Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként beleszólnál-e,...

Szülőként beleszólnál-e, illetve szerinted van-e joga a szülőnek beleszólni?

Figyelt kérdés
Egy nyári 1-1,5 hónapos hátizsákos utazásba, ahol nincs semmi sem konkrétan leszervezve csak az odaút (Spanyolország, Franciaország). Saját pénzből lenne fizetve, 21 évesen, 2-n mennénk, de egy külföldi levelezőtársammal, akit előtte sosem láttam (nyilván az utazás előtt találkoznánk). 1 éve élek a szülőktől külön, viszonylag gyakran meglátogatom őket, már jó a kapcsolatunk, de amíg otthon éltem, elég rövid "pórázon" tartottak, barátaim, normális életem tiniként nem volt, talán ezért is szeretnék belevágni egy ilyen útba. Nyáron amúgy nem dolgoznék, tehát emiatt még a munkát sem kellene megszakítanom. Most hagyjuk azt, hogy ez mennyire veszélyes, mert az utcán átmenni is az, de te szülőként beleszólnál-e?
2015. ápr. 15. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nincs joga, ezt te is tudod, itt a megerősítésed. 21 évesen a magad uraként, saját pénzből akár a Marsra is mehetsz, te dolgod.
2015. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez a te dolgod. Max. félthetnek, de nem beleszólhatnak.


Nekem "engedtek" hasonlót 20 évesen, és lány vagyok.

2015. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
te vagy a sorozatgyilkosok vágyálma, még jó hogy ebbe bele szolnak
2015. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
El camino? :D nincs joguk beleszólni, max tanácsot adhatnak, amit te vagy elfogadsz vagy nem, de teljes mértékben a te döntésed hogy mész-e.
2015. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ... Ha stimmel a Camino-s tipp, arra engednélek (az teljesen kiépített rendszer még akkor is, ha nincs leszervezve, kis eséllyel fognak megtámadni), ha nem, akkor mindenképp megpróbálnám róla lebeszélni v inkább adnék hozzá vmennyit, csak biztonságban tudhassam.
2015. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván beleszólnék, azaz elmondanám a véleményem, ha megkérdezi, és tanácsokat is adnék. Ezt szerintem minden normális szülő megtenné.

A döntés viszont a te kezedben van. Esetleg arra megkérnélek, hogy mindenképp jelentkezz rendszeresen, hogy ne aggódjunk érted feleslegesen.

2015. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Azért ez veszélyesebb, mint az utcán átmenni. Én úgy gondolom, hogy neked kellene inkább átgondolni ezt a dolgot, mert a facebook-on megismersz valakit, attól lehet teljesen seg.gfej is és neked kell őt elviselni hetekig. Nem azt mondom, hogy emberrabló, vagy ilyesmi, csak lehet, hogy nem olyan lesz a nyaralásod, mint amilyet szeretnél. Szülőként nem aggódnék, ha tudnám, hogy talpraesett lány vagy, de elvárnám, hogy folyamatosan tartsd velem a kapcsolatot, skype, stb.
2015. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

szólásszabadság van, azt mondanak őseid, amit akarnak. Te meg azt csinálsz, amit akarsz.


Csak az a ciki, ha nekik lesz igazuk, mert akkor naugyemegmondtamozni is joguk lesz.


mindenesetre szülőként azt mondanám, te hülye vagy, kislányom?


Mert semmi gond azzal, ha elmegy az ember utazni, szerencsére én is voltam sok helyen, de azért az nem mindegy, hogy kivel mész. Az ember levelez szépeket. De az, hogy mit csinál a társaságodban, az egy más tészta. Ezért tartom a levélben a kapcsolatot a rokonaimmal. Mert idióták, és nem akarom elviselni a baromságaikat.

2015. ápr. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
amúgy meg, ha átmész az utcán, akkor körülnézel-e előtte, vagy csak úgy átmész?
2015. ápr. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Én most, 24 éves fejjel akartam egy haverommal egyhetes, teljesen spontán bicajtúrára menni, de nem jött össze végül sajnos, így én megértelek, sőt, jófejnek tartalak. Még a tinikorunk is egyezik :)

Viszont az tény, hogy te nem nagyon ismered ezt a srácot (?), és nem biztos, hogy az a rövis személyes ismeretség alatt nem titkolja el éppen sorozatgyilkos mivoltát...

A szüleid 100% hogy beleszólnak, és valószínűleg ebben az esetben én is ezt tenném. Más amikor az ember jó baráttal indul útnak, és más egy gyakorlatilag idegen emberrel, pláne idegen pályán.

Legalább egy kis időt adj a személyes ismerkedésre, csak akkor menj vele bárhová, ha személyesen is megismerted, bízol benne. Így a szüleid sem jogosan akadnak ki, ha kiakadnak.

2015. ápr. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!