Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak beteg, sérült szülők...

Csak beteg, sérült szülők próbálnak mindent megtenni, hogy a gyerekük egyedülálló maradjon, vagy egészségeseknél is van ilyen? Mi vezérli az ilyen szülőket, akik még felnőttként is beleártanak a gyerekük párkapcsolati ügyeibe?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk, hogy kívülállóként látják azt, amit csemetéjüknél a rózsaszín köd eltakar, és nem akarják, hogy egy életre szóló sebeket szerezzen, csak mert rossz emberbe szeretett bele.
2015. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is beteg és állandóan keresztbe próbál tenni. Lassan 5 éve vagyunk együtt, de nem érdekli, hogy a fia boldog. Sőőőt elvárja tőle, hogy majd még 50 évesen a seggét törölje ha úgy van. Amúgy "csak" túlsúlyos és ha nem hagyta volna el magát, most nem lenne problémája és később sem lenne súlyosabb a helyzet.
2015. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem a rózsaszín köd miatti problémákról kérdezek, hanem állandó jellegű ellenkezésről, kötekedésről, amikor a világ legtökéletesebb embere is lehetne a gyerek társa, az se lenne elég jó, és mindig csak a hibát keresik.
2015. ápr. 22. 11:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindnekinek lehetnek ilyen-olyan gyerekkorból hozott lelki sérülései. Ezek a beakadások okozhatják hogy a saját gyereküket visszatartják. Nem mindenki rossz szándékkal teszi ezt. Valaki a legnagyobb gondoskodással és szeretettel öli ki önállóságot a gyerekéből.
2015. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan amit az utolsó ír és van olyan aki a saját gyerekét CSAK magának szüli és teljesen elutasítja az önállósodást vagy van olyan ahol a gyereket vetélytársnak érzik.

Primitív sejtekkel rendelkező ösztön alapú lények.

2015. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kései Sirató ***** válasza:
Felnőtt koruk ellenére éretlenek, vagy az önzés motiválja őket.
2015. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Engem pl. nagyon bosszant, hogy a saját családomban ez a jelenség már több generáción keresztül benne van, és tanult, művelt, értelmiségi, illetve elismert emberekről beszélünk.


Anyai nagyanyám képes volt a szüleim megismerkedése után nyomozni apám családja (érsd. szülei, testvérei) után és elment a szomszédjuktól kérdezősködni, hogy milyen család, de azóta is folyamatosan kötekszik (nagyanyámnak 5 éves korában halt meg az apja, és állítólag azt szerették volna, hogy anyu ott maradjon a faluban őket gondozni, és ne tanuljon tovább), anyám minden pasit rossznak tart, így nekem ne is legyen családom, maradjak csak egyedül, apám a volt barátomra vádaskodott (alaptalanul), ő meg ezt nem bírta cérnával és inkább lezárt a kapcsolatot (egydül tartotta el a beteg anyját, tisztességes munkával).

2015. ápr. 22. 12:05
 8/12 Kései Sirató ***** válasza:
Ha ez a helyzet, akkor nem kellene velük élned, különben sose fogsz önállósódni és normális kapcsolatba éln i. Éna helyedben elköltöznék, és az új barátomat csak akkor mutatnám be nekik, amikor már igen komoly a dolog. Nem vagy könnyű helyzetben.
2015. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A költözéshez pénz kell, sokáig stabil munkám sem volt (igazából most is csak kölcsönzött vagyok, és nem tudom, mi lesz 2 és fél év múlva, amikor letelik az 5 év...). Könnyű mondani, hogy költözz, ha nincs mihez nyúlni.
2015. ápr. 22. 19:18
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként rajta vagyok az elköltözésen, csak nem megy olyan gyorsan, mint szeretném.
2015. ápr. 22. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!