Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek örökbefogadott gyerekü...

Akiknek örökbefogadott gyerekük mit tapasztalnak mi határozza meg a gyerek viselkedését a nevelés vagy a gének?

Figyelt kérdés
Elképzelhető hogy a gyerek a nevelés ellenére az örökbe adó szülei viselkedésmintáját, életstílusát követi annak ellenére hogy nem ők nevelték.
2015. febr. 5. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem elsőkézbeli tapasztalat.

Több ismerősnek van örökbefogadott gyerek


A tapasztalatuk az, hogy vegyes..

A habitust örökölték, te életstílusban értékrendben általában a nevelő szülőkhöz hasonlőak.

Egy ellenpeldám van, egy testvérpárt fogadott örökbe egy utcabeli( mvelem egyidősek a"gyerekek")

A lany teljesen a szülők értékrendjét követte, tanult, és jó állása van, mindig rendes volt, az öccse viszont már 6évesen gonoszkodő volt, és tipikus rossz gyerek, a szüleink nem engedték, hogy vele játszunk, mert akkor mindig volt valami.. Verekedett verekedést szított...

Az apja volt ilyen, böriben is volt.. A srác a szakmunkáspból s kibukott, pedig nem volt buta.. Felfüggesztettje volt garázdaságért már tininek..


Tehá a nevelés nem minden..

De ez enm örökbefogadottaknál is így van...

Egyébként roma testvérpár volt, nem mintha számítana, inkább csak a lany szempontjából, hogy megfelelő környezetben megfelelő életmődjuk is lehet, hiába volt prostituált a szülőanyja..

2015. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Én csak egy közeli, a családunkban levő példát tudok neked leírni. Unokatesóméknak nem született gyerekük, sehogy nem jött össze. 15 év után végre megkaphatta az újszülött babát, akit már nagyon vártak. Az anyát a terhessége elejétől segítették, ott voltak a szülésnél, és már a kórházból ők vitték haza a fiúkat. Imádták, mindent megadtak neki. Ahogy cseperedett a gyerkőc, úgy lehetett egyre jobban látni, hogy a származása nem csak magyar. Anyuka elfelejtette közölni, hogy az apa roma. Bár, lehet, hogy akkor is vállalták volna. Kisgyereknek is rendkívül eleven, hangos, nehezen fegyelmezhető volt. Aztán az iskolában jöttek a nagyobb problémák, bár, az oviban sem volt problémamentes. Amikor már 4-5-es volt, és a sokadik iskolából tanácsolták el a viselkedése miatt, a rokonom már dolgozni sem tudott, mert állandóan a gyerek sarkába kellett lihegnie. Megtalálta a saját társaságát, hiába a jó nevelés, jó környezet, szerető szülők. Később már lopott otthonról, nagyszülőktől, csak a probléma volt vele. A szülők el is váltak miatta, tönkrement az életük teljesen. Szegény csaj, az anyja, már teljesen tönkrement tőle, de ragaszkodik a gyerekhez most is, mert szereti, még mindig bízik benne, hogy rendes ember lehet belőle, pedig már 18 is elmúlt, őt csak kihasználja, nem tanul, nem dolgozik, egy link semmirekellő. Sajnos ők így jártak, de vannak sokkal jobb történetek is. Nem is elrettentésként írtam le, de nem árt tudni, hogy minden benne van a pakliban, amikor valaki eldönti, hogy örökbe fogad. Persze saját gyerek esetében is lehet hasonlókról hallani.
2015. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
20%
Sajnos lehetséges. De ha nagy-nagy szeretettel neveled (kisbaba koratol) es ha valami rosszat csinal megbunteted.(indurka pindurkat hozza ersz a kezehez NEM UTOD csak hogy megertse hogy nem szabad picit gyengen megerinted mert egy kisbaba meg nem erti ha elmagyarazod neki miert nem szabad, aztan kesobb ha valami rosszat csinal elmondod neki hogy ezt nem szabad ezert es ezert szoval ne csinalja. [ha elofordul akkor ugye sarokba allitod/kiulteted a folyosora]) mert sok szulo rosszul neveli a gyereket, tul sokat enged neki, nem szabad egy kisgyerekkel tul engedekenynek lenni sem tul szigorunak. Es ha elszeretned mondani neki kesobb hogy nem te vagy az igazi anyukaja/apukaja ovatosan, 8-12 eves (vagy ugy hogy mar eleve tudja) mondd el neki, hiszen rengetegszer halljuk azt hogy a gyerek elszokik stb. Mert " vegig hazudtak neki" magyarazd el hogy szereted mintha az igazi gyereked lenne. Tudom sok gelesleges dolgot leirtam amit nem kerdeztel de azt szeretnem mondani akkor igy utolag roviden.: Igen, valoszinu hogy fog geneket orokolni igy a viselkedese is elofordulhat hogy hasonlo lesz mint a szuleie. Ha esetleg attol felsz hogy rossz emberek a szulei.: 1. Nem biztos hogy o is olyan lesz. 2. Nagy szeretettel, normalis torodessel, odafigyelessel, nevelessel. Ez kikuszobolheto.:)
2015. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a kérdésed. Ezen még tudósok is egymás torkának esnek. Magam azt mondom, hogy igen jelentős a gének szerepe. De ez csak az én meglátásom. Sokan megköveznének érte.
2015. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

En pont azt latom a genek nem szamitanak.

