Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megengednetek a 18...

Szülők! Megengednetek a 18 eves lanyotoknak hogy elmenjek Strand Fesztivalra?

Figyelt kérdés
Juniusba leszek 18, es a baratommal (masfel eve vagyunk egyutt) es az o barataival, valamint az en baratnoimmel iden le szeretnenk menni. Igazabol mindannyian normalisan vagyunk, de tenyleg, tanulunk, illedelmesek vagyunk, de apa nagyon tilt. Felt allandoan mindentol, amit valameddig megertek, de ez kicsit sok szerintem. 4 hulye napot szeretnek nyaron a barataimmal es a szerelmemmel (szinten 18). Ti se engednetek?

2015. márc. 27. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 15-16 évesen is engedték már a fesztiválozást, bár mindig idősebb barátaim voltak, a társaságom is 18-20 fölöttiekből állt, valamelyiküknek volt nyaralója a Balcsinál, így a szállás is meg volt oldva. Ha normális emberek vennék körül a gyerekem, én is elengedném őt ilyen idős korában, főleg, ha látnám, hogy jól neveltem őt, és nem egy drogos, elzüllött, semmirekellő lett belőle, aki nem tanul, csak tartja a markát a fesztiváljegyért. Ha meg megdolgozik az áráért, külön becsülném (én is mindig magamnak fizettem anno...). Szóval igaz, hogy még nincs gyerekem, de engem is engedtek, bátyámat is, és én is fogom valószínűleg. 18 évesen pedig engedélyt sem kell kérnie majd, nekem sem kellett soha, semmiért - igaz előtte sem, csak meg kellett beszélni, hogy hova megyek, kivel, mikor, stb. 18 éves koromra ez már eltűnt, csak fogtam a kocsikulcsot és mentem egy "majd jövök" kíséretében. Persze általában azért elmondtam, hogy hova megyek és miért, de nem mindig kötöttem az orrukra, max. utólag.
2015. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én dolgoznek meg a jegyert, es valoszinuleg a koltopenz egy resze is sajat keresbol jonne. Fater egyebkent nagyon szigoru, de nem akarok kimaradni miatta mindenbol...
2015. márc. 27. 13:36
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Én egy 18 éves FELNŐTT embert nem korlátoznék már semmiben sem.

Nekem is vannak gyerekeim, tinik. Van, amit megengedünk, van amit nem. De ha betöltik a 18. életévüket, onnantól saját maguk felelőssége, hogy mit csinálnak.

Arról nem beszélve, hogy ők suli mellett dolgoznak (főleg nyáron). Mindent megkapnak, de leginkább most már az a jellemző, hogyha valamit szeretnének, akkor azért ők akarnak megdolgozni.


Mindenkinek más a gondolkodása, vélekedése. Ha az én lányom lennél, akkor nem tartanálak vissza.

2015. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
attól függ. sátraztok, lakást béreltek? valakinek a nyaralójában lesztek?
2015. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
#3: nagyon kevesen nőnek fel 18 évesen.
2015. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
ez nem életkor függő. Van akit 16 évesen el lehet engedni, nem tud gondolkodni, valakit még 24 évesen sem engednék emberek közé...
2015. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok, de engem sem szívesen "engednek" el, de nem tudnak mit csinálni, mert nagykorú vagyok. Én simán elengednélek, mert a leírásod alapján megbízhatónak tűnsz. Találkozunk az ATL koncerten az első sorban. ;) Viszont számíts arra, hogy lesz lökdösődés/taposás. :D
2015. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szoba jott a sator is, de szeretnenk inkabb valamit berelni.

egyebkent ugy gondolom eleg erett vagyok, még reszeg se voltam igazan sose, pedig volt ra lehetosegem.ezert nem veletlen hogy anyukam siman elengedett volna mar tavaly is.

2015. márc. 27. 14:33
 9/18 anonim ***** válasza:
szerintem ez inkább baj, hogy nem voltál még részeg, mert nem tudod a határaidat, nem tudod hogy fogsz viselkedni ha esetleg itt többet innál.
2015. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem tervezek ott se tulzottan bepialni..:)

amugy meg ne legyek már rossz azert mert nem szoktam reszegeskedni :D nem vágyom rá, nem ilyen a termeszetem

2015. márc. 27. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!