Túlsúlyos gyerek?

Figyelt kérdés

Kinek a hibája, ha extrém túlsúlyos a gyerek? Példának okáért ma 3-4. osztályosokkal voltam délután és borzasztó volt látni, hogy 4 lány és 3 fiú simán többet nyomott, mint én felnőtt fejjel. Az egyik kisfiú nyomott legalább 80 kilót, 10 évesen!!!

Kérdem én, ez vajon kinek a hibája?


2015. ápr. 29. 20:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
sztem főként szülőké, hiszen ők adnak nekik enni, ők vásárolnak, hisz ha nincs otthon csoki, akkor nem fogja megenni
2015. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Egyértelműen a szülőé(kivéve ha vmilyen betegség okozza,pl pajzsmirigy probléma)

Például nem egyszer látok olyat,hogy a túlsúlyos anyuka,meg a túlsúlyos mama veszi a 3-4 éves gyerekének a hamburgert meg a chipset...

Engem nagyon felidegesítenek az ilyen szülők,legalább a gyerekre vigyáznának,ha már magukra nem tudtak..

2015. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. A szülőké.
2015. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
A szülők hibája és a gyerekorvosé is és kicsit a tornatanáré, aki nem szerettette meg a gyerekekkel a mozgást. Nem szabadna ezt hagyni, én is látom a kis gurulós duci gyerekeket, hihetetlen milyen sok van belőlük. Régebben nem volt ennyi túlsúlyos gyerek, a mi sulinkban kb. kettő volt anno, ők hormonbetegek voltak. Persze az egész társadalom is hibás, nem kellene a boltokat teletömni hízlaló vackokkal és még a Tv-ben is reklámozni.
2015. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Komolyan az egyik kislánynak szerintem még 16 évesen sem lesz menzesze, annyira kövér. A 145 centijéhez legalább 70-75 kiló volt. Csuda aranyos és okos csoport volt ez, de látni, hogy ennyi túlsúlyos gyerek legyen köztük... Hát nagyon megdöbbentem.
2015. ápr. 29. 20:48
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nagy ritkán bemegyek a mekibe, hogy fagyit vegyek, csak ámulok, hogy a gyerek még járni csak épp, hogy megtanult, beszélni alig tud, de a mekis étkezés annyira megszokott neki, hogy már rutinosan eszik hamburgert, chipset, és ha nem kapja meg a gyerekmenüt hihetetlen hisztit levág. Ilyenkor az jut eszembe, hogy te jó ég! én 16 évesen voltam először mekiben. A fiam 5 évesen egy születésnap miatt volt először. Jó ha évente 1-2 alkalommal ha elmentünk. A mai gyerekek többsége csak készételeket esznek, mekiben, burgerkingben élik az életüket. Ilyen esetben miért is csodálkozunk, hogy egyre több túlsúlyos gyerek van? Nem csak a gyorsételek de az internet előtt órákat ülve, semmi mozgás is közrejátszik, hogy így elvannak hízva.

Csak megjegyzem. Ez nem csak Magyarországon gond. Én Angliában élek( a mekis történet is innen ered) és itt is a gyerekek többsége túlsúlyos.

Sajnos nem csak az a gond, hogy egy kövér kislánynak 16 évesen nem lesz menstruációja. A gond az, hogy ezek a gyerekek jó ha megélik a 40 évüket. Megrázó lesz amikor a szülők temetik a gyermeküket.(a mi fordítva lenne helyes inkább)

2015. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Ezt en sem ertem. Van egy ismeros csalad. Tulsulyos anyuka,apuka,de extrem modon. A kislany is. Kb 2.5 eves de akkora karja,meg laba van mint nekem.Az az igazi háj. Sajnalom szegenyt mert biztos szep kislany lehetne,de igy...Nincs egy kislanyos mozdulata.Es milyen kepeket tolt fel anya? Itt ettunk,ott ettunk,itt nasiztunk. Nem ertem,ha mar a hajlam meg van a gyerekben a hizasra,csak tennek valamit.Nem meg tomnem minden egeszsegtelen s@arral.
2015. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

én is ezt látom rokonoknál

4évesnek kóla! literszámra

cukorka mindig lóg a szájukból

most még lefutják, de jön az általános suli, mikor tanulni kell du, nem futkosni, majd kiderül mennyire híznak el.

