Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Börtönben a férjem, mit...

Börtönben a férjem, mit mondjak a hároméves fiamnak?

Figyelt kérdés

Amikor két hónapos volt a fiam, akkor vitték be a férjemet. Azóta sosem látta, csak fotón. Küldött neki rajzokat mindig, mondom neki, hogy apa küldi neked. Eddig azt mondtam, hogy dolgozik, ha kérdezte hol az apa. Ma éjjel viszont felkelt, felkeltett engem is, hogy anya, hol az apa? Mondom neki, tudod, hogy dolgozik, aludjál. És hisztisen mondta, hogy nem dolgozik, hol van az apucikááám??? Erre azt feleltem neki: Börtönben. És akkor úgy elgondolkodva visszakérdezett: -Börtönben? Majd megpuszilgatom meg megölelem az én apucikámat.

És megnyugodtan lefeküdt aludni. Mit kellett volna mondjak? Mondanom sem kell én meg elsírtam magam.


2015. ápr. 13. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég értelmes már ahhoz, hogy el lehessen neki magyarázni a történteket az ő nyelvén. Elmondod neki, hogy rossz dolgot csinált, így börtönbe került, ezért nem szabad rosszalkodni. Nem tudom mit csinált a férjed, de ha valami durvát, akkor talán egyedül azt hallgatnám el a gyerek elől, hogy miért is ül apuka.
2015. ápr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy tudja, hogy mi az a börtön pontosan.

Mondd el neki, hogy most nem lehet veletek. El kellett mennie egy helyre (a börtönbe) ahol x ideig kell maradnia.

(Gondolom, meg van, hogy pontosan meddig.) Aztán azt az időpontot várjátok közösen.

2015. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy semmi rosszat nem csinált, cégevolt egy barátjával, összevesztek és ott tett keresztbe neki, ahol tudott, hűtlen kezelés. Még nem is tudunk pontos időpontot.
2015. ápr. 13. 11:00
 4/20 Bence_ ***** válasza:
85%

Igazat mondd neki.

Lehet, hogy ez neked most kellemetlen de neki az lenne a csalódás ha becsapnád.

Mikor szabadul?

2015. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy nem tudjátok, meddig lesz börtönben?

Már majdnem 3 éve bent van. Ennyit nem lehet ítélet nélkül.

2015. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Bence_ ***** válasza:
0%

" Hogy hogy nem tudjátok, meddig lesz börtönben?

Már majdnem 3 éve bent van. Ennyit nem lehet ítélet nélkül."

Ezt miből szűrted le?

2015. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el az igazat neki az ő nyelvén!

Elmondhatod azt is hogy a börtönben is dolgozik, hogy ne érezze eddig becsapva magát.

Lehet hogy itt az ideje hogy a személyes találkozóra elvidd őt is?

Írtam neked több ötletet is , hogy mivel lehetne neki megmagyarázni,de kitöröltem. Arra jutottam, hogy én a helyedben most elmennék a családsegítő pszihológusához és tanácsot kérnék a továbbiakra.

2015. ápr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

6:

"Amikor két hónapos volt a fiam, akkor vitték be a férjemet."

"mit mondjak a hároméves fiamnak?"


Akkor nem 3 éve van bent?

2015. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Bence_ ***** válasza:
0%

De!

De ebből nem derül ki mennyire ítélték.

2015. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Még egy év biztos, de nem akarom hitegetni addig, ameddig nincs fix biztos dátum.
2015. ápr. 13. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!