Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnál zsebpénzt 22 évesnek,...

Adnál zsebpénzt 22 évesnek, ha estin tanul és nem segít itthon semmit?

Figyelt kérdés
Heti 3x este van suliban, most fog érettségizni. Szakmája már van, de most nem dolgozik, hogy le tudjon érettségizni. A családjára semmi ideje sincs, itthon nem csinál semmit, eddig kapott zsebpénzt, fizettem a telefonját is, de úgy érzem ez már sok és valójában már neki kéne beleadnia a rezsibe. Azért keseredtem el, mert kértünk volna tőle egy félórás szivességet és hetek óta mindig azt mondja, hogy nincs rá ideje, mert tanul. Persze közben a barátaira, Fb-ra van ideje, jól tudom. Úgy érzem, jól elkényeztettem, de közben mégis bűntudatom van, mert érzem, hogy ő azt várná, hogy továbbra is fizessük a bérletét, telefont, stb.
2014. jan. 6. 09:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem adnék. Nincs ezen mit magyarázni.

Én is letudtam érettségizni munka mellett, sőt munka és család mellett.

Menjen a fiatalúr dolgozni, vagy segítsen otthon.

2014. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
35%

alapból nem értem miért 22 évesen akar érettségizni.

ne adj neki semmire, kapjon pénzt MAXIMUM a bérletre, mert az kell az iskolához, de ennyi.

ha meg úgy akar pénzt szerezni, hogy 'kell törire egy könyv, amiből tökjól fel lehet készülni, 8000 ft', akkor mondjátok azt hogy 'jólvan fiacskám, akkor írd le a címét szerzőjét és megveszem egyik délután/akkor elmegyünk érte pénteken vagy hétvégén :)'

2014. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben nem adnék. Ennyi idősen, ilyen suli mellett illene valamilyen diák munkát vagy alkalmi munkát vállalnia, hogy legalább a szórakozásra megkeressek magának a pénzt.

Ha nem talál esetleg, akkor meg alap, hogy otthon próbáljon minél többet segíteni.

Ha normális a hozzáállása, segít otthon, akkor adnék, ha anyagilag megtehetném.

2014. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Bőven elég, ha eltartják. Ha van szakmája, időnként vállalhatna "feketemunkát" anyuci fiacskája.
2014. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

"alapból nem értem miért 22 évesen akar érettségizni. "


Ez nincs korhoz kötve.


27éves vagyok kisgyerekkel ,munkahellyel és most jutottam el az érettségiig.

Eddig nem volt rá szükség elég volt a szakma.

S szeptembertől beültem az iskolapadba.


Kedves Kérdező!


Nyugodtan kereshet munkát, mellette tud tanulni.

Mond meg neki ha nem segít otthon akkor nem támogatod az iskolába járását.

Esti iskola , felnőtt képzés. Ahol nem nézik a hiányzásokat se.

Diákigazolványt legalább igényelt?

2014. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ne adj neki. Én soha nem is kaptam, nemhogy 22évesen.
2014. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
én 17 évesen csak a bérletre kapok pénzt... akkor ö mit akar? örüljön neki hogy kap.. nem lustálkodni kellene hanem folgozni nekiis!
2014. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok estire járok, nincs munkám..eszembe nem jutna zsebpénzt kérni szüleimtől..örülök hogy kaját kapok illetve használhatom az áramot, vizet internetet stb..persze ez természetesnek tünhet de akkor is..pofámrol lesülne a bőr ha ezeken felül még pénzt is kérnék bármire..amúgy itthon én megcsinálok mindent főzök, mosok, takarítok, rendben tartom a házat kívül belül..ennyit szó nélkül megcsinálok..21/F
2014. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
30%
de miért, szakközépiskolákban is lehet érettségizni, nem?
2014. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
lehet, de sokunk akkor még ugy vannak vele, hogy minek, ugyse fog kelleni.hát most kell...
2014. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!