Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem világosítottak fel. Más...

Nem világosítottak fel. Más is van így?

Figyelt kérdés

Az előbb kiírtam egy kérdést, és annak a kapcsán is eszembe jutott, hogy engem a szüleim sose világosítottak fel intim dolgok terén. Anyukám elmondta mi az a menstruáció 1x. Azóta az se téma.

De pl a szexről nemhogy nem beszéltek, még a szájukon sem ejtették ki sose előttem.

Ami a mai napig rosszul esik, mert tudom, hogy a legtöbb barátnőméknél sokkal kevesebb a tabu.

És így 19 évesen itt van például hogy fogamzásgátlót szedek. Másnak tudja az anyukája, vagy maga vitte el a nőgyógyászhoz, vagy beadatták neki a méhnyakrákos inekciót stb.

Nekem ilyenek fel se merültek sose, ha megtudná biztos kitérne a hitéből.

Tudom, hogy már késő, sose lesz olyan bizalmas viszonyom velük, mint esetleg másoknál.

Kicsit zavar szóval hogy ilyen régimódiak.

A kérdés nyilván nem arról szól, hogy milyen sok hátrányom volt mert nem mondták el hogy kell védekezni. Csak jó lett volna ha az infóimat nem a netről és a biosz könyvből szedem.


2015. ápr. 12. 22:13
1 2
 1/18 anonim válasza:
93%
engem se vilagositottak fel ... 16/L
2015. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

még lehet fel fognak.

legalábbis én akkor vártam amikor először lett barátom.


nem tudom, nekem sokat jelentett volna.

mástól csak nyűgként hallottam, amikor a szülők össze vissza motyogtak erről , meg mindenki zavarban volt. de legalább megpróbálták nem ilyen prűd sznobok

2015. ápr. 12. 22:20
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem. Most itt vagyok három gyerekkel és három unokával és teljesen felvilágosítatlan vagyok.
2015. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért a mai világba már utána tudsz a neten is olvasni vagy könyvekből. Engem se világosítottak fel de ami érdekelt könyvekből elolvastam. Akkor még internet se volt. Nem érzem azóta se hátrányát h nem anyàmèk mondták el.
2015. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
nem fognak.. nem olyan a kapcsolatunk :) a mensirol se mondtak semmit csak hogy "nagylany" lettem
2015. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen aki így nőtt fel. Nekem sem mondtak semmit, sőt még a menstruációról is a könyvtárban a könyvekből tudtam meg. (az én időmben nem volt internet) Sőt nekem azt se mondta el senki, hogy nőként viseljek melltartót (pedig nagy mellekkel áldottak meg az égiek) Mégsem érzem, hogy annyira hátrányos helyzetbe kerültem volna. Végül is mindent megtudtam magamtól is ami érdekelt.
2015. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondtak semmi.Esetleg anyukám,de csak éppen érintettük a témát.Soha nem tudtam velük nyíltan beszélni semmiről és ez mai napig nagyon zavar,bár magamtól megtanultam mindent.20/L
2015. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kint volt a polcon a Helga c. könyv, amit úgy 12-13 évesen elolvastam (könyvmoly voltam, ezért vettem le a polcról), ez akkoriban nagyon jó felvilágosító kiadvány volt. Úgy 16-17 lehettem, amikor anyám fülig pirosan, iszonyú zavarban elkezdte a felvilágosító beszélgetést, megsajnáltam és leállítottam, mondtam, hogy már elolvastam a könyvet.:-)

Az a szülő, aki úgy nőtt fel, hogy a szex tabutéma, nagyon nehezen szánja rá magát a saját gyerekével való beszélgetésre a témában, ami szomorú, mert tényleg mindent megtalálni a neten, de a szülővel történő beszélgetés, a bizalmas kapcsolat ad igazán önbizalmat, biztonságot, tartást a gyereknek.

2015. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A szülők nem nagyon szeretnek ilyen témákról beszélgetni a gyerekükkel. Jobban szégyellősebbek, mint a saját gyerekeik. Esetleg már ők sem kaptak a szüleiktől felvilágosítást, így ők is ezt alkalmazták a gyerekeikkel, gondolták, valahogy ők is megismerték az igazságot, majd a gyerekük is meg fogja ismerni valahogy. Ez sok családban vagy így. Ettől még nem rosszak a szülők.
2015. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Engem se világosítottak fel. Nem tudom, mit gondoltak... suliban volt 1x felvilágosító óra, de az sem volt túl alapos. Én meg 15 éves koroming nem tudtam, hogy létezik sperma (majdnem 23 éves voltam, amikor először lefeküdtem vkivel, szóval nem "útközben" derült ki akkor :D)... ezért jobb időben megbeszélni.
2015. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!