Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te adnál pénzt az anyukádnak?

Te adnál pénzt az anyukádnak?

Figyelt kérdés
Adott egy lány aki kint élt külföldön (másfél évig) ahonnan kb 1 millió forintot hozott haza. Kint is nagy lábon élt 45 ezer forintos napszemüveg,táska. Az anyának a válás és egyéb dolgok miatt szüksége lenne a pénzre. Az anya világ életében mindent megvett neki mindig adott pénzt mindenre és eleve az anya fizette neki ki a külföldi élethez szükséges alaptőkét. Én pontosan nem tudom mennyit 100 ezer ft nál több volt. Pár hónapja 150 ezer ft ot kért a lány tőle kölcsön de ez elfelejtődőt nem hinném, hogy vissza szeretné adni az anyának. Na most a lány felajánlotta az anyának hogy ő majd ad neki pénzt amire kell inkább tartozzon neki mint másnak.. Te ha szüksége lenne anyukádnak pénzre mondanál olyat, hogy majd kéred vissza? Úgy, hogy igazából tartozol neki? És ha már azt visszaadnád előrébb lenne. Én úgy gondolom, hogy ő amennyit elköltött kint 2 vásárláskor az az anya egy havi fizetése, lehető legjobb anya volt vele mindig szerintem ez nem szép dolog tőle. Ezért lennék kíváncsi más véleményre.
2015. ápr. 18. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
És te melyik vagy? Az anya vagy a lánya?
2015. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:) én a lány testvére vagyok. Még tanulok így nem tudok sajnos segíteni anyának pedig nagyon szívesen tenném.
2015. ápr. 18. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Vigyázz kérdező. 1-es madárnak néz téged.
2015. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagy lábon élnék, én támogatnám pénzzel, és nem kérném vissza, tőlem se kérik vissza az elköltött milliókat :D mondjuk ha más rokonnak kellene adni, nyilván visszakérném, de szülőtől nem, maximum ha csóró lennék
2015. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy olyan gazdag, mint képzelitek. Ha az is lenne, rendben van, hogy a tartozását fizesse vissza (anyukátok mondhatja a lányának, hogy kéri vissza?), attól, hogy valaki gazdagabb nálam, még ha rokon is, nem hiszem, hogy alanyi jogon járna nekem pár százezer a pénzéből.
2015. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tesód egy dög. Ha megteheti akkor adjon szerintem. Mi az hogy kölcsönbe? Visszakapja az élettől ezt a smucig hozzá állást.
2015. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
En szivesen adok a szülőknek hisz tisztességesen felneveltek! Nekik koszonheten javarészt amim van. Persze h adnék nékik vissza se kérném.
2015. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a lánynak olyan sok pénze van, miért kért kölcsön az anyjától? Én nagyon sok pénzt adtam már a szüleimnek, de soha nem kértem vissza egyetlen forintot sem. Szerintem így helyes.
2015. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amint ránéztem a kérdésre, kapásból NEM volt a válaszom. Miután végigolvastam, arra jutottam, meggondoltam.

Amennyiben tényleg tudom támogatni ( és jó a viszonyunk), támogatnám. Amennyiben nem túl jó a kapcsolatunk, de megengedhetem, ők pedig nagyon rosszul állnak, szintén segítenék. ( bár akkor nem biztos, hogy pénzbeli támogatást kapnának..)

2015. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. a kölcsönt visszafizetném, azért nem 15 000-ről van szó.

2. ha megtehetném, igen, segítenék

3. és nem mondanám, hogy visszakérem, de ha bajban lennék, akkor jól esne, ha ő is támogatna

2015. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!