Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam édesanyámnak, hogy...

Elmondjam édesanyámnak, hogy leszbikus vagyok? A ti szüleitek hogyan kezelte?

Figyelt kérdés

Nem kezeli jól a melegeket. Nem esik nekik az utcán mint más elvetemült barmok, de nem nézi jó szemmel. Ha az utcán látunk egy meleg párt akkor jó alaposan végigméri ôket, majd csak annyit szól, hogy "nézd már, ezek b*zik". Multkor láttunk egy filmet amibe az egyik fôszereplô meleg, és elmondta édesanyjának a dolgokat. Vettem a bátorságot megkérdezni tôle, hogy "mit tenne ha a bátyám meleg lenne (26 éves)?" a válasza az vol, hogy már csak az hiányozna. Ekkor teljesen lemondtam arról, hogy valaha elmondjam neki. A barátnômmel már 6 hónapja vagyunk együtt, anya úgy tudja, hogy csak egy "legjobb barátnô" ami ugye minden lánynak van, fôleg az én koromban. Abban sem vagyok egészen biztos, hogy nem tagadna ki :)

A ti szüleitek ezt hogyan kezelte ill. ti hogyan kezelnétek ha a ti gyereketek lenne meleg?


16L



2015. ápr. 21. 19:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"De biológiailag valóban így van szerintem. Most lehet nem mondok igazat de a nem gondolkodó lények közösségében (például állatok) ha van is homoszexualitás (főleg az emlősök között) azt az állatközösség nem tolerálja, a homoszexuális egyed kiesik a versenyből."


Az állatközösség tolerálja. Biztonsági szelep a szerepe. Ha egy populációban nincs dinamikus egyensúly, ott lesznek súlyos problémák. Mivel az embereket nem gyakran eszik meg, nincs természetes szelekció (orvostudomány), ezért a leggyengébb egyedek is életben maradhatnak. Nem azt mondom, hogy ez baj, de természetes úton ők nem élnének. Nem véletlenül csináltak régen 10+ gyereket. Abból 8 szinte biztos meghalt, mert gyenge volt. Erre is mondhatnám én azt, hogy akkor ez sem természetes. Sok populációban ha megnő hirtelen az egyedszám, akkor több homoszexuális egyed születik, hogy dinamikus egyensúly vissza álljon. Az emberiség gradációban van, aminek a vége lesz a degradáció. Több túlnépesedett faj kihalt már. Ez a természet rendje, az ember sem lesz kivétel ez alól. Persze öldökölhetjük egymást háborúkkal is, az is degradál.



"Harmadrészről meg van egy ösztönös biológiai "tagadás" a felnőtt emberekben: szaporodnom kell, a génjeimet tovább kell adnom és lám hiába csináltam mert a génjeim nem mennek tovább, hiszen utódom nem fog szaporodni?"


Az embernél a szex célja elsősorban nem a szaporodás.... Ha nem így lenne, akkor nem csinálnák folyamatosan, nem lennének szexuális betegségek, nem lennének fogamzás gátlók, koton, stb. Vagy ha te ilyen bigott felfogású vagy, akkor ne szeretkezz, csak ha gyereket csinálsz. Az embernek szüksége van a szeretkezésre, hogy normálisan fejlődjön szellemileg.

Másrészt, aki azért mer csinálni gyereket, hogy a saját ízlési szerint formálja, az ne legyen szülő. Semmi joga nincs hozzá, hogy megmondja a gyereknek, hogy kivel éljen, és hogy mit csináljon. Neked max annyi a szereped, hogy felneveled, és eteted, semmi több. A gyerek nem tulajdon, annak is van saját világa, ami természetesen elfog térni a szülőéktől, ezért ne is próbálják meg formálni. Nincs joga senkinek se elvárni mástól, hogy csináljon gyereket,csak azért, mert ebben a társadalomban ez a trend. Sokan csak azért csinálnak gyereket, mert a társadalom ezt óhajtja. Ebben a társadalomban ez normális, hogy keresnek valami, amit gyűlölhetnek, addig sem kell foglalkozni a saját nyomorukkal. Nem kell annak "örülni", hogy valaki homoszexuális, de nem is kell elvenni az életkedvét. Magyarországon minden nap lesznek ez miatt öngyilkosak, nem gáz? A társadalom beteg, és azon kéne változtatni. Ideje volna felnőni.



"A gyűlölködésre, előítélekre visszatérve, ezt én nem húznám rá a homoszexualitásra. Te például semmi és senki iránt nem vagy előítélettel? Tényleg?"


