Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mennyi zsebpénzt adnál az...

Te mennyi zsebpénzt adnál az egyetemista gyerekednek?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyi zsebpénzre van szüksége egy fiatal egyetemista lánynak Budapesten? Havonta kétszer jön haza, főtt ételt nem hord magával. A lakbért külön adom oda a barátnője édesanyjának, akié a lakás, valamint bkv-bérletre is külön kap pénzt. A kérdésem az lenne, hogy ti mennyi pénzt tartotok ideálisnak egy ilyen két hetes periódusra? Vagy akár számolhatunk havi bontásban, úgy sokótoknak talán egyszerűbb. Az utazását, étkezést, szórakozást kell ebből állnia.

Egyébként diákmunkával keres magának havonta 20000 forintot, de azt szeretném úgy kezelni, hogy csak az övé, azért megdolgozott, én pedig gondját szeretném viselni, amíg be nem fejezi az alapképzést.


Természetesen van egy összeg, amit kapni szokott, csak a férjemmel a minap kicsit összezördültünk, mert sokallja az összeget, amit adok, pedig szerintem pont hogy kevés. Nem szeretném leírni ezt az összeget egyelőre, hogy ne befolyásoljon titeket a válaszaitokban.


Előre is köszönöm!


2014. febr. 26. 23:37
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem orvosira, vagy más erős egyetemre jár, akkor dolgozzon többet, és az elmondottakon kívül nem kell pénzt adni. Elég a lakhatás + bkv.
2014. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
54%

nekem 25ezret adnak/hó, ebből fizetem a kajám nagy részét (itthon anya max. hétvégén főz, és abból se tudok vinni, mert nem tudom bent megmelegíteni), itthonra vesznek kenyérfélét, felvágottat, de azért szoktam enni menzán, mert ha ott nem vennék főtt ételt akkor azt csak heti 1-2 alkalommal ennék...

magamnak veszem a volán bérletet (suliba kell, anyáék megveszik a bkv-t), a maradék meg ilyen 1-2 új ruha vagy mütyür ami kell + szórakozás (nagyon ritkán megyek bulizni, de akkor mindig taxival jövök hazafelé ami helyből ~2000 ft)... hmm kb ennyi. telefonszámlámat fizetik

2014. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
76%
szóval albi, rezsi, bérlet fizetve. Van húsz ezer forintja én mellé adnék egy hónapban 20 000 forintot. Tehát napi egy ezrest.
2014. febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
54%
50-60e Ft. Ez a diákmunkával megkeresett összeg mellé szép és bőségesen(!!!) elég summa. Alapjában véve Nektek kellene ezt tudni illetve megbeszélni, hogy nagyjából mit, mennyit költene (ha pl. buliznának hétvégente vagy neadjisten néha hétköznap is, esetleg bármi extrát enne, ilyesmi), mert az itteni vélemények ezek alapján nagyon nagyon szubjektívek lesznek, ami nem biztos, hogy a ti összezördüléseteket előrébb viszi annyival, hogy legyen egy "valódi" összeg, amire ti is rábólintotok.
2014. febr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
46%

#3: Pl. az utazás nincs kifizetve, ott van a leírásban. :)

Az összeg amit írtam nyugodtan számolható úgy, hogyha a megkeresett pénzét kivonjuk, még úgy is rendben van az "ellátás". Én napi kétezerrel számoltam, azért egy kolisnak ha nem is minden napra de néhanapján (3-4 nap) azért érdemes valami normálisat is ennie, innia, és akkor nincs ott a "szórakozás", utazás...

2014. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
49%

Annyit adnék, amennyit tudok. Ne legyen megterhelő a családnak és ne hiányozzon sehonnan sem az a pénz.

Ha a suliba semmit sem kell ebből megvennie, tehát csak a hazautazás, a kaja és a szórakozás, és ő megkeres havi 20 ezret, akkor 20 ezer pluszba szerintem elég kell hogy legyen.

De ha nincs akadálya, akkor adnék többet is.

2014. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%

Én október óta lakok itt Magyarországon illetve Budapesten. Az én költségeim így néztek ki hónapokra lebontva:


25000 koli, Okt-Dec: 3850 bérlet, Jan-Feb: 3450 bérlet

Első szám összesen amennyit költöttem a hónapban, másodiknál az elsőből levontam a kolit+bérletet.


Igaz, hogy én nem szoktam bulizni, inkább elmegyek valami ingyenes programra. Ugyhogy kb csak a kajára költök én.


Október: 35600 --> 6750

November: 41120 --> 12270

December: 44774 --> 15924

Január: 36379 --> 7929

Február: 35390 --> 6940

2014. febr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
De havi 20000Ft-ból hogy étkezzen normálisan? Mint írtam, itthonról nem tud vinni. Olvasgattam itt régebbi kérdéseket, hogy ki mennyit költ ennivalóra, ott is a legalsó határ volt a 40000 Forint két főre, és mint tudjuk, azért két főre vásárolni úgymond gazdaságosabb is, tehát még csak így sem reális a 20000. És akkor a vonatjegyet, a telefont, a fogamzásgátlót még nem is vettük, pedig ezek egyenként is nagy összegek.
2014. febr. 26. 23:53
 9/47 A kérdező kommentje:
Egyébként 15000-et kap két hétre. Ezek szerint akkor reális.
2014. febr. 26. 23:58
 10/47 anonim ***** válasza:
87%
Havi 20000 forintból egyáltalán nem jó.. Az napi 650-660 forint. Meg lehet oldani, de ha azt szeretnéd hogy egészséges legyen akkor adj neki többet.
2014. febr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!