Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlféltenek és olyan, mintha...

Túlféltenek és olyan, mintha börtönben lennék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A családom elég "jómódú" így minden nap sportolhatok. (lovaglás) Ezzel szoktam levezetni a feszültséget, és ez segít, hogy ne boruljak ki nap mint nap.

Apu főnök, ezért otthon is diktatúra van. Kérem és köszönöm?? Ugyanmár..

Anyu túlfélt, ezért nem enged el sehova. Nem mehetek el a barátaimhoz, se sehova. Mondok néhány példát:

-az egyik barátnőm felhívott Pestre körülnézni

Anyu válasza:

-Neked nem kell ott lenned, nem oda való vagy, semmi közöd hozzájuk, nem engedlek el, amúgy is, hogy gondoltad, hogy beülhetsz más ember kocsijába...


Van egy ismerősöm (17éves fiú) még sosem találkoztunk de 3-4 éve vagyunk legjobb barátok és szinte minden nap beszélünk. vele persze nem találkoznék egyedül, de anyu azt sem engedi meg, hogy a jelenlétükben összefussunk...


Nem ismernek, semmit nem oszthatok meg velük, mert azonnal közbeszólnak. Olyan emberekről alkotnak teljesen téves véleményt egy mondatom alapján, akivel még sosem beszéltek.


Anyuval szinte minden nap balhézunk a lovaglás miatt. Nagyon ellenzi, hátráltat, nem hisz bennem és semminek néz. Többször is lenézték több éves munkámat. Semmiben sem támogatnak. Apu pedig jó eredményeket vár el, miközben nem ad rá lehetőséget. Mintha szarból kellene várat építenem.


Emiatt 4éve vagyok depresszióban. Folyamatosan hullámzik, van hogy nagyon lesűllyedek, de van, hogy kicsit jobban vagyok. 1-2 éve a vagdosásig jutottam. azóta sokkal jobban vagyok.


Nincsenek barátaim, mert ugye nem mehetek el velük sehová. Jó, mondjuk egy moziba még elengednek fél évente egyszer, de ottaludni nem. Sőt, olyannal nem találkozhatok, akit ők nem ismernek.


Nem ismernek és nagyon nem bíznak bennem. Mondanom kell még egy példát, ami teljesen ledöbbentett.

-meghívott az egyik osztálytársam szilveszterkor hozzájuk. 4-en lennénk, csak lányok.

-anyu megtudta, hogy a lány szülei nem biztos, hogy otthon lesznek, erre tiszta balhét csapott, meg amúgy sem akart elengedni. valahogy megoldotta, hogy ott lesznek a csaj szülei. természetesen a lány anyukájával kihallgattam a beszélgetésüket. anyu azt mondta, hogy majd biztos berúgunk, és versenyzünk, hogy ki tud többet inni, míg valakit a mentő visz el, meg hogy majd rágyújtunk meg ilyenek, és ha ez nem lenne elég, kihangsúlyozta, hogy "Egyáltalán nem bízik bennem". Mondhatom marhára jól esett.


Akit eddig megkérdeztem, az azt mondta, hogy EZ MÁR SOK. És ezen én változtatni szeretnék. Rengetegszer megbántottak (lelkileg), és régebben 1-2 pofon is elcsattant... mindig lenyeltem... erős vagyok, de most tényleg elegem lett. egyszerűen nem bírom tovább. hogy tudnék segíteni magamon? nem kommunikálok a szüleimmel. szinte semmit. a veszekedés mindennaposabb mint a beszélgetés. nem bírom tovább. hogy érhetném el, hogy ne legyek bezárva? szabad akarok lenni....

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!


14/L.


2013. dec. 15. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnököddel nem tudnál erről beszélni?
2013. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen a viszonyod a nagyszüleiddel? Ők nem tudnának a segítségedre lenni?

Nincs testvéred, ugye?

2013. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ez nagyon durva, ënnyire meg a legdurvabb bnom se oriztek, o megszokott pl meg a sajat labadra kell allni, milyen gndolkozas ez?

menj koliba majd ha lehet...

2013. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

anyu és apu is elvált és a születésem előtt kerültek össze, így 4féltestvérem van.(fiúk) elég bonyolultak, de okosak, mert nagyon ritkán járnak felénk ;)


az osztályfőnökömet nem szeretem.


csak egy mamám van, neki csak ki tudom sírni magam, de tenni semmit nem tud :(

2013. dec. 15. 16:28
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Már ne haragudj, kedves kérdező, én a helyedben csöndben maradnék és egy kicsit elgondolkodnék azon, vajon tényleg igazam van-e?


Egy 13-14 éves GYEREKET normális ember egyedül nem enged felutazni a fővárosba, főleg nem egy tökidegenhez.