Mivel a homoszexuálisokat is elítélik, ezért szerintem ez egy természetes dolog, hogy ők nem fognak másokat elítélni, nyilván van kivétel. Én sem ítélek el senkit sem, mert van eszem. A cigányok többsége azért viselkedik úgy, ahogy, mert gyerekkoruk óta kapják a gyűlöletet. Megnézném, hogy mi lenne itt egyesekből, ha úgy kellene élniük, mint nekik. A társadalom minimum 50%-ban tehet arról, hogy így viselkednek, úgyhogy inkább gondolkodjatok.

2015. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%

Látom értesz a témához. Én csak a saját felvetéseimet írtam le.


"Az emberiség gradációban van, aminek a vége lesz a degradáció."

Ez számomra laikus számára erősen kérdőjeles. Ez valóban így lenne ha nem tudnánk gondolkodni, de mivel tudunk nem hiszem hogy ez az említett degradáció bekövetkezne. Hiszen ahogy írtad korábban, segítjük azokat akik nem képesek önállóan az életre, gyógyszereket találunk fel, hogy megmentsünk olyan embereket, akiket a természet halálra ítélt.


"Mivel az embereket nem gyakran eszik meg, nincs természetes szelekció (orvostudomány), ezért a leggyengébb egyedek is életben maradhatnak. "


Szerintem ez nem csak a természetes szelekció következménye, hanem amit fent írtam,hogy gondolkodunk, és nem engedjük meg az életképtelenek halálát.


"Az embernél a szex célja elsősorban nem a szaporodás..." Én ezt nem mondtam. Én csak azt mondtam hogy ösztönileg benne van az emberben a szaporodás. Persze ezt gondolkodással el tudjuk fojtani (nem éri meg a gyerek, úgyse tudnám felnevelni, stb) de ez már nem a biológiai természetességből következik. Különben nem vagyok bigott, se vallásos:)


Abban teljesen egyetértek veled, hogy csak azért csinálni gyereket mert az a norma, az rossz.


Ez viszont nekem egy kicsit erős:


"Semmi joga nincs hozzá, hogy megmondja a gyereknek, hogy kivel éljen, és hogy mit csináljon. Neked max annyi a szereped, hogy felneveled, és eteted, semmi több."


Nem csak annyi a szerepem. Nevelnem is kell szerintem. Ha felnőtt akkor szíve joga mit csinál (itt érik be a nevelés mikéntje, milyen felnőtt lesz). De amíg kiskorú azért hadd szóljak már bele az életébe és nehogy már megengedjem neki hogy késsel fenyegesse az osztálytársait, vagy rugdossa a nagymamáját!

2015. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ezt írtam én is ,hogy felneveled....., nem értem a problémád.


"Szerintem ez nem csak a természetes szelekció következménye"

Nem nagyon értem, hogy mit akartál írni. Én azt mondtam, hogy nálunk nincs természetes szelekció, mert a gyengéket is élni hagyják, mert az orvostudomány már olyan szinten van, hogy szinte bárki, bármilyen problémával élhet, akik természetes úton nem élhetnének. Én ezzel azt akartam jelezni neked, hogy aki a homoszexualitást természetellenesnek tartja, az gondolkozzon már el kicsit. Mert nagy valószínűséggel természetes úton nem is élhetne. A homoszexuálisok is ugyanolyan életképesek, mint a heterok. Az ember megjelenése óta van, és nem veszett ki ez a tulajdonság, pontosan azért, mert van szerepe.

2015. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Igen, benéztem bocsánat, nem vettem észre a "nincs" szót.


Nem mondtam, hogy életképtelenek, csak azt hogy biológiailag kiesnek a versenyből és az evolúcióból. A génjeik nem fogják tudni magukat "továbbvinni" vagy hogy fogalmazzam meg. És ez ami nem a természetes, megszokott biológiai "forgatókönyv".


És akkor valóban úgy van, hogy a homoszexuális egyedek simán pl egy majomcsapat tagjai és semmi hátrányt nem szenvednek, nem küldik el őket? Csak ott élnek a hordában szexuális aktus nélkül? Vagy a hordán belüli fiatalabb, rangsorban alattuk lévő azonos nemű majmokat zaklatják? Ezt tényleg kérdezem, mert nem tudom.


"Én ezzel azt akartam jelezni neked, hogy aki a homoszexualitást természetellenesnek tartja, az gondolkozzon már el kicsit. Mert nagy valószínűséggel természetes úton nem is élhetne. "


Ezt nem értem. Tehát én nem élhetnék ha nem lennének homoszexuálisok?

2015. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem.... Hanem ha nem létezne orvostudomány, akkor már rég nem lenne ember a Földön. Erre akartam kilyukadni. Minden ember több ezer genetikai hibával születik, mindenki egy "selejt". Pár ezer év múlva már szaporodni sem fogunk tudni.


