Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek, ha egyik...

Ti mit tennétek, ha egyik napról a másikra kiderülne, hogy a gyereketek rendszeresen lóg az iskolából és alkalmanként drogot árul a társainak?

Figyelt kérdés

Mondjuk megtalálnátok a piszkos üzleteiből származó pénzét az ágya alatt, amikor tavaszi nagytakarítást csináltok... És felhív az osztályfőnöke, hogy a gyerek hetek óta nem jár be az óráira és rajtakapták, hogy hamisított orvosi igazolásokat ad le a suliban.


Ti mit csinálnátok?



2015. ápr. 8. 14:49
1 2
 11/19 anonim válasza:
0%
Rohadtúl pofán csapnám XD (csak vicceltem ! Azt csinálnám amit az első )
2015. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%

10-es voltam: azért javaslom a sok dolgoztatást, mert nálam bevált régen. Ahogy csináltam a fizikai munkát, bár rohadt dühös voltam, de azonnal láttam az eredményét, és azt gondoltam: "valami nagyot alkottam." és ha ezt érzi egy kamasz, akkor jobban megfontolja, hogy akar lenni valaki, ahelyett hogy elcseszi a saját és más életét.

A munkát pedig ne azért adjuk, hogy megalázzuk, hanem hogy legyen lehetősége helyrehozni. Különben nem ér semmit, ugyanugy szarnak érzi magát.

2015. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Magamba néznék, hogy mit rontottam el a nevelésében. Aztán elbeszélgetnék vele.
2015. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

6:

Középiskolában egy osztálytársam így került hozzánk. Amíg velünk járt suliba, nem tudtunk róla semmit, kb. 1 hónapot volt, aztán nem jött többet, utólag mondta el az osztályfőnökünk, hogy ahonnan jött, ott egy rossz társaságban bűncselekményeket követett el (nem mondta, pontosan mit), a szülei azért küldték hozzánk, hogy kiszakadjon a környezetéből. Ez nem sikerült, mert végül a mi városunkban is volt valami balhéja, hogy ezután mi lett vele (börtön, 3. hely?), szintén nem tudom.


(Suliban nem csinált semmit, csak pár embertől kért kölcsön jelentéktelen összegeket, azt nyilván sosem kapták vissza.)


Szóval nem, a kiszakítás nem oldja meg a problémákat, ha súlyos a gond, mert aki ilyen útra tér, azt bizony saját döntéséből teszi, máshol is megtalálja a megfelelő társaságot. Fejben kell változnia! Nyilván a kiszakítás lehet emellett eszköz, de önmagában nagyon kevés.

2015. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyesmi nem egyik napról a másikra történik. Ha annyira rossz szülő voltam, hogy az osztályfőnöknek kell szólnia, hogy a gyerekem szarik a sulira, akkor első sorban magamba néznék. A gyerek csak azután kerülne elő, ha tisztáztam magamban, hogy én hol rontottam el. Mert ha én nem változnék, akkor a helyzet sem változna. Kizártnak tartom, hogy két normális, odafigyelő, szerető szülő melett ilyet megtesz egy gyerek. Súlyos hibákat vétettek a szülők, és először ezzel kell tisztában lenniük. Mindennek oka van. Senki sem úgy kezdi, hogy lóg és drogot árul. Valami ide vezetett. Első gondolatra a sorozatos figyelmetlenség, nemtörődömség a szülők részéről. N31
2015. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 FNiki88 válasza:
Biztos egyáltalán, hogy az ágy alatt talált pénz dílerkedésből van?
2015. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért édes, hogy valaki azt hiszi, hogy egy kis drogdílert a gereblyézés majd eltántorít a szándékaitól.


A környezetből kiszakítással pedig olyan helyre kell transzportálni a gyereket, ahol nincs lehetősége a városban rendőrökkel balhézni stb. Az, hogy becseszik 200 kilométerre egy sima középiskola kollégiumába, ahol szabadon jár-kel tényleg nem megoldás, sőt, ott még szem előtt sincs. A manzárdos megoldás annál inkább. Vannak még ilyen iskolák, ahol a gyerekre személyesen figyelnek, ha nem úgy viselkedik, akkor mehet a konyhára dolgozni szabadidejében meg ilyenek ha meg "jó" akkor délután pl. 70 féle szakkörre lehet járni, nem az megy, hogy délután kettőtől esete kilencig az isten sem tudja a gyerek mit csinál, igazából nem is érdekel senkit amíg fizeti a kollégiumi díjat stb.

Nyilván környezetből kiszakítás és más iskolába küldés címén nem egy akármilyen helyről van szó.

2015. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az csak a könnyebb út, ha a "szülők" elpaterolják a rosszul nevelt gyereket máshová. Ezzel nincs megoldva a probléma.
2015. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

elsőként hálát adnék az istennek, hog ynem aranylövéssel találtak rá valahol, vagy nem a börtönből kaptam a hirt.

második körben nem tippelgetnék, mi a teendő, hanem szakember tanácsát kérném, mert belátnám, hogy ha idáig eljutott akkor mint szülő csődőt mondtam, s a legjobb amit tehetek, a segitséget kérek addig, amig van miért kérni...

2015. ápr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!