altat jobban.


puszikák

2015. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Sajnos ezek a gyógyszerek addig hatnak a maguk módján, amíg rendszeresen szedjük őket, és ha már 1-2-3 éve szedjük őket, elvesztik a hatásukat és rosszabbodik az állapot.
2015. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Előző vagyok. Anyukámnál az volt a gyógyszet hatása, hogy remegett tőle a keze, vagy legalábbis ezt monta, így titokban abbahagyta a gyógyszere szedését, aztán elvált az Apámtól. Borzalmas időszak volt. Most Anyám Jézus felesége és én meg a testvéreim a gyerekeik vagyunk. Apám pedig az ördög... bár lenne gyógyszer, ami egy csapásra elmulasztja ezeket a betegségeket.
2015. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék gyógyszert szedni, csak olyan helyre szeretnék menni, amit nem tudok olyan könnyen otthagyni.
2015. ápr. 8. 06:19
 7/21 anonim ***** válasza:

Szedjél HOVA t, Magnéziumot, és esetleg valaminLitium tartalmú gyógyszert.

Ezek lassan hatnak csak, de recept nélkül kapható gyógyszerek és nem alakítanak ki függőséget, illetve pl. HOVA, Mg is természetes anyagokból van.

Ha 1 hónap után sincs javulás akkor olvexia, ennek sincs különösebb mellekhatasa, de receptre kapható csak.

2015. ápr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
De miért nem próbálasz meg végigcsinálni terápiát egy pszichológussal? Miért tartod jobbnak a gyógyszeres kezelést?
2015. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
... mert ott az lesz.
2015. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én szívesen végigcsinálnék egy terápiát, csak amikor elkezd komolyabbra fordúlni, akkor menekülőre fogom.
2015. ápr. 8. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!