Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Panelban élő anyukák, a fiú...

Panelban élő anyukák, a fiú gyereketeket ugyanúgy bevonjátok a házimunkába mint a lányt? Neki is kell segítenie főzni, mosni, vasalni, takarítani?

Figyelt kérdés
Panelban nyilván nincsenek tipikus férfi munkák mint egy családi ház esetében.
2013. okt. 8. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Én bizony befogom a fiaimat. A szobájukat ők takarítják, és a mosogatógépet is ki-be pakolják, no meg a porszívót is megfogják ha kell. Ezt mindenki megteszi, aki éppen ráér.

Nincs ezzel baj, mára már nincsenek női ill. férfi feladatok. Mindenki dolgozik, és a család minden tagjának ki kell vennie a részét a házimunkából is.

A nagyobb fiam 15 éves. Ha kell kimos magának, ha éhes tésztát, rántottát, palacsintát bármikor tud készíteni végszükség esetén, ha valamiért ez rá maradna.

2013. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs fiam (fiunk), és családi házban élünk. De ha fiunk lesz, akkor ugyanúgy bevonom majd őt a házimunkába. Megtanítom majd főzni is. Egyrészt az ő érdeke is lesz, hogy ha felnő, ne legyen rászorulva mások segítségére, másrészt a családi házban sincsenek állandó ház körüli feladatok.
2013. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretném ha a fiam is tudna önállóan gondoskodni magáról, így természetesen igen! Amúgy családi házba lakunk. Nálunk amúgy sincs olyan,hogy férfi és női munka...mind2-en dolgozunk így mind2 kivesszük a részünket mindenből otthon,férjem is megtudja főzni a vacsorát és pl én is össze tudom vágni a tűzifát.
2013. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért a fiúgyermek nem eszik és nem halmoz szemetet maga után?

Vagy nincs ruhája, amit ki kéne mosni?

Ha kiveszi a részét az evésből, játékból, akkor ki tudja venni a részét a mosogatásból rendrakásból is!

Nem attól lesz macsó fiú a gyermekből, hogy otthon nem segít, mert az női munka...

2013. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyámat úgy nevelte anyám, hogy nem kellett segítenie a háztartásban...qrva jó gyerekkorom volt mellette, mert mindig nekem kellett utána pakolni, takarítani, mosogatni.

De az élet igazságot tett!

Találkozott egy nővel, akit viszont nem így nevelt az anyja! És az én bátyám hűségesen mosogat és ebédet főz,ha kell, bepakolja a mosógépet! :)

Azóta egy kicsit megváltozott, jó irányba! :)

2013. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát, még jó. A fiúgyerek után is marad kosz. Azért ennyire nem emberfelettiek. Nem kell így isteníteni őket, csak mert "fiúgyerek". Sok olyan nőt ismerek, aki a világ nyolcadik csodájának tekinti, hogy fia van és elkényeztetett nyápic plázapatkányt nevel belőle. Festett körmű, metroszexuális páwákat meg emósokat. Olyanokra semmi szüksége a társadalomnak.
2013. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
3 bátyám van mindenki külön él már, de anno anyukám igen csak bevonta őket a házimunkába.( családi házban lakunk.) 6 fő lakott otthon akik után igen csak kellett mosogatni, takarítani. Meg volt hogy melyik nap ki mosogat és mos fel. De megtanultak főzni is. 2 bátyám otthon a feleségük helyett főz, mert szeretnek főzni és jobban is főznek sokkal mint a feleségek. Anyukám a munka mellett nem bírta volna, ha nem segítenek be.
2013. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy nem panelban nőttem fel, ennek ellenére a tesómnak, kellett felmosnia, mosogatnia ugyanúgy, mint nekem. Az öcsém is pucolta az ebédhez a krumplit, és együtt paníroltuk a húst.

Nekem is kellett segítenem a kerítésfestésben, és a szőlő kötözésében, kapálásában.


Nem volt kivételezés lány és fiú közt, max annyi, hogy ha valami nehezebb volt fizikailag, akkor amikor már érződött a fizikai különbség kettőnk közt, akkor úgy osztottuk fel a feladatokat, hogy azt ne én csináljam.


Ha panelban fogunk még lakni, amikor a gyerekeink annyi idősek lesznek, hogy be lehet fogni őket, akkor be fogom, nemtől függetlenül.


ha ezt nem teszed meg mi lesz vele, ha elköltözik?

Ki fog elmosogatni, megfőzni, felmosni helyette?

Nem feltétlenül nővel költözik össze, ha pedig mégis, akkor csaknem akarod, hogy a leendő "menyed" téged szidjon, mert minden rámarad munka mellett, és ez a természetes a fiadnak?

2013. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Férjem mesélte (2 évvel idősebb nővére van), hogy a házimunka náluk úgy nézett ki, hogy ketten megkaptak egy adag házimunkát és rájuk volt bízva, hogy miként osztják fel. Persze egyikük se akart rosszabbul járni, így kínos precizitással osztották fel, hogy biztosan fifty-fifty legyen. Annyi segítség volt, a nemszeretem munkákat a másik csinálta.

Az egyikük nem szeretett ágyat húzni, a másik porszívózni, így ezek állandóra egy emberhez kötődtek.

2013. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Én meg nem ugyanazt vártam el a fiútól, mint a lánytól. A saját szoba mindkettőnek, de ezen felül nem forszíroztam. A lány többet segít, főzni akkor főznek, mikor akarnak, igaz, én meg itthon vagyok. A fiú sokkal hamarabb tudta, hogy kell kocsit mosni (a lányomnak csak most, a jogsijához mutattuk meg), gumit cserélni a fiú jár, a pincében kaparászni is. Vasalni vagy kétszer rákényszerítettem, csak hogy tudja, mi hol van, a lányom meg imád vasalni...úgyhogy ami elvárható egy férfitól, azt mind tudja, nem nem rugózunk rajta, rendszeresen csak a saját szobáját csinálja, meg a szemétkihordást is javarészben vele csináltatjuk.
2013. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!