Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem világosítottak fel. Más...

Nem világosítottak fel. Más is van így?

Figyelt kérdés

Az előbb kiírtam egy kérdést, és annak a kapcsán is eszembe jutott, hogy engem a szüleim sose világosítottak fel intim dolgok terén. Anyukám elmondta mi az a menstruáció 1x. Azóta az se téma.

De pl a szexről nemhogy nem beszéltek, még a szájukon sem ejtették ki sose előttem.

Ami a mai napig rosszul esik, mert tudom, hogy a legtöbb barátnőméknél sokkal kevesebb a tabu.

És így 19 évesen itt van például hogy fogamzásgátlót szedek. Másnak tudja az anyukája, vagy maga vitte el a nőgyógyászhoz, vagy beadatták neki a méhnyakrákos inekciót stb.

Nekem ilyenek fel se merültek sose, ha megtudná biztos kitérne a hitéből.

Tudom, hogy már késő, sose lesz olyan bizalmas viszonyom velük, mint esetleg másoknál.

Kicsit zavar szóval hogy ilyen régimódiak.

A kérdés nyilván nem arról szól, hogy milyen sok hátrányom volt mert nem mondták el hogy kell védekezni. Csak jó lett volna ha az infóimat nem a netről és a biosz könyvből szedem.


2015. ápr. 12. 22:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Engem se világosítottak fel. Én a régi tini magazinokból, szereztem az információimat,szinte mindegyikbe volt egy szex, szerelem rovat, meg olyan amibe olvasói kérdésekre feleltek felvilágosítás céljából. Annyi ilyen újságot olvastam, hogy a végén a barátnőim tőlem kérdeztek, ha nem tudtak valamit. Így visszagondolva annyira nem is bántam, anyukámmal nem igazán volt közeli a kapcsolatunk.
2015. ápr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell belehalni.


Ez van, de én pl. azért fejbe vágnálak, ha fogamzásgátlót szednél a tudtom nélkül.


A bizalmas viszony meg bbromira nem ezen múlik. Én nagyon bizalmas viszonyban vagyok apával (12 éves korom óta ő nevel), mégsem igazán beszélgettünk erről. De minden másról igen.

2015. ápr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

sok szülő van így, főleg, akik maguk is úgy nőttek fel, hogy ezek a témák tabuk.

nekem szerencsém volt/van, anyukám nagyon nyitott, azt hiszem úgy 11-2 voltam, mikor először beszélgettünk a szexről, egy kicsit talán kínos volt, kislányos zavaromban nem tudtam mit kezdeni vele, de nem bánom. azóta is bármit elmondhatok neki, (szó szerint, meséltem már neki durva dolgokat :D) beszélgetünk, viccelődünk is a szexxel, nincsenek tabuk, szóval helyén van a kapcsolatunk szerintem :) sajnálom, ha a te anyud zárkózottabb, de talán még fel lehet oldani ezt a hangulatot :)

20L

2015. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Engem se világosítottak fel. 10 évesen kb addig könyörögtem míg végre elmondta anyám, hogy mire van a betét, addig hiába kérdeztem, azt mondta majd később megtudom. Akkoris csak annyit mondott, hogy majd 14-15 éves koromban fog kelleni. Persze, hogy jól megijedtem, mikor 11 éves koromban vérezni kezdtem, azt hittek rákos vagyok.

Szexről semmit, mindent könyvekből, később internetről tudtam meg.

2015. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Látom, mást is sokkolt az első vérzés.

Nekem tesióra után jött meg. Mivel tesin megütöttem magam, azt hittem belső vérzésem van és még fogok halni.

Valószínűleg túl sok vészhelyzetet néztem.

Előtte érintőlegesen a szexről volt szó.

A húgomnak időben elmondtam mindent, szerencsére mer is kérdezni tőlem.

Amúgy édesanyánkat pedig bibliával világosították fel.

Mikor 17 évesen elvesztette a szüzességét, Nagyapám szíjjal verte, nagymamám meg hozzávágta a bugyijait , mert "mocskosak".

2015. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tényleg minden fenn van a neten. Engem se világosítottak fel, csak a ensruációról. De minek is, hiszen általános 6.ban volt többször is felvilágosítás, meg egyébként is tanultuk, hogy hogy születika gyerek.Én enm igényeltem volna, és nekünk is ott volt a könyv a polcon, ha érdekelt, olvashattam.


Mondjuk én azért a védekezésről el fogok beszélgetni a gyerekemmel, mert a felvilágosító órán nem feltétlenül hangsúlyozzák ki, hogy az előváladék is tartalmazhat spermát, meg ha kihagyja a fogamzásgátlót, vagy olyankor szedi be, amikor végigmegy rajta egy hányós-hasmenéses vírus, akkor nem szívódik fel rendesen. A lelki oldaláról meg végképp nem ngyon esik szó, és a következményekről sem árt tudnia majd.


De értelek, Kérdező, szeretnél bizalmasabb kapcsolatot a szüleiddel. Ha viszont nekik ez ennyire tabu téma, akkor nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Talán a párkapcsolatok lelki vonatkozásáról tudnál velük beszélgetni, az is fontos téma, és abban azért a legtöbben nyugodtan ki tudják fejteni a néezetiket.

2015. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem anyám még a menstruációról sem beszélt, nem hogy másrol, szerencsére későn érő típus vagyok, ezért csak rendes sokk ért és nem halálsokk amikor megjött. 6.-ban az egyik barátnőm mondta, hogy egész éjszaka fájt a hasa és reggel megjött neki. Én csak hallgattam és egyetértettem vele, hogy ez tényleg kellemetlen meg minden, de a végén megkérdeztem, hogy ok, kellemetlen, de mi is jött meg neki? Tehát 12 évesen tudtam meg ,hogy létezik a mentsruáció és akkor kezdtem utána olvasni, a szexet valamivel hamarabb felfedeztem. Amikor megjött nekem, akkor anyám csak annyit mondott, hogy tegyek betétet, aztan másnap megkérdezte ,hogy minden rendben van-e. Ennyi, semmi más, azóta sem beszéltünk róla. Nem mondtam el azt sem neki ,hogy 3-4 havonta jön meg, nem tudom ha ez normális-e vagy már betegségnek számít. Amúgy sem jó a kapcsolatom a szüleimmel. Ha lesznek gyerekeim, sok mindent másképp tervezek csinálni. 16/L
2015. ápr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom mit is várhatnánk a szüleinktől?

Az anyukánknak szó szerint el kéne mondani,grafikusan,hogy mi történik az apukánkkal kettesben?Az rájuk tartozik.

Ami ránk tartozik,az az élettani-biológiai információk,minden személyes információk nélkül.

Nem hiszem,hogy felnőtten is,barátok között is jó lenne a kettesben történő dolgokról beszélgetni.Valahogy árulásnak tűnne a partnerrel szemben.

Nem azért mert tabu.,hanem a prioritások miatt.

Ez nem régimódiság,az nem "információ",amit magánemberektől,beszélgetéssel szedünk;az olyan pletykaféle,kibeszélés inkább.

2015. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!