Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholmérgezés? Csalódnátok...

Alkoholmérgezés? Csalódnátok a gyereketekben?

Figyelt kérdés

Pont most írtam egy válaszban, hogy engem elég szigorúan fogtak mindig is. Ha elmentem este szórakozni, akkor szondával vártak otthon.

Pár felest ittam abban az időszakban, de sosem mertem, csak ha nagyon korán találkoztam a barátaimmal. Mivel jó vagyok matekból és kémiából, számolgattam is , hogy xy alkohol mikorra tűnik el a véremből.

Aztán a 18. szülinapom ünneplésekor anyáék pont nem voltak otthon. Szóval tudtam, hogy akkor ihatok, mert akkor megyek haza amikor akarok, és nem is nézik meg a szondával. Meg számítottam enyhülésre és ellenállásra is gondoltam, szóval úgy voltam vele, hogy ha elmúltam 18 már nem fújom meg nekik többet.

És hát a 18. szülinapom úgy végződött, hogy éjfélkor már a kórházban voltam alkohol mérgezés miatt.Nagyon súlyos volt.

A zárójelentés alapján rákerestem a neten, és irodalmi érték szerint a véralkohol szintem már a halálosba esett. És ezt akkor mérték amikor már a kórházban voltam, szóval előtte szerintem még magasabb lehetett.

A szüleim nem tudják, bár biztosan sejtették, hogy berúgtam, mert utána napokig elég ramatyul voltam, nem bírtam enni annyira liftezett a gyomrom.

Tanultam belőle. Nem ittam azóta, és az éjszakai élettől is elment a kedvem egy pár hónapig.

Azóta már sok év eltelt, járok szórakozni, de továbbra is alkohol nélkül.

Kérdem én, hogy mit szólnátok ha ez kiderülne a gyereketekről? Nem tervezem ennyi év után elmondani, de ha mégis kiderülne. Meg érdekel, hogy a szülő mit érezne ilyenkor.

Köszi a válaszokat. És nem kérek ítélkezést.


Már nem emlékszek mennyi volt a véralkohol szintem, a papírt meg elégettem.


2015. ápr. 26. 17:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

aki volt ilyen cipőben, vagy az egészségügyben dolgozik, az segíthetne, hogy ezt ki lehet nyomozni valaha? szóval ha a munkáltatóm hozzáférhet ehhez? úgy tudom ügyfélkapun keresztül meg lehet nézni a kórházi kezeléseket.

és hagyhatott szerintetek bármi maradandó egészségkárosodást? a kiszáradás pótolva lett utána

2015. ápr. 26. 17:46
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
:D a munkáltatónak semmi köze ahhoz, hogy te mikor, miért kerültél kórházba. lenyomozni sem tudja, hisz nincs hozzá joga, hozzáférése.
2015. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi. csak olyan munkakörben dolgozok, hogy elég kínos lenne egy ilyen ha kiderülne.
2015. ápr. 26. 17:50
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Csalodnek, persze. De mindenki kovet el hibakat.

Szerintem ez az alkoholizalas dolog is hasonlo, mint a tul korai csajozas/pasizas. A szulo nagyon sokat tehet azert, hogy a gyereke ertekrendjet helyesen alakitsa. A szulo dolga nem csak enni adni, ruhazni, otthont adni es iskolaba jaratni a gyereket hanem lelkileg is tamogatni, megtanitani neki, hogy vannak rossz dontesek az eletben de minden dontesert felelosseggel tartozik. Elmehet bulizni, inni de sajat maganak art a legjobban ha hasonlo doglok totrennek, mint ez az alkoholmergezes.


Nehez ugy az ilyen, nem hiaba nem szeretnek gyereket, hatalmas feladat!

2015. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csalódnék a gyerekemben, inkább azon gondolkodnék el, hogy milyen hatása lehet annak, hogy ennyire korlátoztam és ellenőriztem.

A munkáltatód ezt nem tudja ellenőrizni, egyébként sincs köze hozzá.

2015. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez emberfüggő. Van olyan szülő, aki egy ilyen esetet inkább a saját nevelési stílusa helyességének a megerősítéseként él meg ("na ugye, hogy szigorúnak kell lenni, lám, egyszer kikerül az ellenőrzésem alól, és máris mit csinál").

Abban a szülőben, aki értelmesebb és van önreflexiója, felmerül, hogy esetleg ő szúrt el valamit.

2015. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, nem, nem csalódnék, viszont az is biztos, hogy nem várnám szondával a saját gyerekemet... ahogy el sem várnám tőle, hogy 18 éves koráig "egy kortyot se"... egyfelől szerintem az állandó kontrollálgatás egy undorító magatartás, másfelől pont az ilyen szülői tiltásoknak szokott pont ilyen eredménye lenni...

És ne aggódj, nem tudja meg senki az EÜ dokumentációdból... max a háziorvosod...

2015. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

17:54, igen, ez.

Ha nem tiltottam volna ennyire a gyereket hanem inkább megtanítottam volna idejekorán a mértéktartásra, nem fordult volna elő ilyen.

2015. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön élt agy férfi aki alkoholmérgezésben halt meg. Józan életű, normális férfi volt. Elvitték a barátai bulizni, és nem ismerte a saját testének a reakcióit az alkoholra. Leitatták a barátai és meghalt.

A szüleid ha megtudják fájdalmat fognak érezni, hogy elveszíthettek volna egy-két üveg pia miatt. Senki nem fogja azt gondolni a munkahelyeden hogy italos ember vagy ha detoxra kerültél a buli után. Inkább azt gondolnák hogy nem bírod az alkoholt.

2015. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

Ha a főnök rászán némi pénzt vagy van ismerőse a TB szám alapján MINDENT megtudhat!


Ebből élek.

2015. ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!