Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti megengednétek a 16...

Fényember kérdése:

Szülők ti megengednétek a 16 éves lányotoknak hogy a barátjával otthon együtt szilveszterezzen még a lány szülei máshol vannak?

Figyelt kérdés

A szüleim a barátjaikhoz mennek majd (ahová nekem is minden évben el kell mennem szilveszterezni (nem mintha nem szeretném őket csak hát ugye egymással beszélgetnek és én meg így unatkozok)) és olyan hajnali 2-3 körül érnek haza.

Szóval az lenne a kérdésem hogy ti megengednétek e neki és hogy kéne ezt tőlük megkérdeznem? (a barátommal már egy ideje együtt vagyok és a szüleim is ismerik őt)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2014. dec. 25. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Én megengedném. De jönni a fognak az olyan kommentek tucatjai, hogy 18 éves korodig én mondom meg, mikor-hogy veszed a levegőt...

Madzsar valóság.

2014. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
meg se fordulna a fejemben.
2014. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
És a barátaiknál nincsenek veletek egykorúak? Mert akkor felvethetnéd, hogy őt is vidd, már ha a vendéglátókat ez nem zavarja. Akkor együtt szilveszterezhetnétek, te mégsem kettesben. Mert lehet ebbe nem mennének bele, amit te akarsz, persze te ismered a szüleidet.
2014. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát, én még nem vagyok szülő, de ha az lennék, akkor megengedném, ha tudnám, hogy te és a fiú is megbízhatóak vagytok (nem fogjátok teljesen leinni magatokat). De biztos jönnek majd az olyan válaszok, hogy nem, mert biztos lefeküdnének, és ennyi idősen még nem kellene, de szerintem nem egy szilveszteren fog múlni, hogy szexelnek-e, vagy sem. Szóval én megengedném, de a saját szüleidet te ismered.
2014. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahol a szüleimmel szoktunk szilveszterezni ott van egy 43 évese férfi meg a feleség aki 41 éves és a szüleim akik szintén negyvenen felül járnak..szóval sajna nincs más rajtam kívül. A bátyáim már 15 évesen Pécsre mentek a "rokonokhoz" szilveszterezni csak engem mint "utolsót" tartanak vissza..amit persze valamilyen szinte megértek de szeretném én is jól érezni magam szilveszterkor, és ne abból álljon hogy eszek aztán meg kivonulok abból a szobából ahol ők vannak hogy ne zavarjam a beszélgetésüket. És egyáltalán nem innánk csak kettesben lennénk ennyi:)
2014. dec. 25. 18:57
 6/10 anonim válasza:
78%
Én az anyukámmal élek és 16 éves vagyok,nekem anya ilyen téren nem szigorú..sőt..én a barátommal 8 hónapja vagyok együtt és egyik hét pénteken én alszom nála a másik hét péntekén ő nálunk. Mi is együtt fogunk szilveszterezni kettesben:) Szerintem ülj le a szüleiddel és ígérd meg nekik,hogy nem isztok és nem is lesz szex,ha ettől félnek,és ha 100%-ig megbíznak benned,akkor megfogják engedni:) Bár itt nem csak benned hanem a fiúban is kell bízniuk.
2014. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem 19 évesen is meg akarják tiltani. másnak meg engedik. teljesen szülőfüggő. kérdezd meg őket. nem sokat érsz azzal, ha itt a szülők megengednék. ha nem engedik meg , akkor is megmondhatod, hogy nem érzed olyan jól magad ilyenkor a barátaikkal. vagy hadd menjen a barátod is, vagy találjatok más programot, tűzijáték, stb.

de kérdezd meg minél hamarabb , hogy legyen idejük átgondolni.

annyi biztos, hogy biztonságban lennél, nem olyan mint egy buliban, idegenek között.

2014. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végül is most kérdezte meg anyum apumat (Anyummal pár perccel ezelőtt beszéltem ő azt mondta, hogy beszéljem meg apummal). Apum különös módon azt mondta hogy még átgondolja nincs ellen mert kedves szelíd srácnak tűnik a barátom és jobb mintha ilyen buliba akarnék menni csak ezt még át kell gondolja. Rosszabbra számítottam de ennek is örülök köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2014. dec. 25. 19:31
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Én még fiatal szülő vagyok és a kislányom is csak másfél éves, de ha 16 évesen felelősségteljes, megbízható lány lesz, akkor meg fogom engedni. 16 évesen már én is együtt voltam a jelenlegi férjemmel, akivel még mindig imádjuk egymást. Sosem voltam komolytalan és mindent elmeséltem anyukámnak, sosem kellett attól félnie hogy bajba kerülök és későn tudja meg. Épp ezért magamról tudom hogy vannak értelmes és megbízható fiatalok. Ha ilyen vagy és baráti a viszonyotok, akkor nem lesz gond.
2014. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ. Egy normális, szófogadó 16 évesnek megengedném.
2014. dec. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!