Sőt, ennyi éves gyerekeket még én sem hagynák otthon egyedül szilveszterezni, mert nem elé érettek ahhoz, hogy meg lehessen bennük bízni.


Te nem túlféltve vagy, kisanyám, hanem teljesen normálisan nevelve, csak ezt nem veszed észre a kamaszhisztijeid között. Hagyjuk már azt, hogy te már tíz évesen depressziós voltál, azt sem tudod elképzelni, hogy mit jelent valójában ez a szó, azért meg nehogy megsajnáljunk már, mert 12 évesen vagdosod magad - erre mondják, hogy aki hülye, az haljon meg.


Én ennyi idősen telente fagyoskodtam a jéghideg lakásban, egy héten csak 3-4 alkalommal ettem főtt ételt, és elnyűtt ruhákban jártam iskolába. Otthon ráadásul még vertek is, minden nap ordítottak és veszekedtek velem - és mégsem kezdtem el magam vagdosni, mert volt annyi eszem, hogy ne vágjam magam alatt a fát.


Mi lenne, ha egy kicsit inkább magadba néznél, és elgondolkodnál azon, mennyi mindened megvan és megpróbálnád becsülni ezeket a dolgokat? Anyád és apád azért dolgozik, hogy mindent megteremtsen neked, ha nem szeretnének, akkor nem áldoznának kemény pénzeket a hobbidra, hanem inkább szétvernének egy héten háromszor, mint engem.

Ha már felfogtad, valójában milyen normális életre van lehetőséged, próbáld megmutatni, hogy milyen érett vagy és normálisan változtatni a dolgokon, nem hisztivel.


Ha szeretnél velük beszélni, akkor menj oda hozzájuk, ültesd le őket egy percre és mondd el nekik, hogy mi bánt. Tudod, néma embernek anyja sem érti a szavát, ha te nem vagy hajlandó nyitni feléjük, mégis honnan tudnák azt, hogy problémáid vannak?

2013. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
utolso ne legy maradi, tobb mint 10 eve is elengedtek a csajokat velem...
2013. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm. ehhez van némi hozzáfűzni valóm. először is Pestre az egyik ismerősömmel mentem volna lovas dolgok miatt, akit mellesleg a szüleim is ismertek személyesen...


meghálálom azt amit kapok. minden szavukra ugrok, mindent megteszek nekik, kitűnően tanulok meg minden. ha mindenki most is úgy élne ahogy te éltél akkoriban akkor elfogadnám, de JELENLEG így kilógni a sorból, szerintem nem normális.

2013. dec. 15. 16:45
 8/12 A kérdező kommentje:
jah, és sosem hisztezek és sosem kérek semmit :)
2013. dec. 15. 16:50
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

"de JELENLEG így kilógni a sorból, szerintem nem normális"


Te nem lógsz ki a sorból, mert még ma is elég sok normális szülő van, aki egészséges határokat szab a gyereknek. Hozzáteszem, azért mert a 14 évesek többsége már több f*rkat fogott, mint kilincset és hétvégente részegen fetrengenek a discoban, még nem az lesz a normális és jó viselkedés.


Viszont én továbbra is azt gondolom, hogy te egyáltalán nem becsülöd meg azt, amit kapsz, és iszonyatosan éretlenül állsz hozzá a dolgokhoz. Az, hogy kitünő tanuló vagy, szintén egy teljesen normális dolog, és nem az ő elvárásuk miatt kellene annak lenned, hanem magad miatt, mert egyrészt semmi más dolgod nincs jelenleg, mint tanulni, másrészt a saját jövődet építed a jegyeiddel, nem az övékét.


Ha nem kértél soha semmit, akkor meg miért vársz el dolgokat? Ezt nem dolgokra értem, hanem egyébre, figyelemre, megértésre...

Hányszor mentél oda a szüleidhez, hogy szeretnél velük beszélgetni a problémáidról? Hányszor mondtad el apukádnak, hogy téged zavar, amiért annyit nem mondd neked, hogy "köszönöm"? Hányszor ültetted le anyukádat, és mondtad el neki azt, hogy kössetek kompromisszumot, hogy te minden héten elmehetsz egy-két órára fagyiznia barátaiddal, és cserébe mindig a megbeszélt időpontra hazaérsz?


Elmondtam: néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Amíg nem viselkedsz éretten, a szüleid sem fognak úgy kezelni téged, mint egy érett kamaszt.

2013. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekik sosem lessz eleg, barmit csinalsz. vmi vegett beloled tokeletest akarnak nevelni, akit mutogatni lehet az ismik elottt stb, ne hagyd!

elozo voltam

2013. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!