Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korában küldenétek...

Hány éves korában küldenétek el otthonról a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Vagy inkább hány évesen illene neki elköltözni, szerintetek? Szóval mi az a határ? Ha betöltené mondjuk az 50-et és még mindig itthon él és nem ad bele a háztartásba, akkor már megemlítnétek neki, hogy költözni kéne? Oké, mondjuk igen, ekkor már valószínűleg. De mondjuk 40 évesen? Vagy 35? És mikor mondjátok neki először, hogy ideje lenne beadni a közösbe ha itthon lakik? Amikor már van saját keresete? Vagy még akkor sem, hogy gyűjtögessen magának. És ha már gyűjtöget mondjuk 20 éve de még mindig itthon lakik? Szóval szerintetek hol vannak/lesznek a határok a saját gyereketeknél majd elképzelésetek szerint? (nincs rossz válasz, csak kíváncsi vagyok.)
2015. márc. 12. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Én 21 évesen kezdtem el dolgozni és onnantól kezdtem el beleadni.

22 évesen elköltöztem.

Ugye ez a 40, 50 csak valami vicc? Aztán elköltözik 70 éves korára? :D

Ugyeee ezzz valami provokáló kérdés????

2015. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
6%

Jah és egy ember nem él 1000 évig hogy ennyi ideje legyen..

ne provokálj!!!!!

2015. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

50 évesen?

Esetleg a biliről leszoktatták már?

2015. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
40 meg 50 évesen már a saját gyerekeit kéne elengedni, nem őt... :D
2015. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha befejezte a tanulmányait és teljes állásban kezd el dolgozni, akkor már el lehet várni, hogy beszálljon az otthoni költségekbe. Én úgy gondolom, hogy nem egészséges, ha az emberben nem alakul ki semmilyen önállósodásra és saját élet kialakítására való igény legkésőbb a húszas évei közepére, így ha a gyerekem 30 éves korára még egyáltalán nem veti fel a fészekből való kirepülés lehetőségét, leülnék vele beszélgetni erről. (Persze szívesen látom, de szerintem nem az az élet rendje, hogy a szüleink nyakán öregszünk meg.)
2015. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Örülnék neki, ha olyan lehetőségei lennének, hogy húszas évei közepére már önállósodni tud. 30 felé vagy a fölött már fura lehet így együtt lakni, ha csak nem két külön lakrészről van szó.
2015. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

hát mondjuk az elküldés kicsit erős, de azért 20-30 közt illik leválni. ez függ attól, hogy ki meddig jár suliba (én 25 évesen végeztem az egyetemmel, szóval addig nem igazán tudtam elköltözni, s a szülővárosban jártam).



közösbe akkor adjon, ha saját keresete van.


egyébként fura, mert én lassan 40 leszek, külföldön lakom, önállóan persze, s mikor megemlítem, hogy szívesen hazamennék, de nem a szülői házba, akkor csodálkoznak a 40-50 körüli ismerősök is, hogy miért nem akarok a szülői házba...(nem mindenki, de ennyi idősektől hallottam).

ne mondja nekem senki, hogy egészséges 40 évesen szülővel lakni.

2015. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

ahol mi elunk szokas az ha a gyerek 18 evessen tovabbtanul elkoltozik a szuloi hazbol.

A gyerekeim mind studie szobaban laktak olyan haz ahol csak foiskolasok egyetemistak laknak es kozos a konyha es a mellekhelysegek.

itt ez a felnotte valashoz tartozik hogy kulon elsz a szuleidtol max a mosast hoztak haza hetente 1x.

Az allam tamogatja ezt hiszen a tanulok lakhatasa olcso es tobb osztondijat kap a gyerek ha mar nem otthon lakik.

Megtanulnak sporolni a draga tandij mellett es neha meg fozni is es onellatoak lenni.

2015. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én úgy képzelem el, ahogy nálunk volt. Elmegy gimiben koleszba, hogy szokja a távolságot, aztán szakmát tanul vagy egyetemre megy. Ott még segítek ameddig kell. Kb 25 éves koráig támogatnám a tanulmányaiban, de erre az időre már van egy albérlete vagy saját lakása majd elmegy dolgozni és éldegél a saját lábán közben gyakran meglátogat :D
2015. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen költöztem el és 20 éves korom óta dolgoztam, de sosem kellett a közösbe adnom otthon, annyira azért nem kerestek rosszul a szüleim...
2015. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!