Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapjon ajándékot vagy sem?

Kapjon ajándékot vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 6 éves, márciusban volt a keresztelője. A kérdés arra vonatkozik, h a keresztanyja (sógornőm) kapjon-e valamilyen ajándékot közelgő anyák napjára? Jó viszonyban vagyunk, szeret bennünket és a lányomat is. De illik ilyenkor keresztszülőt ajándékozni? Vagy illetlen? (nincs saját gyereke). Attól tartok, az is rosszul jönne ki, ha kap vmit, és az is, ha semmit.

Mi szívesen adnánk, de kicsit bizonytalanok vagyunk. Néztem ehhez hasonló kérdéseket, megoszlanak a vélemények.

Előre is köszönöm!



2015. ápr. 26. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nem keresztanyák napja lesz, így ne kapjon semmit!
2015. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igaz ez is. Csak több helyen is olvastam, hogy ilyenkor keresztszülők is kapnak vmit. És annyira kedves a lányommal.
2015. ápr. 26. 17:16
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha a lányod szeretne neki is adni valamit, akkor kapjon, de én nem kötném össze az anyák napjával, egyrészt hogy a gyerek se érezze úgy, hogy anyák napján a keresztanyját is meg kell ajándékoznia, másrészt a keresztanyának se legyen rossz érzés, ha a jövőben nem kap ajándékot a keresztlányától anyák napján, vagy nem mindig. Inkább más alkalmat választanék az ajándékozásra.
2015. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nem lenne illendő, főleg, hogy neki nincs gyereke. Ilyenkor csak az édesanyát, illetve a távolabbi felmenőket (nagymama, dédnagymama) szokás megajándékozni. Legalábbis a mi családunkban ez így működik, és sosem merült fel a keresztszülő megajándékozása.

Másképpen is ki tudjátok fejezni a szereteteket iránta (vegyetek neki valami apróságot csak úgy, hívjátok meg egy családi vacsorára, a kislányod kedveskedjen neki egy rajzzal vagy valami más általa készített dologgal, stb.), de szerintem ezt nem kellene összekötni az anyák napjával.

2015. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Olyan bizonytalanok vagyunk, szép gesztus lenne-e vagy sem.
2015. ápr. 26. 17:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze szép gesztus ajándékozni, de nem most. Ez a nap nem róla szól. Lehet, hogy ő abszolút nem úgy gondolja mint ti, akkor viszont kellemetlen lehet. Én nem ajándékoznék.
2015. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

A 4. hozzászóló vagyok.

Nagyon szép, hogy ez felmerült bennetek, jó látni, hogy vannak, akik komolyan veszik a keresztszülőséget, az én keresztanyám sajnos nem ilyen, de én nagyon odafigyelek a keresztlányomra, mert számomra ez egy fontos, felelősségteljes szerep. Szóval nagyon kedvesek vagytok, de inkább próbáljátok meg máshogy kifejezni a hálátokat, higgyétek el, nagyon fog örülni egy spontán apróságnak, amit csak úgy, minden ok nélkül, puszta szeretetből és kedvességből kap! :) Engem a keresztlányom rendszeresen különféle rajzokkal halmoz el, és ebből tudom, hogy akkor is gondol rám, amikor éppen nem vagyok vele, és ez nagyon jól esik, az összes el van téve, míg élek, megőrzöm őket.

2015. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igaz, igaz. De ha esetleg várja? Vagy kérdezzünk rá, h mit szólna, ha kapna vmit? Az ciki lenne?
2015. ápr. 26. 17:43
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Még mindig a 4. vagyok. Szerintem ne kérdezzetek rá, az nagyon kellemetlenül is elsülhet... Nem hiszem, hogy várná, én még sosem hallottam olyet, hogy egy keresztszülő ajándékot várna anyák napján. De ti ismeritek, ti tudjátok, ha úgy gondoljátok, nem sértenétek meg vele, és nem lenne kellemetlen, akkor ajándékozzátok meg. Én sosem vártam el a keresztlányomtól, és a saját keresztanyámnak sem adtam soha.
2015. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem várom el a keresztfiamtól, hogy anyák napján megajándékozzon, és én sem ajándékoztam meg a keresztanyámat.
2015. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!