Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi túlsúlyos gyerek?

Mirk kérdése:

Miért van ennyi túlsúlyos gyerek?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában rengeteg kérdést 10-15 év közötti gyerekek tesznek fel, akiknek saját bevallásuk szerint is nem ritkán több tíz kilónyi túlsúlyuk van.

Kérdem én, mi az oka ennek?

Én úgy gondolom ezen gyerekek életmódjában van a probléma forrása.

Nem vagyok egy nagy öreg, 24 éves vagyok, de mikor általános iskolába jártam, a harminc fős osztályban egyetlen egy gyerek volt, aki rendelkezett egy kis súlyfelesleggel.

Talán az a különbség a mostani és a régebbi generációk között, hogy a mai fiatalok már, ahogy megtanulnak olvasni egész nap a gép előtt ülnek, ahelyett, hogy kimennének játszani az udvarra/játszótérre/mezőre.

Az én korosztályomban, ha lett valakinek egyáltalán számítógépe tízéves korára, messze nem foglalkozott vele ennyit, sokkal fontosabb volt a haverokkal csavargás, biciklizés, vagy bármilyen játék a szabadban, mint a gépezés.



2013. szept. 4. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad: számítógép, internet.
2013. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a különbség. Mi az utcán, udvaron, barátoknál... játszottunk.


Volt nekem is Nintendom, és imádtam is, sokat játszottam vele, de az a "sok" egy teljesen más kategória volt, mint a mai gép előtt ülő gyerekeknél...


Bicikliztünk, lovagolni és görkorizni jártunk, fára másztunk, épülő házakban játszottunk, labdáztunk, úsztunk, télen jégkoriztunk, szánkóztunk...


Ha belegondolok, folyamatosan mozgásban voltunk, kb. két percre nem álltunk meg.


Na, a nagy különbség az, hogy a mai gyerekek jó, ha két percet mozognak...


És én sem vagyok nagyon öreg a 28 évemmel, szerintem.

2013. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a szülői példa is elrettentő. Hány apuka van manapság, aki fülön fogja a gyerekét, hogy "gyere, menjük focizni/kirándulni/biciklizni? Meg az anyukák, akik induláskor csokit nyomnak a gyerek kezébe, hogy ne nyűgösködjön útközben... Cukrászdában dolgozom, múltkor is begurult egy kövér nő a kövér kislányával, mondta a gyereknek, hogy "én három gombóc fagyit eszem, kaphatsz te is hármat. Kérjünk rá habot is, jó?" A kislány meg csak úgy ragyogott örömében, neki már 6-7 évesen ez a nap fénypontja, az édességevés nyakló nélkül.


Aztán 13-15 évesen ébrednek rá, hogy ez így rohadtul nem jó, de akkor sem tudják még, hogy mi a baj, szegényeknek itt kell kérdezgetniük, hogy min kellene változtatni. A kövér gyerek és kamasz a szülei hibája, ők etették vackokkal, ők nem jártak vele sportolni.

2013. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy akik túlsúlyosnak látják magukat, azok tényleg túlsúlyosak. Ma már annyi kamaszt megfertőzött a hülye modellvilág, hogy nagyon sokaknak van súlyos önértékelési gondjuk és testkép zavaruk.
2013. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb szülő nem foglalkozik eleget, nem tölt elég időt a gyerekével, és azt hiszi, hogy ha felvásárolja az egész csoki-részleget, azzal jóvá teszi...
2013. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert több kenyeret, cukrot és tejet esznek mint valaha.


Mert kevesebbet mozognak mint valaha.


Mert több glutén van a mai lisztben mint valaha.


Meg mert senkit sem érdekel, a felnőtt nem fogja azért leszoktatni a kenyérről a gyerekét mert az elhízott, beteg. Elküldi edzeni.. és akkor lefogy a kenyérevő dagadt hormonbeteg kölyök? Hát persze..


Az átlag embert csőbehúzzák, azt sugallják hogy ilyen meg olyan kajákat egyen mert ezek jók, ezekkel viszont pont beteg lesz. És ennek így kell lennie, beteg, gyenge, gyógyszerektől függő emberek jelentéktelenek. Nincs hatalmuk, még tömegben sem. Manipulálhatók. Ez kell, és az újabb generációkban egyre több ilyen lesz, egyre fiatalabb korban :)


DE ebből majd jól ki lehet emelkedni az arra érdemeseknek.

2013. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!