Ti megengednétek?

Figyelt kérdés

Lány vagyok,már 14 éves múltam.Nagyon szeretnék járni gitárra,sajnos a közelemben egy normális gitártanár sincs,csak zeneiskola,de oda meg nagyon nem szeretnék járni.Neten kinéztem egy gitártanárt,Pesten tanít.Csak az a baj,hogy a szüleim nem szeretnék,hogy járjak.Pedig én is adnék bele pénzt,meg nagymamám is+szüleim..szóval nem arról van szó,hogy nincs rá pénz,szimplán féltenek,meg nem bíznak bennem.Pedig még soha nem csináltam semmi olyat,amiért nem lehetne megbízni bennem.

1,5 órányira lakom Pesttől.Első pár alkalommal mindig jönne velem anyukám,apukám vagy nagymamám elkísérne.Ha utánna már tudnám,hogy pontosan mi merre van(de egyébként egész jól ismerem Pestet,ált.havonta többször is járunk föl).Utánna meg már egyedül.De a szüleim nem szeretnék,mert,hogy Pest veszélyes hely.Mondtam nekik,hogyha ott laknánk,akkor az utcára sem engednének ki? Az a pláne,hogy múltkor voltam fenn barátnőimmel,úgy meg elengedtek.Nem értem akkor így miért nem.Pedig direk mondtam nekik,hogy végre szeretnék egy hobbit,meg hogy megpróbálnék jobban figyelni a tanulásra is.De semmi.Vagy talán az a baj,hogy iskolidőben?Csütörtökönként van az oktatás,az nap 5 órám van,14-16-ig lennék gitáron.Haza érek fél 6.Ráadásul másnapra alig kell valamit tanulnom.Ti megengednétek a gyereketeknek?Ha nem,akkor miért nem?



2015. ápr. 20. 15:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
"Pest veszélyes hely." - Ez nevetséges, vidéken több a bűnözés, mint Pesten, mert nagyobb a szegénység és a kilátástalanság. Agyonverős, megerőszakolós, stb. hír alig jön a fővárosból.
2015. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
sok zeneiskolai tanár tart magánórákat csak ezt nem verik nagy dobra
2015. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ja,ráadásul olyan helyen lakunk ahol rengeteg a barnább bőrű,és itt most nem csak a romákra gondolok, hanem van a városomban ahol lakok egy idegenszálló.Annyi néger menekült rohangál az utcán,hogy az hihetetlen.

De a szüleim nem tudom miért nem szeretnék.Más gyereknek a szülei keresnek a gyereküknek hobbit,meg nyaggatják,hogy hadd járjon már valami sportra,vagy hangszerre.-.-

2015. ápr. 20. 16:00
 4/15 anonim válasza:
51%

Ha az én lányom lennél, én tanítanálak;) :DD


Viccet félretéve, én sem engednélek!

2015. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
14 évesen én se hiszem, hogy engedném 1,5 órákat utazgatni egy nagyvárosba a gyerekemet. Én Pesten lakom, szóval nem magával a várossal van bajom, de a szüleid valószínűleg azért élnek (és nevelnek téged) vidéken, mert azt a települést tartják gyereknevelésre és életre alkalmasnak, ergo igen is érthető, hogy nem preferálják azt, hogy te ide rohangálj egyes egyedül gyerekként Pestre. Én se engednélek, sajnálom. Ha nagyon szeretnél gitárt tanulni, akkor kezdj el netről tanulni (youtube oktatóvideók pl) és ha jól megy, ügyesen ráérzel a dologra, akkor biztosan jobban fogják támogatni a dolgot, de később, pár év múlva.
2015. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Megengedném, látszik, hogy átgondoltad és felelõsségteljesen tervezed azáltal, hogy elkíérne valaki az elsõ alkalmakkor, az idõpont is megfelelõ. Igazad van abban, hogy ha ott laknátok, akkor is ugyan az lenne a helyzet, ott közlekednél nap mint nap.

Elmondtad nekik ezeket az indokokat? Próbálj meg velük beszélni errõl, ne hisztisen, hogy miért nem lehet, csak vonultasd fel az indokokat. Ha látják, hogy mindenre gondoltál, nem adod fel, tényleg szeretnéd, hátha belemennek.

2015. ápr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

hidd el, 14 évesen jobb neked otthon, mint heti másfél órákat utazgass idegen városba, ahol ha bármi baj történik, nem tudsz segítséget kérni senkitől

én is pesti vagyok, de annak nagyon örülök, hogy 14 évesen nem kellett a belvárosban egyedül mászkálnom

2015. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megengedném. Sokan járnak fel Pestre vagy másik vidéki városba (ingázva) tanulni a te korodban. Közelebbit nem sikerült találnod? Vagy kérd meg őket, hogy segítsenek akkor egy közelebbit találni.
2015. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Te HONNAN adnál bele pénzt?! Mivel egy percet sem melóztál életedben, és két évig nem is fogsz hivatalosan.


Én sem engednélek.

2015. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

.

#4..Nekem sajnos egyik szülőm se tud gitározni.:)

5#Karácsony óta van meg a gitárom.Igaz ez nem túl sok idő.

6#Már mondtam nekik többször is,de olyan önfejűek.Egyébként szinte mnident megengednek nekem amit tudnak,nem értem akkor,hogy miért pont ezt nem.

7#Csak kéthetente kéne...

8#Sajnos nem találtam,vagyis egyet igen,de az meg nem tanít 18 éven aluliakat.

9#Onnan,hogy az egyik nagymamától mindig kapok pénzt arra,hogyha jó jegyet szerzek suliban.Ést ezt bármire költhetem.És én erre szeretném költeni..;)

2015. ápr. 20. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!