Majmoknál Bonobóról még nem hallottál? Ott mindenki mindenkivel létesít szexuális kapcsolatot, még a kölykökkel is. Ők sem azért szexelnek, hogy kölyköt csináljanak elsősorban. Náluk a stressz levezetést szolgálja elsődleges úton. Nem értem, hogy még is miért szenvednének bármilyen hátrányt is bármely fajnál. Ahogy mondtam, a homoszexuálisok pontosan ugyanolyan egészségesek szellemileg és fizikailag, mint bárki más. Ez nem betegség, ezért nem is jöhet szóba az, hogy nem tűrik meg őket. Az evolúció szerepe annyi, hogy fajok kihalnak, újak keletkeznek, átalakulnak. És ahogy mondtam, mivel a homoszexualitásnak van szerepe, ezért az evolúció nem fogja kiszelektálni, ahogy eddig sem tette. Az evolúció a felesleges, vagy rossz tulajdonságokat szelektálja ki. Például az embernél a kék szem elfog tűnni, mert érzékenyebb a szemük, mint a barna szeműeknek. Ez a gazdának egy hátrányos tulajdonság, ezért ez majd kiveszik. Felesleges dolgok például a kis lábujj. Semmi szerepe nincs, az is elfog tűnni, vagy a haj. A hajnak sincs különösebb szerepe, nem véletlenül van a kopaszodás sem. Ezek mind kifognak veszni az evolúció során, de még tudnék millió példát mondani. Ezek bizonyított dolgok.

2015. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
28%

Ok, most már értem.


Hallottam a bonobókról de ezt nem tudtam róluk.

De akkor azt hiszem elbeszéltünk egy kicsit egymás mellett. Mert ahogy írtad, így tényleg van szerepe, de ahogy én írtam úgy pedig a gének öröklésében kudarc. Mert akkor ezek szerint a populációban újra és újra születő homoszexuális egyedek, nem a korábbi homoszexuális egyedek génjeit öröklik.


Te, nincs kedved ismerkedni egy hetero férfival?:D

2015. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%

Mivel nem ismerem anyukadat, igy nem tudom annyira megitelni a helyzetet. Szerintem inkabb akkor mondd el neki, amikor mar el tudsz koltozni (ha ki akar rugni otthonrol; ilyen sajnos sok meleg fiatallal tortent), vagy ha mar elkoltoztel.


En kb fel eve mondtam el anyameknak, hogy leszbikus vagyok. Bar nem kezdtek el gyulolkodni, vagy ilyesmi, azert anyamon latszik, hogy nem nagyon tetszett neki. Az se jo nekik, hogy en nem akarok majd ferjet, gyerekeket meg egyeb hulyesegeket. Pedig tudjak, hogy en mar gyerekkoromban se almodoztam eskuvokrol, meg alompasikrol, ahogy a lanyok eleg nagy resze.

Anyam tobbszor is szememre vetette, hogy ha mar annyira leszbikus vagyok, miert nem keresek not magamnak. Hat nem olyan konnyu az, mivel a nok nagyresze hetero. Masreszt nem kotelezo folyton parkapcsolatban lenni. Most tul sok feladatom van, nincs idom meg egy emberre.

Multkor azt kiabalta, hogy: "Dontsd el, hogy hetero akarsz lenni, vagy b * zi!" (maga a veszekedes masrol szolt). A homoszexualitas nem valasztas kerdese, en igy szulettem. Nem ertem, miert nem tudja felfogni.


19/L/L

2015. ápr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
90%

Szia! :)

Mi 2 honap utan mondtuk el, mivel akkor ugy ereztuk, hogy muszaj. Kezdtek rajonni a szulok es nem neztek jo szemmel a sok talalkozast.. Azota mar nagyon megbantam,hogy elmondtuk, az anyukak teljesen kiborultak.. Elkezdtek minket tiltani egymastol ( azota nem is lattuk egymas edesanyjat) sokaig szinte sehova nem mehettunk, aztan egy ido utan ugy kezeltek ezt a dolgot mintha nem is lenne.. Azota is egyutt vagyunk, mar lassan 6 honapja :) de biztos vagyok benne,hogy jobban tettuk volna ha nem mondjuk el ilyen hamar..

16\l (ha barmi kerdesed van meg ezzel kapcsolatban, irj nyugodtan :) )

2015. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nem akarom azt mondani, hogy ez az egész rossz, sőt igyekszem nem maradi lenni, de... de akkor is... ha valaki azt akarja nekem bemesélni, hogy ez normális, hát közlöm: egyáltalán nem. Ez nem jelenti azt, hogy rossz, vagy elítélendő, de akkor sem az.

Igen, vállalom a lepontozást, a kiosztást, sőt, a doktorok szakszavakkal teletűzdelt okoskodását is. Csak nyugodtan.

2015. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!