Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul tanuló, de kreatív,...

Rosszul tanuló, de kreatív, értelmes KAMASZ fiammal küszködöm. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy most szúrja el az életét, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, az apja látogatja, de összevesznek olyankor, makacs, nem hallgat őrá se.Érettségiig még 2 éve van, talán még észhez lehetne téríteni...

#nevelés #Tanulás kamasz-problémák
2015. febr. 26. 08:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Én azt gondoltam ki, ha lenne gyerekem, a következőt tenném:

elvinném valahova, ahol nehéz fizikai vagy undorító munkát végeznek és megkérdezném, h így akarja-e leélni az életét. Nem kertelnék, hanem megmutatnám, h mi vár rá.


Hasonló esetben az én anyám azt tette (szintén kamasz koromban), h megengedte, h egy kicsit belekóstoljak a fizikai munkába. Nem kellett sok, h megértsem, h az nem nekem való. :) Később mérnök vált belőlem, mert megértettem, h a fizikai munkát egy nap után megutálnám.

2015. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

Miben mutaqtkozik meg a kreativitása? véleményem szerint próbál abban jó kenni amit szeret és az foglalhatja le.

Egyébként a kérdésedre a válasz nnagyon nehéz... lehetséges hogy a szülők külön élése is okozhatja ezt lelkileg belül... ezt az egészet tapasztalatbol írom.

Egyébként amiben jó, kreatív és szereti csinálni, olyan iskolát kell keresni vagy ilyesmi.

2015. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudja, hogy hogyan működik az egyetemi felvételi? Tisztában a diploma értékével a munkaerőpiacon?


Én is azért nem tanultam, mert időpazarlásnak tartottam holmi szép számokért egy ellenőrzőben, amit a büdös életben nem látok viszont év vége után (mondjuk irodalomra a mai napig nem volt szükségem :D), viszont amiről tudtam, hogy egyetemen használni fogom, azt komolyan vettem.

2015. febr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

1. Le kene ulni vele egyutt, neked es az apjanak. Ebbol mar erezne hogy komoly a dolog.


2. Megmutatni hogy rakjak a vasat, hogy trogerolnak, ez jo otlet. Abbol megerti miert kell tanulni.

2015. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Minket 13 évesen - lassan 25 éve - elvittek egy szakadt gyárba gyárlátogatásra, ott döntöttem el, hogy tanulást komolyan veszem (mondjuk ez egyetemig minimális erőfeszítést igényelt csak).
2015. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg kompromisszumot kötni. A mostani felvételi rendszer sajátossága, hogy elég 2 tárgyból kiemelkedően teljesíteni a felvételihez. Ha van már irányultsága, hogy mit szeretne a jövőben, akkor az ahhoz kötődő tárgyakat + nyelv tanulja tisztességesen, és akkor te nem "bántod" a többi miatt. Ha hagysz neki teret a "lázadásra", akkor könnyebb szót érteni vele.
2015. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Rosszul tanuló"

"de kreatív, értelmes KAMASZ"

"most szúrja el az életét"


ez alatt mit értesz??? suliban rossz jegyei vannak, de máshol ér el sikereket? vagy sehol semmilyen eredménye nincs? miben mutatkozik meg a kreativitása? mihez ért? mit szeret csinálni?

2015. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

Miben mutatkozik meg a kreativitása?

Mit akar?

Mi a célja?

Miből akar megélni?

Vannak tervei?

Mit akar?


Beszélgessetek el vele.

Irodalmat,törit én se tanultam soha mert egy baromságnak tartottam akkor is.

2015. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod ezt megértetni vele, akkor talán mégsem olyan értelmes, ahogy azt te írod.
2015. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A fiam a tanuláshoz rettenetesen lusta, nem szereti. pedig értelmes, jó gyerek.

Akárhogy próbáltam, sehogy sem sikerült kinevelni belőle a lustaságot. Nem volt jövőképe, ami volt az olyan volt amitől falnak mentem. Pl.: kerékpárszerelő lesz. Ahhoz nem kell sokat tanulni.

Mikor betöltötte a 16-ot, elküldtem nyáron dolgozni. Vendéglátásba. Azóta már mégegy nyarat lehúzott ott, viszont pontosan tudja, hogy nem így akarja az életét leélni, és nekiállt végre tanulni.

2015. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!