2015. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%

Szülők hibája. Én Hollandiában dolgozom, három gyerek(4,7 és 11 évesek) dadája vagyok.

Az egy dolog, hogy itt reggelire és ebédre csak szendvics van, vacsorára néha leves, de többnyire krumpli, tészta és hús. Ezen felül hetente háromszor ehetnek cukrot, csokit, plusz a reggelire és ebédre csokidarát szórnak a vajas kenyérre, ez egy tipikus holland gyerek csemege.


Minden péntek este ehetnek csipszet, minden szombaton rendelnek sült krumplit és egyéb gyors kaját, és minden áldott vasárnap a mekiben esznek.


A 4 éves egy kislány, 106 centi és 32 kiló, akkora pocakja van mint egy labda.

A másik kettő fiú, ők három különféle sportra járnak, szinte soványok. De az apuka szintén túlsúlyos, az anyuka állandóan küzd a kilókkal. De a legrosszabb helyzetben a kislány van.

2015. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Én is azon véleményen vagyok, hogy egyértelműen a szülőé.


Példa erejéig, elmesélem a saját történetemet :

tök normális csecsemőként jöttem világra, normális súllyal, egészségem, minden rendben volt (noha lyukas szivet diagnosztizáltak nekem, ezt a mai napig nem irom alá-főképp hogy utánaolvastam nem kicsit a témában). Utána kb 3 éves koromig kis csinos kislány voltam (ott vannak a gyerekkori fotóim, azok mind igazolják).

Utána jött a beszédtanulás (igen, elég későn kezdtem el), majd a dadogás. Persze anyukám elvitt logopédushoz hogy küszöböltesse ki a hibámat. Ahelyett, hogy segitettek volna, inkább felirtak egy halom nyugtatót nekem, anyukám meg volt olyan okos és beadta nekem őket, úgy ahogy az orvos irta. Utána kegyetlenül szöktek fel a kilók, egyre többet kezdtem el enni. Anyukám (köszönöm szépen) akkor szólt rám mikor már késő volt és kegyetlenül el voltam hizva (közben nem tudott volna szólni, na mindegy).

Kb 13 éves koromig voltam elég túlsúlyos, utána franc se tudja hogy de leadtam elég sokat, tartottam kb 15 éves koromig, onanntól pedig szépen lassan visszaszedtem.


Jelenleg 20 éves vagyok, 162 cm magas, és 73 kiló.

Igen, sok, érzem én is magamon, a ruháimon.

Küzdenem kell mindig a kilókkal, ha jól akarok kinézni piszokul edzeni és diétázni.

Emellett kapom heti szinten a bántásokat, immár a család szinte minden egyes tagjától. Igen, fájó érzés, főképp hogy gyerekként nem én tehettem arról hogy elhiztam és azóta is pokol a kilókkal szembeni harcom.


Igenis kellett volna akkor a szülő, aki IDŐBEN rácsap a kezemre a sok édesség miatt, a sok chips és a többi miatt, aki vitt volna mozogni, beiratott volna sportolni !!!!


Viszont, ebből legalább megtanultam azt, hogy szülőként oda fogok figyelni a gyermekem kinézetére, mert eszem ágában sincs az hogy kitegyem annak aminek én ki voltam !


(megjegyezném viszont, hogy tényleg van olyan is mikor a gén a hibás, mivel nem értek egyet azzal, hogy mig xy személy megeszik naponta legalább 2 gyrost, nem hizik egy grammot sem, de ha zy eszi meg ugyanezt, azonnal felmegy rá)

2015. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!