Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti ugyanúgy szeretitek...

Szülők ti ugyanúgy szeretitek azt a gyereketeket aki soha élt veletek, mint akit ti neveltek?

Figyelt kérdés
Az elsőszülött gyerek az anyjával él, az apjával nem élt soha együtt de míg külföldre nem költözött foglalkozott vele. Az apja, és a felesége két gyereket vállalt azóta. A gyerek ha látogatóba megy kívülállónak érzi magát nincs meg köztük meg az a jó apa-gyerek kapcsolat mint a másik két gyerekkel.
2015. ápr. 26. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Ez termeszetes hisz soha nem eltel vele. Egy kesz, kulon csaladot jarsz latogatni. Visconti apukad biztos ugyanugy szeret mint a masik ket gyereket.
2015. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az apa is ugyanúgy érez,biztos furcsa neki is hogy mit kezdjen az elsőszülöttel,mert gondolom érzi rajta hogy feszeng,nem találja a helyét. Szerintem ha már eddig nem alakult ki normális apa-gyerek viszony,akkor már nem sok rá az esély,hogy ez jobb lesz. Én nem hinném,hogy a távolság az oka ennek,mert az én az apukámat gyerekkoromtól kezdve kb félévente láttam egy hétvégére,most is messze lakunk egymástól,de ennek ellenére jó a viszonyunk.
2015. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Ez csakis a szülő, jelen esetben az apa hibája. Neki kellett volna szorosabb kapcsolatot kialakítani a gyerekével. Az, hogy tartotta vele a kapcsolatot, láthatásokra vitte nem elegendő. Én nem értem, az ilyen szülőknek nincs lelkiismeret furdalásuk a gyerekük miatt? Persze, hogy kívülállónak érzi magát szegény, ha még az apját sem érezheti igazából apjának. Biztos, hogy nehezebb kialakítani a megfelelő érzelmi kapcsolatot ha nem vele él a gyerek, de ezért akkor is az apának kellett volna tenni. Beszélje ezt meg vele, kommunikáljanak sokat. A gyerek jogosan érzi úgy, hogy ő nem tartozik igazából az apjához, hiszen neki másik családja van. Ebben is erősíteni kellene, hogy attól még ugyanolyan gyerek ő is. Meg azért az ilyen gyerekekben nem kis keserűség van, hogy ők nem nőhetnek fel teljes családban, a saját anyjukkal/apjukkal, és jogosan.
2015. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szüleim 3 éves koromban elváltak, apámnak lett 2 gyereke, majd pár év múlva külföldre költözött az új családdal. Tulajdonképpen a válás utántól kakkantott a fejemre, amikor találkoztunk vagy náluk voltunk érezhetően a másik két testvéremmel sokkal többet foglalkozott, mint velem. Teljesen biztos vagyok benne, hogy negyed annyira sem érdekeltem / érdeklem mint az "új" gyerekek. Már felnőtt vagyok, elvagyunk egymással, de sosem éreztem, hogy a családjuk tagja lennék.
2015. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!