Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bírnak szembe nézni...

Miért nem bírnak szembe nézni a ténnyel?

Figyelt kérdés
Kb. 3.óta (9.-es vagyok) kettes-hármas vagyok matekból. Több matektanár jelezte a fogadó órákon a szüleimnek, hogy nem ártana egy diszkalkulia vizsgálatot csinálni. Én is rengetegszer jeleztem már nekik, hogy el kellene menni. Humán tantárgyakból és nyelvekből is 5-ös vagyok, még a kémia is 4-es a rengeteg fogalom miatt. Egyedül matekból és fizikából állok (már megint ill. még mindig) kettes-hármas között. Valamiért egyáltalán nem akarnak tudomást szerezni a dologról, pedig rengeteg helyről hallom vissza, hogy "ez nem azt jelenti, hogy hülye vagy csak azt, hogy van egy komolyabb feladatod az életben amit meg kell oldani..." oké vettem az adást, nem vagyok hülye de a szüleimnek miért nem esik le a tantusz?? Miért ellenkeznek? Tudtok valamit tanácsolni? Drága tanáraim és én 6év alatt nem tudtuk meggyőzni őket? Miéééért???

2015. ápr. 21. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Menj el egyedül. Van ott iskolaorvos?
2015. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen van iskolaorvos, de egyedül? Ott nem kell ilyen papírokat alá írnia a szülőnek?
2015. ápr. 21. 21:24
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet, de aláiratni csak könnyebb már, mint rávenni, hogy menjenek is el...:) Lehet, hogy a tanárodnak elég aláírnia. Nem?
2015. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
2-3 sa minek ilyen vizsgálat
2015. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom. :( De már nagyon elegem van, hogy több órán keresztül tanulom, itthon még megy aztán dolgozat kettes utána meg beszólogatnak, hogy ideje lenne már végre elkezdeni tanulni....
2015. ápr. 21. 21:31
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem. Eleve az iskola kell, hogy kérje a vizsgálatot, legalábbis nálunk így volt, én vittem el a gyereket, és visszaküldtek a suliba, hogy kérjek a gyerekről jellemzést (mármint a problémával kapcsolatban, ő dysgraphiás). Beszélj az osztályfőnököddel és a matektanárral, ne hagyd magad lerázni, az iskolának fejlesztőpedagógusa is kell legyen, aki majd foglalkozik veled.
2015. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A szakértői és rehabilitációs bizottság által végzett vizsgálat a gondozó- vagy oktatási intézmény kezdeményezésére illetve a szülő kérésére vagy egyetértésével indul, s annak megkezdéséhez - kivéve, ha a szülő ismeretlen helyen tartózkodik - a szülő jelenléte szükséges. A gyermek, tanuló érdekében a vizsgálaton történő részvétel, a kijelölt intézménybe történő beíratás érdekében államigazgatási eljárás kezdeményezhető. Az államigazgatási eljárásban hozott határozat ellen a szülőnek fellebbezési joga van."


Bocs, ott kell lenni a szülőnek, viszont az iskola kérheti a vizsgálatot, és kötelezik őket arra, hogy elvigyenek.


Itt a honlap, ahonnan tájékozódhatsz:


[link]

2015. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Soha az életben nem tanultam a nyelveket (nem magoltam) se a magyart. Egyszerűen felfogtam, megértettem. Mégis 90% feletti érettségim lett mind a kettőből. Akkor ez nem "képesség"? Ezt mindenki tudja? Csak annak van "képessége" aki jó matekból? Nevetséges vagy. :D A középiskolai matematika tudás negyedét nem használod a való életben.. Ráadásul aközépiskolai matek tanárok szinte kivétel nélkül mind hatalommániásak, a testnevelés tanárokhoz tudnám hasonlítani őket.
2015. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A nagymamám 85 évesen halt meg két éve.

Diszgráfiás volt. Csak az ő idejében úgy mondták, Jól van lányom, őrzőgyereknek jó leszel!

De, gondolom, a te meglátásodban a hiperaktív csak neveletlen az autista meg bunkó és/vagy hülye...

2015. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

A fiamnak átlagon felüli IQ-ja van (nem gagyi online teszttel mérve:-)). 5 évesen hordtam már fejlesztésre, mert képtelen volt pontokat összekötni, négyzetrácsos papíron a legegyszerűbb ábrát lemásolni, megközelítőleg kör alakú karikát rajzolni. Viszont elképesztő szókincse volt, fejben ragyogóan számolt, egyszer hallott mesét a saját szavaival, tökéletes fogalmazással mondott el. Diszgráfiás és diszlexiás a szakértői vélemény szerint, folyamatos fejlesztés mellett is nehezen tanult meg olvasni, még nehezebben írni.

Attól, hogy van, aki nem ismeri ezeket a problémákat, még léteznek, nem lustaság, amerikai huncutság vagy butaság, kár hozzászólni ahhoz, amiről fogalma nincs az embernek.

2015. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!