Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerek született ( Ismerősö...

Kisgyerek született ( Ismerősök csak). Apasági elismerőt tett az apa. Tanácsot sem tudok adni, hogy mi legyen? Lenne a gyereknek egy névadó, mert már elég nagyocska, de nem bírnak megegyezni mikor legyen. Mit lehet ajánlani ilyenkor mindkettőnek?

Figyelt kérdés
Kisgyerek született ( Ismerősök csak). Apasági elismerőt tett az apa. De anyunak is fáj, hogy elhagyta gyerekkel együtt, ezért sms-el bombázza ( nem szépekkel) Apu ezt úgy viszonozza, hogy jelentgeti fel, s fenyegeti. Most már több hónapja nem járt látogatni a gyereket, majd egyszer úgy döntött ( karácsony) hogy járni kezd. Valmikor egy héten többször is, meg amikor akart akkor jött. Oda vissza csapkodás folyik. Tanácsot sem tudok adni, hogy mi legyen. Lenne a gyereknek egy névadó, mert már elég nagyocska, de nem bírnak megegyezni mikor legyen. g bírósági végzés semmiről.

2014. jan. 13. 14:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
3x elolvastam, de nem értem.. Esküszöm, próbáltam, de nem megy..:D
2014. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Én sem!
2014. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Szép dolog a családalapítás. Főleg ha értelmes felnőtt emberek teszik ezt.


Hát no comment a megfogalmazásról, valamint az esetről. Nem kell beleavatkozni, mert értelmes megoldáshoz értelemre lenne szükség. Jelen esetben mindkettőnek híján vannak.

2014. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom az előttem szólóhoz :))))
2014. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Te nem beszélni magyar, igaz?
2014. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
hejj, bammeg, ez kacifántosra sikerült.
2014. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Nézd Kérdező, ha lenne bírósági papír, az se rendelkezne a névadóról/keresztelőről, ugyanis a jog abból indul ki, hogy a gyereket vállaló szülők épeszű, felnőtt emberek, akiknek elég max a főbb irányvonalakat meghatározni, de képesek élni az életüket a gyerekkel.

Hogy mi történjen akkor, ha két, az óvodai homokozó szintjén megrekedt egyednek lesz gyereke, ez egy nehéz probléma...

Nyilván egy óvónéni kellene, aki mindkettőt kizavarja a homokozóból a sarokba gondolkodni, de ez ugye bizonyos kor felett nem kivitelezhető.

Szóval egy ilyen emberpárnak egy tanácsolt lehet adni: nőjenek fel, vagy legalábbis nőjenek ki az óvodai homokozóból...

2014. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Egy gyerek született egy nőnek egy férfitól, akik nem élnek együtt. Elismerte a gyereket, de pár hónapig felé sem ment, majd egyszer eszébe jutott, hogy elmegy meglátogatja, de valamikor heti 3-szor is. Még nincs bírósági végzés, se a láthatásról, se a gyerektartásról. Anyu szegény. Bombázza sms-sel, hogy nem gondoskodik a gyerekről, s ír mindent. Apu fenyegeti, jelentgeti bíróságon. Névadó lenne a gyereknek, de nem tudnak megegyezni a dátumról, mert oda vissza cirkuszolnak. Mit lehet tanácsolni ilyenkor?
2014. jan. 13. 14:49
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van. Felnőttként kellene viselkedni, de ez már nem megy. Eldurvult a helyzet. Tudok magyarul, sietek, s elsőre nem is vitte el, így módosítottam a szövegen, s ezért érthetetlen lett. Lehet.
2014. jan. 13. 14:53
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Ne legyen névadó. Egyébként is felesleges, de ha nem tudnak megegyezni még az időpontban sem, akkor főleg.

(a fogalmazásod nem semmi...)

2014. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!