A kornyezetunkben sok orokbefogadott azsiai kislany van.

Annira nem azsiaian viselkednek hogy nem erted kepzavar a dolog.

talan az a legjobb ha nem tudod milyen hatterbol jott a gyerek baba igy nem tudod osszehasonlitani ill belevetiteni a dolgot.

Sok orokbefogado szulo betegessen fel attol hogy a gyerek majd szulei eletet eli le es ezt vetitik bele a gyerekbe Az ember sokszor azt kapja amitol legjobban retteg.

2015. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Most lehet hulye hasonlat, es megkoveznek erte, de Pl.: a kutyak kozott is rengeteg kulonbseg van, ami szemmel lathato egy Bullterrier sosem lesz olyan mint egy Vizsla, mindegyik mas tulajdonsagot orokolt es megis egy faj, szerintem ez embereknel ugyan igy van.
2015. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit masikoldalrol irnam le egy sajat tapaasztalatomat, meglatasomat, nem telejsen kerdesre valaszolva. Unokatesomat orokbefogadtak meg par naposan, most 37 eves, nem tudja, h orokbefogadott…Nagyon vagytak babara a neveloszulei, de soakdi probalkozasra is elvetelt a nagynenem. Nagyon csinos norol van szo ez azert erdekes, mert a kislany amikor cseperedni kezdett kiderult, h nem annyi helyes a pofija, el is ekzdtek amr kiskoraban tomni kajaval, a neveloanya lanytestverei is segitettek a “nevelesben” es az amugy is joetvagyu es hizekony (allitolag a szuloanyja ez az extra kover tipus, aki megneznek az utcan) gyereket tomtek is kajaval… a neveloanyja nagyon szigoru volt vele minden masban, elvarta tole a nagyon kiemelkedo iskolai teljesitmeny, de igazi anyai szeretet nem kapott, az apukaja aranyos volt, de nem elegge egy eros akaratu feleseggel szemben.. a kislany nagylany let es bar mindenben kituno, tobb nyelven beszel, csak hizott es hizott tovabb mignem most 37 evesen 175 kilo es bar tele van diplomakkal, tobb nyelven beszel nem kap munkat, mikor meglatjak… az egeszbol nekem az jot le, hogy barmennyire is vagyiok valaki gyerekre, sajnos nem tudja mit valthat ki belole egy orokbefogadott gyerek, nincsennek meg mindig azok az anyai osztonok amit kihoz a verszeritnti gyerek… az unokatesom evessel potolja a szeretet es elve eltemette magat a zsirjaban… otthon ul, neha bedolgozik ehberert valahova, nincs tarsa, szerintem nem is volt meg… amugy belole sokkal tobbet tudott volna egy normalis neveloszulo kihozni, nem ugy mint az egoista nagynenem.

A amsik angynenem is orokbefogadott egy geyreket ennek az elozonek a testvere… o meg nem adott a gyereknek enni, nehogy kover legyen mint az unokatesom es akisgyerek 6 evesen vegelgyengulesben meghalt. Nme magyarorszagrol van szo, nincs vedonoi halozat, sikerult meguszni, de mi a magyarorszagi csald mindig is ugy gondoltuk, h egyszeruen kieheztette…

Bocsi ha hosszu voltam… ilen peldat, h a gyereknek mindent megadtak, megis lopott, allando rettegesben elt a csalad miatta ilye mar hallottam…

2015. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Szomoru ha valaki azt hiszi az emberek fajok koze oszthatok viselkedes alapjan.

a viselkedes tanult dolog mindig ugyanugy mint a nyelv es a vallas.

2015. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha a szemem szine, hajam, borom tiszta apame akkor a viselkedes is orokolheto, apam gyonyoruen fest en is...pedig soha nem tanultam!
2015. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

ugyna nem szülőként, hanem csak pedagógusként van tapasztalatom, mégpedig az, hogy ha kellően rátermett a szülő, következetesen ÉS okosan-szeretve neveli a gyereket, akkor nem lesz gond. Mint ahogy a vér szerinti gyerekeiket is sajnos igencsak félrenevelik sokan, ugyanúgy láttam példát arra is, hogy a nagyon fajsúlyos háttérből kiemelt-kimentett gyerekek is abszolute rendben lévő felnőtté váltak.

Tehát én azt mondom, hogy tapasztalataim szerint a neveltetés határozza meg, hogy a gyerekben lakozó dolgokból mi bontakozik ki végül....

2015. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!